Jak działa depilacja laserowa?

Obecnie mamy do wyboru wiele metod depilacji. Większość nie daje jednak trwałego efektu, przez co zachodzi konieczność zmagania się z niechcianym owłosieniem co kilka dni, a nawet codziennie. Tracimy czas, pieniądze, a włoski stale odrastają. Istnieje skuteczne rozwiązanie, które pozwala pożegnać owłosieniem w wybranej partii ciała na zawsze! Mowa o depilacji laserowej laserem LightSheer Duet. To najnowocześniejsze urządzenie na rynku, które skutecznie uszkadza cebulkę włosa. W efekcie włoski już nigdy nie odrastają! Konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Depilacja laserowa laserem diodowym to znacznie lepsza alternatywa dla fotodepilacji, woskowania czy golenia jednorazową maszynką.

 

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Z wpisu dowiesz się, jak działa depilacja laserem oraz czy sam zabieg usuwania owłosienia tą metodą jest bezpieczny.

Na czym polega depilacja laserowa?

Metoda depilacji laserowej laserem LightSheer Duet polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Wszystko ze względu na absorpcję energii przez melaninę, czyli barwnik. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie włosy na ciele rosną równocześnie. Część włosków znajduje się w fazie wzrostu, czyli anagenie. To właśnie one będą reagować na światło lasera. Pozostałe włosy znajdują się w fazie uśpienia – katagenie lub telogenie. Ma ona różne okresy trwania – od 3 do 8 tygodni. Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa, czyli anagen.

To dlatego konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aby pozbyć się nawet do 95% włosów z danego obszaru. W większości przypadków już po 4 zabiegach można zauważyć wyraźną redukcję owłosienia. Podczas pierwszego zabiegu zostaje usuniętych ok. 30% włosów. Po serii zabiegów możliwe jest pozbycie się 80-95% owłosienia. Pozostały procent to jaśniejsze i delikatniejsze włoski, które są praktycznie niewidoczne.

Trzeba podkreślić, że ze względu na wcześniejszą depilację woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą, może istnieć konieczność przeprowadzenia kolejnego zabiegu depilacji laserowej dla uzyskania lepszych wyników. Wszystko ze względu na to, że włosy usuwane tradycyjnymi metodami odrastają nierównomiernie, przez co ich mniejsza ilość jest w fazie intensywnego wzrostu. Zalecenie to może również dotyczyć jaśniejszych włosów lub osób z ciemną karnacją.

Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Laser, który jest wykorzystywany w naszej klinice, działa powierzchownie. To dlatego nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka lasera jest skierowana ku skórze, przenika ok. 2-5 mm w jej głąb, co powoduje, uszkodzenie mieszka włosowego, a następnie jego stopniowy zanik. Efektem jest utrata włosa. Promieniowanie, które jest wydzielane przez laser, zostaje pochłonięte przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednio dopasowana długość wiązki światła lasera skutecznie niszczy barwnik. Po włosach nie pozostaje ślad. Laser LightSheer Duet jest wyposażony w dwie głowice. Mała głowica likwiduje włosy znajdujące się na powierzchni o wielkości 9×9 mm. Większą głowicę stosuje się na większych obszarach ciała.

Polecane wpisy
jak-wygląda-depilacja-laserowagdzie-zrobić-depilację-laserową