Jak leczyć żylaki nóg? Zabieg laserem

Jak leczyć żylaki nóg, aby cieszyć się długotrwałymi, zadowalającymi efektami? Przełomem jest laserowe leczenie żylaków. To innowacja w zakresie medycyny estetycznej. Na czym polega zabieg? Do żyły odpiszczelowej wprowadzony zostaje światłowód, a następnie dokonuje się ablacji za pomocą energii cieplnej emitowanej przez laser. Dzięki ablacji dokonuje się zamknięcie niewydolnej żyły odpiszczelowej bądź odstrzałkowej. Pacjenci cenią sobie wysoki komfort oraz możliwość zoperowania obu nóg już podczas jednej sesji! Po przeprowadzonym zabiegu na nogę zostaje założona specjalna pończocha uciskowa. Dzięki tej metodzie usuwania żylaków pacjenci mogą niemal natychmiastowo powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Spis treści:

  • Na czym polega laserowe usuwanie żylaków?
  • Czy można usunąć żylaki laserem?

Poradnik wyjaśnia, na czym polega leczenie żylaków laserem, jak wygląda zabieg oraz na jakie efekty można liczyć.

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków jest innowacyjną metodą, dzięki której można skutecznie pozbyć się żylaków nóg. Skuteczność zabiegu wynosi ponad 90%. Dodatkowym atutem jest fakt, że do osiągnięcia pożądanych efektów często wystarczy już nawet jeden zabieg. Usuwanie żylaków laserem przywraca komfort życia pacjentom. Co więcej, usuwa skutki choroby, zatem ważne jest przestrzeganie zaleceń kosmetologa, aby problemy nie powracały w przyszłości. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Poprzedza go konsultacja z pacjentem. Efekty można zauważyć bezpośrednio po zabiegu, jednak końcowy efekt pacjent zaobserwuje po upływie ok. 4 tygodni.

Czy można usunąć żylaki laserem?

Usuwanie żylaków laserem to coraz bardziej popularna metoda. Zabiegi przeprowadza się w przypadku żył, w których niewydolny jest pień żyły odstrzałkowej, odpiszczelowej lub innych żył powierzchownych. Możliwe jest usunięcie dużych żylaków, owrzodzeń żylakowatych i pajączków. Pacjenci cierpiący na niewydolność żylną chwalą sobie wysoką skuteczność zabiegu usuwania żylaków laserem. Trzeba jednak dodać, że każdy przypadek jest inny, zatem niezbędna będzie konsultacja z lekarzem. Na podstawie wywiadu oraz badania określa się, czy laserowe metody usuwania żylaków będą najskuteczniejsze w konkretnym przypadku.

Metoda laserowego zamykania naczynek wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością. Chcąc przywrócić sobie komfort życia, warto zgłosić się na konsultację do renomowanej kliniki. Pacjenci stosunkowo szybko mogą powrócić do życia zawodowego i codziennych aktywności – bez uciążliwych objawów. Zanim jednak rozpocznie się leczenie żylaków laserem, trzeba wykonać USG Doppler’a żył i tętnic oraz kończyn dolnych. Specjalista może również zlecić dodatkowe badania laboratoryjne, jeśli uzna, że będzie to niezbędne do przeprowadzenia zabiegu.

Polecane wpisy
Laser Fotona – co to jest?Mezoterapia igłowa – jak często?