Laser Fotona – co to jest?

Laser Fotona pozwala na przeprowadzenie wysoce skutecznego liftingu. To najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie, które zagęszcza skórę na zewnątrz i wewnątrz (w przypadku zabiegu wykonanego także w środku jamy ustnej). Endolifting (zabieg wykonywany wewnątrz jamy ustnej) przekłada się na silne ujędrnienie, produkcję kolagenu, wypełnienie zmarszczek bez wypełniaczy. Fotona 4D to odmładzanie nowej generacji. Zabieg jest idealny dla osób, które chcą postawić na nieinwazyjne zabiegi laserowe wyróżniające się najwyższą skutecznością.

Spis treści:

  • Czym jest zabieg Fotona 4D?
  • Jak działa endolifting laserem Fotona?

Z wpisu dowiesz się, czym jest laser Fotona 4D oraz na czym polega zabieg z jego wykorzystaniem.

Czym jest zabieg Fotona 4D?

Fotona 4D to obecnie najbardziej zaawansowany zabieg wykonywany przy użyciu lasera medycznego FOTONA, który może poszczycić się szerokim zakresem działania. Co istotne laser Fotona, nie ogranicza się wyłącznie do redukcji problemów estetycznych. Laser pozwala na endolifting, a także na zabiegi niwelujące trądzik, rumień, blizny potrądzikowe, rozszerzone naczynka. Wysoka skuteczność przekłada się na rosnące zainteresowanie zabiegami z wykorzystaniem lasera Fotona. W ramach zabiegów anti-aging można także wykonać resurfacing skóry, ablacyjne i nieablacyjne odmładzanie.

Zabieg Fotona 4D składa się z 4 etapów:

  1. I etap – Endolifting: nieinwazyjna terapia laserem Er-yag, wykonywana wewnątrz jamy ustnej. Fale lasera powodują delikatne, kontrolowane podgrzanie, pobudzając kurczenie włókien kolagenowych, co pomaga je odbudować. Endolifting zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki.
  2. II etap – FRAC3: jest to działanie od zewnątrz z wykorzystaniem lasera Nd-yag. Dzięki zastosowaniu tego typu lasera działamy na najgłębsze warstwy skóry. Powoduje to pobudzenie włókien kolagenowych do odbudowy, bez uszkadzania wierzchniej warstwy skóry.
  3. III etap – PIANO: w tym etapie wykorzystany jest ultra-długi impuls lasera Nd:Yag do napięcia dużych powierzchni skóry. Lifting termiczny jest bardzo intensywny, a energia dociera aż do tkanki podskórnej. Dzięki temu skóra wygląda na głęboko odżywioną i napiętą.
  4. IV etap – Superfacial (peeling laserowy): zabieg laserowego peelingu skóry z wykorzystaniem wiązki lasera stymuluje skórę do regeneracji i odnowy. To głęboki peeling, który jest szczególne dedykowany dla osób ze skórą grubą, szorstką, z nierównomiernym kolorytem. Poprzez naświetlanie skóry wiązką lasera Er:YAG następuje odparowanie wody z naskórka. Efektem tego zabiegu jest złuszczanie naskórka po 2-3 dobach od zabiegu fotoodmładzania. Intensywność łuszczenia uzależniona jest od kondycji skóry i intensywności mocy lasera, która ustalana jest ze specjalistą w ProClinic przed zabiegiem.

Lasery Fotona stanowią niezwykle potężną kombinację laserów neodymowo-yagowego z erobowo-yagowym. Dzięki temu możliwe jest zaoferowanie najszerszego zakresu ablacyjnych oraz nieablacyjnych zabiegów. Fotona to laser, który został wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje m.in. system EFC gwarantujący najwyższy stopień kontroli nad energią impulsu promienia lasera. Ciekawą innowacją jest także technologia VPS – generowanie impulsu bez narastania i opadania energii impulsu. Nowoczesne technologie zwiększają efektywność, skuteczność i szybkość leczenia. Przekładają się także na większe bezpieczeństwo zabiegu.

Polecane wpisy
Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?Laser żylaki