Mezoterapia igłowa – jak często?

Mezoterapia igłowa skóry to zabieg zalecany dla osób w każdym wieku. Jego główną zaletą jest fakt, że składniki są indywidualnie dopasowywane do skóry. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który zyskuje na popularności. Przed jego wykonaniem zaleca się konsultację z kosmetologiem, by dopasował on składniki do naszej skóry i zalecił odpowiednią ilość zabiegów. To koktajl pełen dobroci dla skóry. Jednak ile zabiegów powinno się wykonać i czy mezoterapię trzeba powtarzać? Mezoterapia igłowa – jak często? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Na czym polega mezoterapia igłowa?
  • Przeciwwskazania do zabiegu
  • Jak często poddawać się zabiegowi?
  • Efekty mezoterapii

W tym wpisie dowiesz się, na czym polega mezoterapia igłowa, jakie są wskazania do tego zabiegu, jak często należy się poddawać zabiegowi mezoterapii, a także przedstawimy efekty mezoterapii igłowej.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Przed zabiegiem odbywa się wywiad z pacjentem. Jest on przeprowadzany w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Przed samym zabiegiem skóra zostaje oczyszczona, nałożony zostaje krem znieczulający. Po 30 minutach, gdy skóra jest już znieczulona, kosmetolog usuwa krem i oczyszcza skórę, by przejść do mezoterapii. Skóra jest nakłuwana za pomocą strzykawki z cienką, krótką igłą. W ten sposób zostaje podany preparat z odpowiednio przygotowanymi substancjami. Nakłucia są niewielkie, ale mimo wszystko odczuwalne mimo znieczulenia. Na końcu kosmetolog na twarz nakłada maskę kojącą. Skóra po mezoterapii igłowej może być zaczerwieniona i opuchnięta. Zabiegowi można poddać także skórę szyi i dekoltu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem dla wszystkich. Mimo że efekty zabiegu są zachwycające, muszą z niego zrezygnować kobiety w ciąży i te karmiące piersią. Ponadto mezoterapia igłowa nie jest wskazana dla osób z chorobami nowotworowymi, epilepsją, uczuleniami, aktywnymi opryszczkami i czynnymi infekcjami skóry.

Jak często poddawać się zabiegowi?

Mezoterapię igłową najlepiej wykonywać seriami. Zwykle są to 4 zabiegi w odstępach co 3 do 4 tygodni. Później zaleca się także zabiegi utrwalające raz na pół roku. Wszystko jednak zależy od skóry i dlatego tak ważna jest konsultacja z kosmetologiem przed zabiegiem mezoterapii igłowej. Właśnie wtedy ustali on plan zabiegów, tak by przyniosły nam pożądane efekty.

Efekty mezoterapii

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najlepsze efekty możemy uzyskać po serii 4 zabiegów. Skóra jest jędrna, nawilżona i wygładzona. Ponadto ma wyrównany koloryt i strukturę. Mezoterapia igłowa jest polecana dla osób w każdym wieku, poprzez indywidualne dopasowanie składników.

Polecane wpisy
Laser żylakiCzym jest mezoterapia?