Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to popularny zabieg, który poprawia jędrność skóry, wyrównuje jej koloryt i nawilża. Dzięki dopasowaniu składników, jakie dostają się do skóry w trakcie nakłuwania, działa szybko i zachwyca pacjentów swoimi efektami. Wszystkiego co musisz wiedzieć o mezoterapii, dowiesz się z tego tekstu. Czym jest mezoterapia ? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Wskazania i przeciwwskaznia do mezoterapii
  • Jak wygląda mezoterapia igłowa?
  • Zalety zabiegu
  • Efektu mezoterapii

Z tego wpisu dowiesz się, jakie są wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii. Ponadto opowiemy, jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej, jakie są zalety oraz efekty zabiegu.

Wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii

Mezoterapia to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w dziedzinie kosmetologii. Zalecany on jest do regeneracji skóry, szczególnie w przypadkach, kiedy występują blizny, czy drobne zmarszczki. Ponadto mezoterapia zalecana jest, jako poprawa jędrności skóry, wyrównanie kolorytu i nawilżenie. Już po pierwszym zabiegu widoczne są oczekiwane efekty. Niestety nie jest to zabieg dla wszystkich, gdyż mezoterapię odradza się kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom, które cierpią na epilepsję, uczulenia, czynne infekcje skóry, choroby nowotworowe, a także tym zmagającym się z aktywną opryszczką.

Jak wygląda mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej rozpoczyna się od wywiadu z kosmetologiem. Po takiej rozmowie odbywa się pierwszy etap, czyli oczyszczanie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego. Po 30 minutach, krem jest zmywany. W drugim etapie, znieczulona skóra poddawana jest nakłuwaniu igłą ze strzykawką, w której znajdują się odpowiednio dobrane dla skóry składniki odżywcze. Nakłucia są niewielkie i raczej nieodczuwalne, choć zależy to od skóry i progu bólowego pacjenta. Następnie w trzecim etapie, po mezoterapii igłowej nakłada się maskę łagodzącą. Skóra po mezoterapii może być opuchnięta i zaczerwieniona.

Zalety zabiegu

Zabieg mezoterapii pozwala uzyskać fantastyczne rezultaty i nie ma efektów ubocznych. Jedyne, co może dolegać pacjentowi po zabiegu mezoterapii to zaczerwienienie i opuchnięcie. Warto wykonywać mezoterapię w sprawdzonej klinice, gdzie kosmetolog ma doświadczenie.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszym zabiegu z serii. Zwykle należy odbyć cztery takie zabiegi w przerwach od czterech do nawet sześciu tygodni. Jest to dobierane indywidualnie przez kosmetologa. Głównym efektem jest nawilżona, jędrna i wygładzona skóra. Ponadto poprawiony zostaje koloryt i struktura skóry. Mezoterapia igłowa daje zachwycające efekty, dzięki indywidualnie dopasowanym składnikom.

Polecane wpisy
Mezoterapia igłowa – jak często?Dermapen – kiedy efekty?