Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ile razy zdarzyło się, że zrezygnowałaś z basenu czy innej aktywności fizycznej ze względu na niewydepilowane ciało? A pamiętasz stresujące chwile podczas wakacji, gdy zamiast odpoczywać, martwiłaś się nieestetycznymi, odrastającym wciąż włosami. Depilacja laserowa pozwoli Ci pozbyć się tych problemów na zawsze. Panuje jednak przekonanie, że jest to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla wybranych ze względu na swoją wysoką cenę. Czy rzeczywiście tak jest? Ile kosztuje depilacja laserowa? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Najskuteczniejsza metoda depilacji
  • Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej
  • Depilacja laserowa – cena

Z wpisu dowiesz się, jaka jest najskuteczniejsza metoda depilacji, jak odpowiednio przygotować się do zabiegu depilacji laserowej oraz ile kosztuje zabieg depilacji laserem.

Najskuteczniejsza metoda depilacji

W porównaniu z innymi metodami depilacji mechanicznej czy chemicznej, epilacja, czyli depilacja laserowa, polega na trwałym niszczeniu mieszków włosowych. Podczas zabiegu wykorzystuje się laser Lightsheer Duet, czyli nowoczesne urządzenie, które minimalizuje uczucie dyskomfortu.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Laser emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę. Melanina jest barwnikiem zawartym w cebulkach włosów. Światło zamienia się w energię cieplną, która uszkadza mieszek włosowy. To dlatego włosy przestają rosnąć.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku, gdy chcemy trwale pozbyć się niechcianego owłosienia, zabieg należy wykonać w serii. Zabieg depilacji laserowej jest poprzedzony konsultacją. Kosmetolog dobiera odpowiednie parametry do naszej skóry i koloru włosków.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Zanim przeprowadzona depilacja, specjalista przeprowadzi z nami wywiad, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu laserowego usunięcia owłosienia. Oceni również typ i stan skóry oraz włosów, a następnie na podstawie wyników dobierze parametry wiązki lasera. U pacjentów, którzy zakwalifikują się do zabiegu, początkowo wykonywana zostaje próba laserowa. Jeśli wypadnie pozytywnie, przeprowadza się zabieg właściwy.

Zabieg depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Na kilka tygodni przed depilacją laserową, nie stosujemy innych metod depilacji ani nie opalamy się. Dozwolone jest jedynie golenie się tradycyjną maszynką. Po zabiegu opalanie się na słońcu czy w solarium także nie jest wskazane.

Do przeciwwskazań należą także: stosowanie leków oraz substancji, które uwrażliwiają skórę na światło, choroby skóry, skóra naczynkowa, ciąża, okres laktacji. O szczegółach z pewnością opowie specjalista podczas konsultacji.

Depilacja laserowa – cena

Na jakie ceny trzeba się przygotować, decydując się na depilację laserową? Koszt będzie zależny od lokalizacji danej kliniki, sprzętu, jakim ona dysponuje oraz partii ciała, którą wybierzemy. Pamiętajmy, że, aby uzyskać pożądane efekty należy wykonać średnio sześć zabiegów w serii. Największe oszczędności osiąga się przy wykupieniu pakietu zabiegów lub kupowanie zabiegów na kilka partii ciała jednocześnie.

Polecane wpisy
na-czym-polega-depilacja-laserowajak-przygotować-się-do-depilacji-laserowej