Endermologia – czy warto ją wykonać?

Endermologia to coraz częściej polecany zabieg upiększający ciało, ze względu na bezinwazyjny i przyjemny charakter. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na wymodelowanie sylwetki, który znajduje coraz szersze grono odbiorców. Pacjentki szybko zauważają pozytywne efekty zabiegu, który przy odpowiedniej serii może być zbawienny w dążeniu o wymarzoną sylwetkę oraz kondycję skóry!

Spis treści:

  • Czym jest zabieg endermologia?
  • Endermologia to nie tylko modelowanie ciała! Efekty endermologii
  • Endermologia – czy warto?

Z naszego wpisu dowiesz się czym tak naprawdę jest endermologia, jakie są jej pozytywne efekty i czy warto skorzystać z takiego zabiegu.

Czym jest zabieg endermologii?

Endermologia to mówiąc najprościej zabieg mechanicznego masażu, mający na celu wysmuklenie i wymodelowanie sylwetki. Może być stosowany jako zabieg na twarz oraz na ciało. Podczas zabiegu dochodzi do stymulacji komórek, uruchamiany jest proces lipolizy – rozpuszczania i wydalania z organizmu komórek tłuszczowych. 

Endermologia to nie tylko modelowanie ciała! Efekty endermologii

Jeżeli chcesz wspomóc się w procesie odchudzania, ujędrnić skórę i pozbyć cellulitu – zabieg endermologii jest przeznaczony właśnie dla ciebie. Modelowanie sylwetki nie jest jedynym pozytywnym skutkiem jaki osiągniemy dzięki temu zabiegowi.  Decydując się na zabieg endermologii osiągniemy efekt odmłodzenia – po zabiegu twarzy czy ciała, skóra jest elastyczna, jędrna i wyglądająca młodziej. Uzyskamy także efekt oczyszczenia, który jest spowodowany stymulacją krążenia limfy i krwi, czego skutkiem jest szybsze oczyszczanie się organizmu. Najczęściej jednak od zabiegu pacjentki oczekują efektu odchudzania. Dzięki endermologii, kontury zostają podkreślone, skóra staje się napięta i bardziej jędrna, brzuch i pośladki są uniesione. Wykonywana systematycznie pozwala także na skuteczne niwelowanie cellulitu. Tak jak w przypadku każdego masażu, poprawia się stan mięśni i skóry, ale także samopoczucie pacjenta. Zabieg ma właściwości terapeutycze, z powodu endorfin wytwarzanych w organizmie w jego trakcie. Taki rodzaj masażu wspomaga usuwanie obrzęków, bólu mięśni czy stawów. Zabieg pomoże zniwelować bóle mięśni i pleców. Endermologia może być także wykorzystywana w przypadku urazów mięśni czy ścięgien, wykorzystuje się ją również jako element rehabilitacji. Wyróżniamy tryb sportowy tego zabiegu – ma działanie rozgrzewające, przygotowujące do aktywności fizycznej mięśnie i stawy, a dodatkowo w czasie zabiegu wymodelujemy sylwetkę i ujędrnimy skórę. Zabieg można stosować także w trybie powysiłkowym – rozluźnienie po wysiłku fizycznym i regenerację mięśni.

Endermologia – czy warto?

Efekty endermologii są widoczne już po pierwszym zabiegu. Obrzęki są zniwelowane, skóra jest gładsza w dotyku i bardziej jędrna. Po zabiegu możemy się spodziewać nawet kilku centymetrów mniej, jeżeli mamy tendencję do obrzęków i gromadzenia wody w organizmie. 

Jeżeli liczymy na stałe i większe efekty pozbycia się tkanki tłuszczowej lub niwelowania cellulitu, zaleca się serię 10-15 zabiegów. Endermologia stymuluje organizm do odbudowy skóry w każdej jej warstwie. Jest to zabieg skuteczny i bezpieczny, przede wszystkim można go dopasować odpowiednio do potrzeb i efektów jakie chce uzyskać pacjentka.

Polecane wpisy
Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba?Endermologia – jakie są efekty? Jak długo się utrzymują?