Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba?

Depilacja laserowa to już powszechny zabieg, który sprawia, że nasze życie jest łatwiejsze, a my możemy się czuć swobodnie w każdej sytuacji. Z depilacji laserowej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Metoda ta pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia, jednak aby mieć taki efekt, potrzeba serii zabiegów. Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba?

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
  • Ile zabiegów?

Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega depilacja laserowa, czy jest bezpieczna, a także ilu zabiegów potrzeba do całkowitego pozbycia się owłosienia.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa laserem LightSheer Duet uszkadza macierz włosa. Dzieje się to poprzez absorpcję energii przez melaninę. Niestety nie wszystkie włoski na naszym ciele rosną równocześnie, jedne są w fazie wzrostu, inne w fazie uśpienia. Na laser reagują włoski w fazie wzrostu. Właśnie dlatego konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Seria pozwala pozbyć się nawet 95% owłosienia z danego obszaru. Włoski, które zostają na skórze, stają się jasne i delikatne, przez co są praktycznie niewidoczne.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Laser LightSheer Duet działa powierzchownie. Jest to najlepszy laser dostępny obecnie na rynku. W żaden sposób jego działanie nie wpływa na nasz organizm ani jego funkcjonowanie. Wiązka lasera, jaka skierowana jest ku skórze, przenika na około od 2 do 5 milimetrów w jej głąb. Taka głębokość powoduje uszkodzenie mieszka włosowego, a następnie jego stopniowy zanik. Efektem uszkodzenia włoska jest jego utrata. Promieniowanie, które wydziela LightSheer Duet, zostaje pochłonięte przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Zadaniem specjalisty jest odpowiednie dopasowanie długości wiązki światła lasera, w czasie zabiegu, tak by skutecznie zniszczył on cebulkę włosa. Po depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą. LightSheer Duet to działanie specjalnie zaprojektowanej głowicy, która zapewnia komfort w czasie zabiegu.

Ile zabiegów?

Do uzyskania satysfakcjonujących efektów depilacji laserowej, potrzeba więcej niż jednego zabiegu. Wszystko dlatego, że włoski nie rosną równo, a na laser reagują tylko te w fazie wzrostu. W czasie pierwszego zabiegu tracimy nawet 30% owłosienia, a podczas kolejnych do 80, a nawet 95%. W zależności od partii ciała, ilość zabiegów może się różnić. Zalecana seria zabiegów to 6 wykonywana co 8 tygodni ale to specjalista pomoże dobrać nam odpowiednią ilość depilacji laserowych, dla najlepszego dla nas efektu.

Polecane wpisy
Karboksyterapia – kiedy efekty?Endermologia – czy warto ją wykonać?