Endermologia – jakie są efekty? Jak długo się utrzymują?

Zabieg masażu podciśnieniowego czyli tak zwana endermologia, ma wiele pozytywnych zastosowań, zwłaszcza pożądanych w okresie letnim. Pomaga w walce o szczupłą sylwetkę, niweluje cellulit, nadaje skórze jędrny i młody wygląd. Pacjentki coraz częściej decydują się na wykonanie takiego zabiegu, właśnie ze względu na jego wielopłaszczyznowe działanie. Jednak czy takie efekty utrzymują się długo po wykonaniu zabiegu? Co ile zabieg należy powtarzać jeżeli chcemy osiągnąć trwalsze efekty?

Spis treści:

  • Endermologia – jakie są efekty?
  • Co ile powinno się wykonywać zabieg endermologii?
  • Jak długo utrzymują się efekty?

Z dzisiejszego wpisu dowiesz się jakie są efekty endermologii, oraz jak długo możemy się nimi cieszyć. Przeczytasz także w jakich odstępach czasowych i częstotliwościach należy powtarzać zabiegi, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Endermologia – jakie są efekty?

Najważniejszymi atrybutami zabiegu endermologii, jest bezinwazyjność i bezpieczna forma jego przeprowadzenia. To intensywny masaż stymulujący tkankę łączną skóry. Już po pierwszym zabiegu możemy cieszyć się widocznymi efektami: bardziej napiętą skórą, zmniejszonymi obrzękami, zniwelowanym bólem mięśni i stawów. W okresie letnim zależy nam jednak szczególnie na pozbyciu się tkanki tłuszczowej i cellulitu, aby bardziej korzystnie prezentować się w szortach, bikini czy zwiewnych sukienkach. Z pewnością w osiągnięciu tego celu pomoże zabieg endermologii, który powoduje pobudzenie metabolizmu komórek i w efekcie wyszczuplenie sylwetki. Endermologia pomaga też na skuteczną redukcję cellulitu i ujędrnienie skóry na udach. Regularne zabiegi powodują spalanie tkanki tłuszczowej i w konsekwencji, zmniejszenie obwodu ciała. 

Co ile powinno się wykonywać zabieg endermologii?

Każdy z nas ma inny organizm, prowadzi odmienny tryb życia. Jest narażony na inne czynniki środowiskowe, wypija różną ilość wody w ciągu dnia, inaczej się odżywia co powoduje, że ilość zabiegów i ich efektywność będzie dla każdego pacjenta indywidualna. Aby skuteczność zabiegów była jak najwyższa zaleca się serię pomiędzy 10-15 zabiegów,  dwa razy w tygodniu. Jeżeli planujesz powtarzać serię zabiegów, ważne jest, aby odstęp między nimi wynosił około 3 miesięcy.. Warto także profilaktycznie wykonywać zabieg endermologii raz w miesiącu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu? Wszystko zależy od tego jaki obraliśmy sobie cel zabiegów. Czy jest to wysmuklenie sylwetki, podkreślenie konturu i zredukowanie cellulitu? Czy jest to odmłodzenie skóry i jej uelastycznienie? Czy usunięcie obrzęków, bólu mięśni czy stawów?

Im lepiej będziemy traktować swoje ciało, dawać mu odpowiednią ilość snu, uprawiać aktywność fizyczną i stosować prawidłową dietę, tym dłużej będą się utrzymywać efekty wykonanych zabiegów. Jest to uzależnione od wymaganych efektów endermologii i indywidualnych predyspozycji organizmu. Najlepsze efekty osiągniemy dzięki systematycznemu poddawaniu się zabiegom, a po zakończonej kuracji profilaktycznemu zabiegowi raz w miesiącu, który skutecznie podtrzyma osiągnięte efekty.

Polecane wpisy
Endermologia – czy warto ją wykonać?Endermologia – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu