Depilacja laserowa u nastolatków

Depilacja laserowa jest metodą na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z nóg, rąk, pach, okolic bikini, a nawet twarzy. Nic w tym dziwnego, że pojawia się pytanie, czy na tego typu depilację mogą zdecydować się również dzieci i nastolatki. Okres dojrzewania jest jednym z najbardziej emocjonujących, a zarazem burzliwych etapów w całym życiu człowieka. Ciało się rozwija, a z dnia na dzień obserwujemy coraz więcej oznak, które świadczą o wchodzeniu w dorosłość. Jednym z objawów jest także owłosienie na ciele. Przeważnie obserwujemy je na nogach i pod pachami. Z biegiem czasu staje się ono robić coraz mocniejsze i ciemniejsze, w efekcie czego przeszkadza w codziennym życiu młodej osoby. Nastolatki poszukują skutecznej metody na walkę z owłosieniem. Czy depilacja laserowa będzie dla nich?

Spis treści:

  • Czy trzeba mieć skończone 18 lat?
  • Zabieg depilacji u nastolatków

Z wpisu dowiesz się, od którego roku życia można zdecydować się na metodę usuwania owłosienia przy pomocy lasera, czy jest potrzebna zgoda osób dorosłych oraz jak przebiega zabieg, jeśli decydują się na niego młode osoby.

Czy trzeba mieć skończone 18 lat?

Pierwszym pytaniem, które pojawia się bardzo często w przypadku depilacji laserowej jest to, czy trzeba mieć skończone 18 lat, aby zdecydować się na zabiegi. Dolna granica wieku, od której można wybrać metody depilacji laserem, to nawet 11 lat. Najlepiej jednak jest umówić się na konsultację, aby mieć pewność, czy zabieg może być wykonany. 16 lat to dobry wiek, aby przeprowadzić usuwanie włosów laserem. Włosy są w tym czasie delikatniejsze, przez co łatwiej je usunąć. Depilacja jest zabiegiem wykonywanym przez kosmetologa. Przed depilacją laserową niezbędna jest specjalistyczna konsultacja. Osoby, które korzystają z depilacji laserowej, bezwzględnie muszą także przestrzegać ścisłych zasad pielęgnacji skóry przed i po zabiegu. Wszelkich niezbędnych informacji udzieli kosmetolog. Dzięki temu metoda przyniesie odpowiednie rezultaty.

Zabieg depilacji u nastolatków

Zabieg u młodych osób przeprowadza się dokładnie tak samo, jak u dorosłych. Oczywiście kosmetolog musi mieć odpowiednie podejście do nastolatka. Nasi specjaliści są niezwykle empatyczni, rozumieją wszelkie obawy, które towarzyszą usuwaniu włosków laserem, dlatego dbają o odpowiednią atmosferę, informują o poszczególnych krokach, jakie będą podejmowane. W naszej klinice wykorzystujemy laser LightSheer Duet, dlatego sam zabieg jest mniej bolesny. Początkowo kosmetolog odpowiednio przygotowuje skórę do zabiegów. Nastolatek może zdecydować się na depilację dowolnej części ciała. Depilować owłosienie zaczyna się od nałożenia okładu chłodzącego. Kolejno kosmetolog przykłada głowicę lasera w wybrane miejsce. Cały proces trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od wybranej partii ciała. Tak jak w przypadku dorosłych, u nastolatków wymagane będzie wykonanie kilku serii zabiegów  w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Ich liczba będzie dobierana indywidualnie. Do wykonania zabiegu osobie niepełnoletniej wymagana jest zgoda dorosłego opiekuna.

Polecane wpisy
jak-przygotowac-skore-do-depilacji-laserowejdermapen-czy-warto