Dermapen – czy warto?

Dermapen jest urządzeniem, które swoim wyglądem przypomina długopis. Jest niezwykle lekki i poręczny, ale najważniejszy jest fakt, że jest przy tym bardzo skuteczny. Ten zabieg kosmetologiczny  ma na celu wyraźne odmłodzenie skóry, usunięcie rozstępów czy redukcję cellulitu. Pozwoli także pozbyć się blizn. Jak wygląda zabieg? Ile kosztuje? Kto może z niego skorzystać i na jakie efekty można liczyć? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Wskazania do zabiegu
  • Przeciwwskazania do zabiegu
  • Jak wygląda zabieg i na czym polega zabieg dermapen?
  • Jak dbać o skórę po zabiegu dermapen?

We wpisie dowiesz się, jakie zabiegi laserowe najkorzystniej wykonać w okresie jesiennym.

Wskazania do zabiegu

Dermapen jest technologią, która opiera się na pulsacji igieł. Igły te wykonują mikronakłucia skóry. Tego typu rozwiązanie sprawia, że substancje czynne mogą bez trudu przenikać w głąb skóry. Zabieg z wykorzystaniem dermapen jest bezbolesny, szybki i przede wszystkim niezwykle skuteczny. System nakłuwających igieł jest niezwykle bezpieczny. Zabieg ten będzie doskonałym wyborem, jeśli mamy rozstępy, cellulit, zmarszczki, pomarszczone dłonie, nieestetyczne blizny czy znamiona, widoczne pory na twarzy, zwiotczałą skórę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Choć zabieg może pochwalić się wysoką skutecznością, nie będzie odpowiedni dla każdego. Przede wszystkim nie powinny się na niego decydować osoby zmagające się z chorobą nowotworową, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z trądzikiem w fazie aktywnej, z opryszczką w fazie aktywnej. Zanim zdecydujemy się na zabieg nakłuwania, należy poinformować specjalistę o wszystkich chorobach i dolegliwościach w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Jak wygląda i na czym polega zabieg dermapen?

Zanim przystąpimy do zabiegu z użyciem dermapen, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Skóra zostanie przygotowana przez osobę, która będzie przeprowadzała zabieg. Specjalista zadba, aby pacjent czuł się komfortowo. Do skóry przykłada się specjalne urządzenie, które wykonuje mikronakłucia. To właśnie dzięki nim skóra bardzo szybko się regeneruje. Jedna głowica zawsze służy jednemu pacjentowi, oznacza to, że jest jednorazowa. Zbudowana jest z 12 tytanowych igieł, które są niezwykle cienkie. Mikronakłucia umożliwiają przenikanie substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry. Zabieg trwa ok. 30 minut. Dermapen działa trójfazowo. Stymuluje fibroblasty, przebudowę i syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a w efekcie zwiększa napięcie i elastyczność skóry.

Jak dbać o skórę po zabiegu dermapen?

Po terapii dermapen należy unikać słońca przez sześć tygodni. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Jeśli chcemy, by skóra szybciej się zregenerowała, specjalista może zalecić stosowanie specjalnych kosmetyków, których zadaniem jest złagodzenie niewielkich obrzęków skóry.
Cena zabiegu zaczyna się już od 499 złotych. To bardzo korzystna kwota, jeśli chodzi o zabiegi o wysokiej skuteczności i wszechstronnym zastosowaniu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegów dermapen, zachęcamy do bezpłatnych konsultacji w naszej klinice. Poznasz dostępne zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się blizn, rozstępów, uporczywych zmarszczek, a Twoja skóra stanie się wyraźnie młodsza, gładsza, jędrna i odpowiednio nawilżona.

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-u-nastolatkówczym-zajmuje-się-medycyna-estetyczna