Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?

Laserowa depilacja jest zabiegiem, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularną metodą usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Co istotne, decydujemy się na depilację wyłącznie w renomowanej klinice, aby uniknąć ewentualnych działań niepożądanych. Liczy się także odpowiednie przygotowanie. Jak przygotować skórę do depilacji laserowej? Sprawdź poniższe porady, zanim umówisz się na wizytę.

Spis treści:

  • Czym jest depilacja laserowa?
  • Laserowa depilacja – przygotowanie
  • Depilacja laserowa bikini – jak się przygotować?

Z wpisu dowiesz się, czym jest depilacja laserowa, jak odpowiednio przygotować się do depilacji laserem różnych elementów ciała w tym bikini.

Czym jest depilacja laserowa?

Istnieje kilka metod depilacji. Kobiety decydują się m.in. na depilację woskiem, za pomocą pasty cukrowej, golarki elektrycznej, maszynki czy właśnie lasera LightSheer, który obecnie może pochwalić się najlepszą skutecznością. Nie bez powodu coraz częściej decydujemy się na laser. Depilacja laserowa gwarantuje długotrwały efekt, pozwala na uzyskanie jedwabiście gładkiej skóry. Tą metodą można usuwać owłosienie zarówno z twarzy, jak i całego ciała. Panie najczęściej wybierają laserową depilację pach, wąsika, nóg czy bikini. Także panowie coraz chętniej korzystają z tego typu metod usuwania niechcianych włosków.

Laserowa depilacja – przygotowanie

Depilacja laserowa jest jedną z kilku metod usuwania owłosienia. Aby możliwe było przeprowadzenie tego zabiegu, niezbędny jest specjalistyczny laser, np. LightSheer Duet, który posiada atesty medyczne. Nie decydujemy się na depilację laserową na własną rękę, gdyż może ona nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Obecnie na depilację laserową decydują się kobiety w każdym wieku. Ogromnym atutem jest to, że depilacja laserem jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się owłosienia, wiąże się z minimalnym dyskomfortem.

Aby odpowiednio się przygotować, dzień przed zabiegiem golimy włosy w wybranej partii ciała maszynką jednorazową. Zabroniony jest depilator czy pęseta. Myjemy skórę łagodnym mydłem. Nie stosujemy kremów, perfum, antyperspirantów, dezodorantów, balsamów ani żadnych innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Na dobę przed laserową depilacją nie pijemy alkoholu. Na miesiąc przed zabiegiem rezygnujemy z innych zabiegów laserowych!

Depilacja laserowa bikini – jak się przygotować?

Jeśli chcemy się zdecydować na laserową depilację bikini, warto dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje dana klinika. Do najskuteczniejszych należy laser Light Sheer Duet. Urządzenie, którym przeprowadza się laserową depilację bikini, ma ogromny wpływ na ostateczny rezultat całego zabiegu. Do wyboru mamy dwie metody, jeśli chodzi o depilację laserową bikini. Pierwsza z nich to depilacja brazylijska (zostawiamy cienki pasek), z kolei druga to depilacja hollywoodzka (pozbywamy się owłosienia całkowicie). Podczas konsultacji kosmetyczka opowie o wszelkich przeciwwskazaniach. Gdy je wykluczy, można przeprowadzić próbę laserową, a następnie depilację wybranej partii ciała.

Polecane wpisy
laserowe-usuwanie-owlosienia-ile-kosztujedepilacja-laserowa-u-nastolatków