Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Depilacja laserowa LightSheer Duet to doskonały sposób na to, aby trwale pozbyć się zbędnego owłosienia w wybranych partiach ciała. Co istotne, to zabieg zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Na jego wykonanie mogą się zdecydować także nastolatki, o ile rodzic wyrazi na to zgodę. Usuwanie niepożądanych włosów z pach, klatki piersiowej, twarzy, szyi, pleców, bikini, nóg, stóp ramion czy dłoni to idealny sposób na zaoszczędzenie czasu i zwiększenie pewności siebie. Do zabiegu depilacji laserowej należy się jednak odpowiednio przygotować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

Spis treści:

 • Przeciwwskazania do depilacji laserowej
 • Opalanie przed zabiegiem laserowej depilacji
 • Przygotowanie dzień przed zabiegiem
 • Depilacja laserowa przygotowanie
 • Depilacja laserowa bikini przygotowanie
 • Jak przygotować się do depilacji laserowej
 • Depilacja laserowa pach jak się przygotować
 • Depilacja laserowa krok po kroku
 • Depilacja laserowa pierwszy zabieg
 • Depilacja laserowa twarzy przygotowanie

Z wpisu dowiesz się, jakie są przeciwwskazania do usuwania włosów laserem oraz jak odpowiednio przygotować się do zabiegu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przede wszystkim, zanim udamy się na zabieg depilacji laserowej, należy sprawdzić wszelkie przeciwwskazania. W naszej klinice wykorzystywany jest sprzęt medyczny – laser LightSheer Duet. Mimo wszystko trzeba upewnić się, że nie wystąpią działania niepożądane. W naszych poradnikach szczegółowo omówiliśmy przeciwwskazania. Warto jednak wspomnieć o tych najważniejszych: ciąża, infekcja bakteryjna, grzybicza, wirusowa, rozrusznik serca, choroby skóry. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z dermatologiem. Zanim przystąpimy do przeprowadzenia zabiegu, niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem, który omówi wszelkie kwestie związane z depilacją laserową.

Przez co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej należy powstrzymać się od depilowania pastą cukrową lub woskowania. Nie stosujemy także pęsety. Dozwolone jest golenie jednorazową maszynką, jednak inne metody pozbywania się zbędnego owłosienia mogą prowadzić do zdeformowania cebulek włosów, a w efekcie do zmniejszenia skuteczności depilacji laserowej. Należy powstrzymać się także przed peelingami, gdyż złuszczanie naskórka może prowadzić do podrażnień.

Na 4-6 tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej nie przyjmujemy leków światłouczulających. Nie pijemy również herbat ziołowych, które zawierają dziurawiec, rumianek, nagietek, skrzyp polny itp.

Opalanie przed zabiegiem laserowej depilacji

Przez co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem unikamy opalania oraz stosowania samoopalaczy. To bardzo ważne, gdyż laser wychwytuje ciemny kolor włosów, który pochodzi z melaniny. Jeśli spędzamy czas na świeżym powietrzu to osłaniamy obszar, który ma być poddany zabiegowi. Korzystamy także z balsamu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Przygotowanie dzień przed zabiegiem

Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej golimy włoski maszynką. Dbamy również o to, aby skóra była wolna od kremów, balsamów, antyperspirantów. Laser działa znacznie lepiej na czystej skórze. Jeśli skóra została czymś posmarowana, należy o tym poinformować w klinice. Dzięki temu kosmetolog oczyści skórę, a depilacja laserowa przyniesie lepsze rezultaty.

Depilacja laserowa przygotowanie

Przygotowanie do depilacji laserowej należy rozpocząć od konsultacji u specjalisty. Kosmetolog po przeprowadzeniu z Tobą stosownego wywiadu stwierdza, czy możesz pozwolić sobie na zabieg, jakim jest depilacja. Podczas konsultacji dobierane są także parametry wiązki lasera, odpowiednie dla Twojej karnacji i rodzaju owłosienia. Najczęściej konsultacja taka jest bezpłatna i obejmuje także próbę laserową. Kiedy nie ma przeciwwskazań do zabiegu, możesz poddać się depilacji wybranej części ciała.

Depilacja laserowa bikini przygotowanie

Dzień przed zabiegiem, najlepiej wieczorem, należy ogolić wszystkie włosy okolic bikini. Najlepiej wykonać to zwykłą maszynką do golenia. Wszelkie zabiegi depilacji woskiem, wyrywanie włosków czy depilowanie innymi przyrządami są zakazane przed zabiegiem depilacji laserowej bikini. Jeśli Twoje włoski są długie, przed ogoleniem ich maszynką możesz je przystrzyc nożyczkami, wtedy golenie będzie o wiele prostsze. Przed samym zabiegiem zadbaj o to, by skóra okolic bikini była czysta, niepodrażniona, a także nie stosuj żadnych balsamów ani kremów nawilżających.

Jak przygotować się do depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do zabiegu, w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy nie ma medycznych przeciwwskazań, aby wykonać tego typu zabieg na Twoim ciele. Bardzo ważne jest to, aby pozbyć się wszelkich infekcji wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych. Z depilacji laserowej należy zrezygnować również wtedy, kiedy pacjentka jest w ciąży lub gdy ma rozrusznik serca. Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej konieczne jest także na około miesiąc przed zrezygnowanie z zabiegów, które mogą podrażnić w jakikolwiek sposób Twoją skórę lub ją uczulić. Sam zabieg jest mimo wszystko obciążający dla skóry, więc najlepiej unikać wszystkiego, co może jej dodatkowo zaszkodzić, a w dzień zabiegu zrezygnuj ze stosowania wszelkich kremów, balsamów i innych tego typu produktów.

Depilacja laserowa pach jak się przygotować

Aby zabieg depilacji laserowej przebiegał sprawnie oraz przyniósł pożądany efekt, zadbaj o to, by dzień przed zabiegiem, najlepiej wieczorem, ogolić pachy z włosków. Wykonaj to zwykłą maszynką do golenia, pamiętaj jednak, żeby była ostra i nie rób tego na sucho! Skóra pod pachami nie może być podrażniona, ponieważ już sam zabieg depilacji laserem wpływa na nią podrażniająco, nawet jeśli jest bezpieczny dla zdrowia i dla Twojego ciała. Pamiętaj także, aby w dniu zabiegu nie stosować żadnego typu dezodorantów, antyperspirantów, a jeśli stosujesz tak zwane “blokery”, odstaw je dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu depilacji.

Depilacja laserowa krok po kroku

Po pierwsze, przed chęcią wykonania zabiegu depilacji laserowej skonsultuj się z kosmetologiem, który oceni to, czy możesz przystąpić do zabiegu, a kiedy nie będzie żadnych przeciwwskazań, zaproponuje odpowiednią metodę depilacji dostosowaną do Twojej cery oraz rodzaju owłosienia, by była ona jak najbardziej skuteczna.

Po drugie, przygotuj się do zabiegu depilacji laserowej. Stosuj się do wytycznych, które dostosowane są do poszczególnych partii ciała. Odstaw wszelkie zioła i mieszanki ziołowe, antybiotyki, leki przeciwbólowe oraz nie zażywaj kąpieli słonecznych ani nie wykonuj peelingów skóry – jednym słowem wystrzegaj się wszystkiego, co może dodatkowo podrażnić i osłabić Twój naskórek.

Po trzecie, w dzień zabiegu depilacji nie stosuj na skórę żadnych nawilżających substancji takich jak balsamy, kremy i tym podobne. Skóra powinna być ogolona (najlepiej zrób to dzień przed zabiegiem, wieczorem), czysta i pozbawiona jakichkolwiek kosmetyków.

Depilacja laserowa pierwszy zabieg

Pierwszy zabieg depilacji laserowej gwarantuje usunięcie owłosienia w około 15 – 25 procentach. Na efekty trzeba poczekać około trzech tygodni. Serie kolejnych zabiegów wykonuje się w odstępie 6 – 8 tygodni od pierwszego, jest to sprawa indywidualna, zależna od tego, jak szybko odrastają Twoje włoski.

Depilacja laserowa twarzy przygotowanie

Przed zabiegiem depilacji laserowej twarzy należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

 • skóra twarzy musi być czysta i sucha, nie możemy stosować na nią żadnych kremów i nie może być ona podrażniona
 • jeśli chcesz zastosować peeling twarzy, wykonaj go tydzień przed zabiegiem
 • na miesiąc przed zabiegiem depilacji twarzy nie można stosować żadnych metod golenia włosków ani ich wyrywania
 • na 2 tygodnia przed zabiegiem nie korzystaj z solarium ani nie opalaj twarzy na słońcu
 • na kilka godzin przed zabiegiem koniecznie ogól miejsce, które będzie poddawane depilacji laserowej, najlepiej delikatnie, zwykłą maszynką, nie podrażniając skóry.
Polecane wpisy
depilacja-laserowa-a-opalanieco-to-jest-endermologia-lpg