Depilacja laserowa a opalanie

Nie ulega wątpliwości, że w okresie letnim, gdy pokazujemy więcej ciała, chcemy się cieszyć idealnie gładką skórą. To dlatego decydujemy się na zabieg depilacji laserowej. Przepięknym dodatkiem jest opalone ciało. Złota opalenizna w duecie ze skórą, która jest pozbawiona wszelkich włosków, z pewnością prezentuje się pięknie, jednak trzeba mieć na uwadze, że opalanie nie jest wskazane, gdy korzystamy z depilacji laserem. To właśnie teraz, czyli w sezonie jesienno-zimowym, jest świetna okazja do tego, by decydować się na wykonanie serii zabiegów. Do lata mamy szansę pozbyć się zbędnego owłosienia!

 

Spis treści:

  • Opalanie przed zabiegiem depilacji laserowej
  • Opalona skóra a skuteczność depilacji laserem
  • Opalanie po zabiegu depilacji laserowej

Z wpisu dowiesz się, dlaczego opalanie przed i po zabiegu depilacji laserem nie jest wskazane oraz w jaki sposób opalona skóra wpływa na skuteczność usuwania włosków przy pomocy lasera.

Opalanie przed zabiegiem depilacji laserowej

Opalanie przed zabiegiem usuwania włosków przy pomocy lasera jest zabronione. Co więcej, zaleca się również zrezygnowanie ze stosowania samoopalaczy. Laser niszczy ciemne włoski. Opalanie pobudza wytwarzanie melaniny w naskórku. Melanina jest barwnikiem, od którego zależy zarówno kolor skóry, jak i włosów. Nie mamy wpływu na kolor naszych włosów na ciele, za to możemy kontrolować opaleniznę. Melanina pochłania wiązkę laserową, co skutkuje trwałym zniszczeniem cebulki włosa. Gdy opalenizna jest duża, zatraca się kontrast pomiędzy kolorem skóry a barwą włosa, sam zabieg nie będzie tak skuteczny. Laser działa na melaninę, ale najważniejsze jest to, aby była to melanina włosków, nie skóry. Nawet wysoce skuteczny laser, jakim jest LightSheer Duet, gdy napotka melaninę w opalonym naskórku, spora część światła zostanie pochłonięta przez barwnik naskórka, a nie włosa.

Opalona skóra a skuteczność depilacji laserem

Opalona skóra to nie tylko zmniejszona skuteczność zabiegu depilacji laserowej, ale także ryzyko wystąpienia przebarwień. Jeśli planujemy wykonać serię zabiegów depilowania laserem, trzeba zrezygnować na jakiś czas z opalania. Bez wątpienia warto!

Opalanie po zabiegu depilacji laserowej

Profesjonalnie wykonany zabieg depilacji laserowej sprawia, że skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. O szczegółowych wskazaniach pozabiegowych opowie kosmetolog. Choć objawy tego typu są krótkotrwałe, wymagają określonego postępowania. To dlatego po zabiegu depilowania laserem także na jakiś czas rezygnujemy z opalania się – również w solarium. Podrażniona skóra nie będzie dobrze znosić nadmiernej ekspozycji na światło. Może to skutkować podrażnieniem czy wystąpieniem przebarwień. Warto stosować w tym czasie kremy z filtrami, które chronią przed promieniowaniem UVA i UVB. Ograniczamy także wystawianie skóry na słońce.

Odpowiednie stosowanie się do zaleceń kosmetologa pozwoli na uzyskanie wymarzonych efektów. Dzięki temu latem będzie możliwe zaprezentowanie się na plaży z idealnie gładką skórą. Warto ograniczyć opalanie na okres około 4 tygodni, aby cieszyć się trwałymi efektami depilacji.

Polecane wpisy
endermologia-co-to-za-zabiegdepilacja-laserowa-jak-się-przygotować