Depilacja laserowa a pieprzyki

Depilacja przy pomocy lasera to znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji. Wciąż jednak istnieje kilka mitów dotyczących usuwania owłosienia laserem. Ma to związek z faktem, że pierwsze urządzenia przeznaczone do laserowego depilowania nie były doskonałe. Obecnie najskuteczniejszym sprzętem jest LightSheer Duet. Laser wyposażony jest w dwie głowice oraz nakładkę chłodzącą, dzięki której sam zabieg jest komfortowy dla pacjenta. Mniejsza i większa głowica pozwalają na precyzyjne usuwanie włosków z wybranej partii ciała. Efekty są pozytywnie zaskakujące. Pozostaje jednak pytanie, czy mając znamiona i pieprzyki można zdecydować się na tę metodę pozbywania się włosów?

 

Spis treści:

  • Czy znamię i pieprzyk są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?
  • Czy mogę poddać się depilowaniu laserem, mając pieprzyk?
  • Włos na pieprzyku – jak sobie z tym poradzić?
  • Wyrywanie włosów z pieprzyka – czy to dobry sposób?
  • Podrażniony pieprzyk
  • Depilacja laserowa przeciwwskazania
  • Czy pieprzyk z włosami stanowi przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Z wpisu dowiesz się, czy znamię stanowi przeszkodę do laserowej depilacji oraz, jak należy wykonywać zabieg, jeśli posiadamy znamiona. Dowiesz się również, jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej i czy pieprzyk z włosami stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej.

Czy znamię i pieprzyk są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Co istotne, znamiona nie stanowią przeciwwskazania do depilowania LightSheer Duet. Trzeba jednak wiedzieć, że podczas zabiegu kosmetolog musi zachować szczególną ostrożność. Jeśli posiadamy wiele pieprzyków lub znamion, należy o tym powiedzieć podczas wstępnej konsultacji przed serią zabiegów. Każdy pacjent otrzyma szczegółowe wytyczne i niezbędne informacje dotyczące przebiegu zabiegu oraz ewentualnych przeciwwskazań do depilowania laserem. Ważne, aby podkreślić, że pieprzyk nie dyskwalifikuje danej osoby do przeprowadzenia tej metody usuwania zbędnego owłosienia.

Może zdarzyć się tak, że jeśli na ciele występuje sporo pieprzyków i znamion, kosmetolog przed depilacją zamaluje je specjalną kredką. Sprawia to, że znamię barwnikowe jest odpowiednio zabezpieczone. Jak powszechnie wiadomo, pieprzyków nie powinno się drażnić żadnym rodzajem światła. Ma to związek z aspektem medycznym. Defekty skórne nie mogą być nadmiernie eksponowane na działanie promieni słonecznych, a także promieni, które są emitowane przez głowicę laserów.

Czy mogę poddać się depilowaniu laserem, mając pieprzyk?

Może zdarzyć się tak, że osoby posiadają wiele pieprzyków, z których wyrastają włosy. Nie powinno się tego rodzaju włosków poddawać depilacji laserowej. W naszej klinice kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem pacjenta, które jest dla nas najważniejsze. Nie narażamy zatem znamion na nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne. Włosy wyrastające na zmianach skórnych powinny być przycinane. Nie podrażniamy ich laserem.

Depilacja laserowa może jednak zostać jak najbardziej przeprowadzona. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na depilację danego miejsca, trzeba udać się na konsultację z kosmetologiem. Warto dodatkowo zasięgnąć opinii lekarza dermatologa.  Wiele osób posiada jednak znamiona i nie są one przeszkodą do zabiegu depilacji. W razie potrzeby w naszej klinice udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Włos na pieprzyku – jak sobie z tym poradzić?

Pieprzyk brązowy, czyli znamię zwane barwnikowym, nie powinno być drażnione żadnym rodzajem światła. Jest to medyczne uwarunkowanie – nie należy ich narażać ani na światło słoneczne ani na działanie lasera. Brązowych pieprzyków nie należy także podrażniać w żaden inny sposób, by nie zaszkodzić sobie zdrowotnie. Niewskazane jest ciągłe wyrywanie włosów z takich znamion – aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa i nie narażać się na ewentualne konsekwencje zdrowotne, włosy w takich miejscach powinny być tylko i wyłącznie podcinane. Nie można ich ani wyrywać ani podrażniać laserem! W sytuacji, kiedy posiadanie pieprzyka jest dla nas bardzo niekomfortowe oraz przysparza nam problemów, lub też wyrastające z niego włosy są po prostu nieestetyczne, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą, który może zalecić działania chirurgiczne w celu usunięcia całego brązowego pieprzyka.

Wyrywanie włosów z pieprzyka – czy to dobry sposób?

Wyrywanie włosków z pieprzyków nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może to naruszyć delikatną strukturę pieprzyka, a co za tym idzie, wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. Istnieje wiele spekulacji na temat tego, co robić z wyrastającymi włoskami. Jedni je wyrywają, nie zastanawiając się nad tym, czy to dobry pomysł, inni przycinają. I ten drugi sposób jest zdecydowanie bardziej bezpieczny. Aby uniknąć potencjalnego zagrożenia, że pieprzyk przekształci się w groźne dla zdrowia znamiono, najlepiej udać się do dermatologa, który przeprowadzi badanie problematycznego miejsca i postawi diagnozę. Często może to być konieczność usunięcia znamiona w całości.

Podrażniony pieprzyk

Podrażnienie pieprzyka to zjawisko występujące bardzo często – zdarza się podczas zadrapania, golenia czy czesania – sytuacji takich jest wiele. Pomimo wielu spekulacji na temat tego, że zadrapany pieprzyk zamienia się w czerniaka – bez obaw. Nie jest to powód do powstania zmian nowotworowych. Kiedy zadrapanie pieprzyka wystąpi podczas np. depilacji, należy przemyć go środkiem odkażającym i zostawić do momentu zagojenia. Jeśli jednak po uszkodzenia pieprzyka zaogni się on, zacznie z niego wyciekać ropa lub inny płyn i będzie bolał, należy natychmiast udać się do dermatologa w celu sprawdzenia znamienia. W większości przypadków konieczne jest wycięcie znamienia wraz z marginesem zdrowej skóry i przeprowadzenie badania histopatologicznego.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Depilacja laserowa nie stanowi przeciwwskazań do usuwania pieprzyków tym sposobem. Można zdecydować się na depilację laserową wybranej części ciała, na której znajdują się znamiona. Należy przed zabiegiem poinformować osobę wykonującą zabieg o posiadanych pieprzykach w danym miejscu na ciele – podczas zabiegu kosmetolog zamaluje znamiona specjalną kredką, by nie narazić ich na działanie światła lasera, co może być niebezpieczne. Nie od dziś wiadomo, że pieprzyki nie powinny być drażnione żadnym rodzajem światła, również tego z lasera. Dlatego też kosmetolog będzie omijał pieprzyki w trakcie pracy, tak jak wspomniane zostało wcześniej, specjalną kredką. Jeśli posiadasz na ciele wiele znamion czy też pieprzyków, może to stanowić przeciwwskazanie do depilacji konkretnej części ciała. Należy w takiej sytuacji udać się do dermatologa w celu skonsultowania sytuacji i uzyskania informacji, czy zabieg będzie dla Twojego ciała i zdrowia bezpieczny. W ocenie znamion pomoże także sam kosmetolog, dlatego też tak ważny jest sam wywiad o przeprowadzeniu zabiegów depilacji laserowej.

Czy pieprzyk z włosami stanowi przeciwskazanie do zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej polega na działaniu na włoski wiązką światła, a jak wiadomo, żadnego typu naświetlanie pieprzyków nie jest wskazane. Gdy zdecydujesz się na wykonanie zabiegu depilacji laserowej, posiadając znamiona w postaci pieprzyków, niezwłocznie poinformuj o tym kosmetologa, a on oceni, czy powinieneś udać się w związku z tym do dermatologa na konsultacje, czy też wystarczy zabezpieczyć pieprzyk białą kredką przed wykonaniem zabiegu. Pieprzyki z włoskami sa zazwyczaj większe, o nierównej strukturze, a zatem mogą stanowić problem podczas wykonywania zabiegu depilacji laserowej. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się przed poddaniem się zabiegowi do dermatologa w celu oceny pieprzyków.

Polecane wpisy
Laserowe leczenie żylaków co to jest?co-to-jest-peeling-chemiczny