Laserowe leczenie żylaków – co to jest?

Laserowe leczenie żylaków to prawdziwa innowacja w zakresie medycyny estetycznej. Do żyły odpiszczelowej zostaje wprowadzony światłowód. Następnie, za pomocą energii cieplnej emitowanej przez laser, dokonuje się ablacji. Ablacja to zamknięcie niewydolnej żyły odstrzałkowej bądź odpiszczelowej. Co istotne, podczas jednej sesji możliwe jest zoperowanie obu nóg. Po zakończonym zabiegu na nogę zakłada się pończochę uciskową. Technika ta pozwala szybko powrócić do aktywności zawodowej i codziennych obowiązków. Jeśli pacjent posiada rozległe żylaki, a dodatkowo pajączki, poleca się połączenie laserowego leczenia żylaków z innymi zabiegami.

Spis treści:

  • Metoda laserowego usuwania żylaków
  • Usuwanie żylaka laserem

Z wpisu dowiesz się, jakie są wskazania do wykonania zabiegu usuwania żylaka, a także na czym polegają metody leczenia laserem żylaków.

Sposób laserowego usuwania żylaków

Ta innowacyjna technika pozwala skutecznie wyleczyć żylaki. Co istotne, skuteczność zabiegu szacuje się na ponad 90%. Przeważnie wystarczy jeden zabieg! Choć usuwanie żylaków laserem przywraca komfort życia, usuwa skutki choroby, nie przyczynę, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń, aby uniknąć problemu w przyszłości. Zabieg wykonywany może być w znieczuleniu miejscowym. Szczegółowe informacje otrzymuje pacjent podczas konsultacji.

Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak na końcowy rezultat trzeba poczekać ok. 4 tygodni. To właśnie po miesiącu ocenia się ostateczny rezultat oraz wygląd kończyny, która została poddana zabiegowi.

Usuwanie żylaka laserem

Zabiegi można przeprowadzać w przypadku żył, w których jest niewydolny pień żyły odstrzałkowej, odpiszczelowej bądź innej żyły powierzchownej. Laser umożliwia usuwanie dużych żylaków, pajączków, owrzodzeń żylakowatych. Będzie bardzo skutecznym rozwiązaniem w przypadku niewydolności żylnej. Każdy przypadek jest inny, dlatego sposób ten może być zastosowany wyłącznie po ocenie lekarza. To właśnie na tej podstawie weryfikuje się, czy laserowe metody leczenia będą najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Co istotne, technika laserowego zamykania naczynek wykazuje się wysoką skutecznością. Jeśli z powodu niewydolnego naczynia tracimy komfort życia, należy zgłosić się do kliniki na konsultację. Sam zabieg usuwania żylaka tą metodą nie jest drogi, dlatego nie warto zwlekać z podjęciem działania. Objawy bywają naprawdę uciążliwe i znacząco odbierają nam codzienną radość. Innowacyjne metody pozwalają na sprawne przeprowadzenie leczenia, a pacjenci stosunkowo szybko mogą powrócić do swoich codziennych aktywności. Dzięki temu nie ma konieczności przestrzegania długiego okresu rekonwalescencji.

Przed rozpoczęciem leczenia żyły trzeba wykonać USG Doppler żył i tętnic oraz kończyn dolnych. Dodatkowe badania laboratoryjne może zalecić specjalista.

Polecane wpisy
depilator-do-nóg-i-pach-czy-zabieg-depilacji-laserowejdepilacja-laserowa-a-pieprzyki