Co to jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny jest jedną z niezwykle skutecznych metod z zakresu kosmetologii, która pozwala na zredukowanie przebarwień, blizn, które powstały w wyniku uszkodzeń skóry. Miejsca, które najczęściej są poddawane zabiegowi, to twarz, szyja, dłonie. Na czym polegają peelingi chemiczne, na jakie efekty można liczyć i ile kosztuje ich wykonanie w gabinecie kosmetycznym? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Czym jest peeling chemiczny?
  • Na czym polega zabieg?
  • Rodzaje peelingu chemicznego
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  • Efekty zabiegu

Z wpisu dowiesz się, czym jest zabieg nazywamy peelingiem chemicznym, na czym polega, jakie są jego rodzaje, wskazania i przeciwwskazania oraz efekty zabiegu.

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg kosmetologiczny, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wśród jego zalet można wymienić właściwości redukujące, oczyszczające, przeciwstarzeniowe. Zwiększa również produkcję kolagenu i elastyny. Metodę tę stosuje się na blizny (w tym także blizny potrądzikowe), przebarwienia, zmarszczki. Najczęściej poddawanym zabiegowi obszarem jest skóra twarzy. Istnieje kilka rodzajów peelingu chemicznego. Jeśli nie wiesz, który będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, skorzystaj z konsultacji w naszej klinice.

Choć peeling chemiczny jest zabiegiem, który teoretycznie można wykonać w domu, nie zaleca się tego robić. Choć mogłoby się wydawać, że sam zabieg jest prosty, niesie za sobą ryzyko niebezpieczeństwa. Tak jak w każdym zabiegu kosmetologicznym, ważne jest zachowanie właściwej ostrożności. Efekty po peelingu chemicznym są długotrwałe i zadowalające, pod warunkiem, że odpowiednio go wykonamy.

Na czym polega zabieg?

Peeling polega na usunięciu martwego naskórka przy pomocy działania substancji chemicznych nałożonych na skórę. To odpowiednio skomponowane mieszanki, których zadaniem jest poprawa jakości i kondycji skóry. Najczęściej zabieg stosuje się na skórę twarzy, jednak można z powodzeniem wykorzystać peeling chemiczny także na skórę dłoni, szyi, dekoltu.

Rodzaje peelingu chemicznego

Jakie są rodzaje peelingów chemicznych? Do wyboru mamy trzy peelingi:

  • powierzchniowy – usuwany jest naskórek w celu zlikwidowania niewielkich zmarszczek, przebarwień, a także usunięcia trądziku,
  • średnio głęboki – polega na oczyszczeniu naskórka i skóry właściwej w celu zmniejszenia głębszych zmarszczek, blizn na skórze i poważniejszych przebarwień,
  • głęboki – działa tak samo jak średnio-głęboki, jednak do jego wykonania wykorzystuje się silniejsze roztwory chemiczne. Zaleca się go w przypadku głębokich blizn i zmarszczek.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu są zmarszczki, przebarwienia, skóra zniszczona słońcem. Peeling chemiczny można także stosować na blizny w celu ich zmniejszenia. Zabiegi są  bezpieczne, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Trzeba jednak stosować się do wszelkich zaleceń pozabiegowych.

Do przeciwwskazań zaliczamy alergie skórne, podrażnienia w miejscach, które chcemy poddać zabiegowi. Nie zaleca się także wykonywania peelingu kobietom w ciąży, w okresie karmienia piersią. Nie będzie to także dobra metoda dla osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne, osób ze skórą wrażliwą, naczyniową, skłonną do podrażnień. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z kosmetologiem, który zakwalifikuje do wykonania zabiegu.

Efekty zabiegu

Efektem peelingu chemicznego jest odświeżona, pełna blasku skóra, jednolity koloryt skóry, zwężenie porów, rozjaśnienie przebarwień, ograniczenie produkcji sebum, likwidacja trądziku, usunięcie blizn potrądzikowych, likwidacja zmarszczek, zmniejszenie głębokich blizn.

Ostateczny rezultat jest uzależniony od tego, na jaki rodzaj zabiegu się zdecydujemy. W zależności od rodzaju peelingu chemicznego, na efekty trzeba poczekać od dwóch do sześciu tygodni. Koszt wykonania zabiegu zaczyna się już od 199 złotych.

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-a-pieprzykijak-długo-po-depilacji-laserowej-nie-można-się-opalać