Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Termin “medycyna estetyczna” pojawił się w medycynie dopiero ponad 20 lat temu. Nic dziwnego, że niektórzy nie wiedzą, co w zasadzie kryje się pod tym pojęciem. Obecnie na całym świecie rocznie wykonuje się nawet 20 milionów zabiegów w tym zakresie! Aż 85% z nich to zabiegi wykonywane bez naruszania struktury skóry. Co konkretnie obejmuje się ten obszar medycyny? Na jaką ofertę zabiegów można się zdecydować?

Spis treści:

  • Czym zajmuje się medycyna estetyczna?
  • Zabiegi medycyny estetycznej

Z wpisu dowiesz się, jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej można wykonać oraz co składa się na ten obszar medycyny.

Co obejmuje medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną, która dotyczy głównie urody oraz związanego z nią samopoczucia pacjenta. Jej celem jest wpływanie na poprawę wyglądu pacjenta, co z kolei wpływa pozytywnie na jego stan psychiczny, poprawiając jakość życia i zwiększając pewność siebie. Należy podkreślić, że nie jest ona tym samym, co chirurgia plastyczna. Te specjalizacje medyczne różni przede wszystkim stopień ingerencji w ciało pacjenta. Estetyczna medycyna wyklucza wprowadzanie trwałych zmian ciała. Nie obejmuje odsysania tłuszczu, chirurgicznego powiększania piersi, naciągania skóry. Gwarantuje jednak równie skuteczne alternatywy dla chirurgii plastycznej.

Do najważniejszych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej można zaliczyć:

  • poprawę stanu, wyglądu, kolorytu i napięcia skóry twarzy i całego ciała,
  • usuwanie widocznych oznak starzenia się,
  • redukcja przebarwień, niedoskonałości,
  • modelowanie ciała,
  • korekta niedoskonałości sylwetki na skutek wypadków, chorób, wad wrodzonych, naturalnych procesów.

Zabiegi medycyny estetycznej

Estetyczna medycyna, ma wiele do zaoferowania. Dziedzina ta stale się rozwija, proponując rozwiązywanie najróżniejszych problemów. To skuteczne rozwiązania dla osób borykających się z problemem blizn, zmarszczek, asymetrią ust, wypadaniem włosów, utratą jędrności sylwetki. Najnowsze odkrycia w tej dziedzinie sprawiają, że są one mniej inwazyjne, za to bardziej skuteczne. Jakimi zabiegami warto się zainteresować?

Do top 3 najpopularniejszych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej na świecie można zaliczyć:

  • mezoterapię,
  • wypełniacze,
  • zabiegi laserowe.

Jak widać, dziedzina ta sporo oferuje w najróżniejszych zakresach. Wszystko po to, aby każda kobieta mogła poczuć się piękna, bardziej pewna siebie. Celem jest poprawa wyglądu, a nie całkowita zmiana.

Polecane wpisy
dermapen-czy-wartodepilacja-laserowa-bikini-rodzaje