Depilacja laserowa bikini rodzaje

Depilacja laserowa bikini cieszy się ogromną popularnością. Przede wszystkim dlatego, że pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia zarówno ze wzgórka łonowego, jak i warg sromowych. Istnieje kilka rodzajów depilacji miejsc intymnych, dlatego warto je poznać, zanim umówimy się na wizytę u kosmetologa. Przedstawiamy metody na usuwanie owłosienia okolic bikini.

Spis treści:

  • Rodzaje depilacji laserowej bikini
  • Czy warto zdecydować się na usuwanie włosków laserem?

Z wpisu dowiesz się, jaki rodzaj depilacji intymnych okolic wybrać, aby uzyskać pożądane efekty oraz jakie są zalety tej metody usuwania włosów

Rodzaje depilacji laserowej bikini

Depilacja bikini może przebiegać na kilka sposobów. Wiele zależy od tego, czy zależy nam również na depilacji okolic pośladków, czy jedynie chcemy się pozbyć np. włosków z pachwin. Obecnie można wyróżnić następujące możliwości:

  • klasyczne – najprościej mówiąc, jest to depilacja wykonywana do linii majtek,
  • kalifornijskie – depilacja włosów na linii stringów,
  • hollywood – to całkowite usunięcie wszystkich włosków z okolic intymnych – łącznie z pośladkami, szparą międzypośladkową. Nie pozostawia się żadnych niewydepilowanych stref. Depilacja brazylijska i hollywoodzka cieszą się sporym zainteresowaniem,
  • francuskie (french) – ten rodzaj depilacji obejmuje klasyczne usuwanie włosków, depilację górnej części, czyli wzgórka łonowego. Istnieje możliwość pozostawienia paseczka, którego grubość oraz długość zależy od indywidualnych potrzeb. W tym przypadku nie depiluje się warg sromowych oraz okolicy między pośladkami. Panie bardzo często decydują się na depilację francuską,
  • brazyliana – to jeden z najpopularniejszych rodzajów depilacji bikini. Oznacza całkowitą depilację zarówno z przodu jak i z tyłu – istnieje możliwość pozostawienia paska na wzgórku łonowym.

Często depilacja hollywoodzka i brazylijska są mylone. Warto podkreślić, że metoda hollywood jest najgłębsza, pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej strefy bikini. Panowie również mogą zdecydować się na depilację laserem. Istnieje kilka metod:

  • brazylijska – depilacja owłosienia miejsc intymnych bez worka mosznowego oraz -szpary międzypośladkowej,
  • hollywoodzka – całkowita depilacja miejsca intymnego.

Przed zabiegami zaleca się konsultację z kosmetologiem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań przed depilacją.

Czy warto zdecydować się na usuwanie włosków laserem?

Wiele kobiet – niestety – wstydzi się korzystać z innowacji w zakresie depilowania włosów i decyduje się na głębokie usuwanie włosków maszynką. Może to powodować skaleczenia i podrażnienia. Co więcej, nie jest to z pewnością precyzyjna metoda. Idealnym wyborem będzie depilacja laserem. To gwarancja najwyższej skuteczności, dokładności i bezpieczeństwa. Do wyboru jest kilka metod, dlatego zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą dopasować zabieg depilacji do swoich potrzeb. Forma jest dowolna.

Polecane wpisy
czym-zajmuje-się-medycyna-estetycznajak-powinny-wyglądać-idealne-usta