Czym się różni icoone i endermologia?

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność i elastyczność, pojawiają się niechciane rozstępy i cellulit. Aby skutecznie zatrzymać efekty upływu czasu, klienci chętnie poddają się dwóm popularnym zabiegom: icoone i endermologii. Niezwykle skuteczne i bezinwazyjne zabiegi, zyskały szerokie grono zadowolonych klientów. Czym tak naprawdę różnią się różni icoone i endermologia? Który z zabiegów jest bardziej skuteczny? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Icoone – co to?
  • Endermologia – co to?
  • Korzyści

We wpisie dowiesz się czym się wyróżnia icoone a czym zabieg endermologii. Przeczytasz jakie są główne różnice między nimi i jakie efekty dają oba zabiegi.

Icoone – co to?

To odmiana masażu podciśnieniowego, który oddziałuje na tkankę łączną. Głównym efektem zabiegu jest zredukowanie zgromadzonej tkanki tłuszczowej i likwidacja cellulitu. Podczas wykonywania masażu głowice masujące wykorzystują równomierne rozłożenie siły nacisku na tkankę, która jest nieco większa niż w przypadku klasycznego masażu – dzięki temu daje skuteczniejsze efekty. Oddziałuje na tkankę łączną powodując, że jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów redukcji i usuwania cellulitu i rozstępów w kosmetologii. Głowica jest wyposażona w specjalne rolki z mikrootworami, które dogłębnie stymulują każdy fragment skóry. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i nie powoduje naciągania skóry, ani pojawiania się na niej mikrourazów. W pierwszym etapie zabiegu usprawnia się przepływ płynu tkankowego wewnątrz ciała, a następnie koncentruje się masaż na wybranych przez klientkę obszarach ciała – udach, pośladkach lub brzuchu. Zabieg pobudza produkcję elastyny i kolagenu wewnątrz skóry i przyspiesza ich regenerację.

Endermologia – co to?

Jest to także rodzaj mechanicznego masażu z użyciem podciśnienia. Do wykonania endermologi używa się specjalnej głowicy, której wygląd nieco różni się od głowicy przy zabiegu icoone. Modelowanie ciała i wyszczuplenie sylwetki, to główne efekty tego zabiegu. Zabieg pobudza metabolizm powodując, że organizm szybciej usuwa toksyny i zalegający tłuszcz. Endermologia może być stosowana na obszarze twarzy; w okolicy ust, oczu, szyi czy dekoltu, oraz ciała: na udach, brzuchu, boczkach czy pośladkach. Endermologia doskonale radzi sobie z cellulitem o wysokim zaawansowaniu, oraz przy zbitej tkance tłuszczowej. Specjalny masaż zapewnia redukcję cellulitu, rozstępów i jednocześnie zmniejsza obwód ciała. Oba zabiegi gwarantują wyszczuplenie sylwetki, redukcję cellulitu i rozstępów, ujędrnienie skóry, poprawę krążenia krwi czy wygładzenie zmarszczek i blizn.

Korzyści

Jeżeli masz wątpliwości, które z tych zabiegów lepiej sprawdzi się przy twoim problemie, zapytaj o to na pierwszej wizycie kontrolnej u specjalisty. Oba zabiegi przynoszą spektakularne efekty, więc kluczowym pytaniem nie jest “który zabieg jest lepszy”, a “które najlepiej sprawdzi się dla mojej skóry”? Endermologia to doskonałe rozwiązanie jeżeli zmagasz się z ciężkim do zwalczenia cellulitem, a uzyskanie szczupłej i wymodelowanej sylwetki kosztuje cię dużo wysiłku. Zabieg z pewnością pomoże powstrzymać powstawanie cellulitu i nada skórze jędrny i sprężysty wygląd. Endermologia to pierwszy krok w stronę wymarzonej figury, który widocznie przyspiesza jej osiągnięcie. W połączeniu ze zbilansowaną dietą i regularnymi ćwiczeniami, szybciej i łatwiej zapewni ci wymarzoną sylwetkę.

Polecane wpisy
Karboksyterapia - fakty i mity