Lipoliza iniekcyjna czy endermologia – na co się zdecydować?

Zmagasz się z problemami takimi jak wałeczki na brzuchu, udach, podwójny podbródek czy miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej na ciele? Idealnym wyborem będzie skorzystanie z bezinwazyjnego zabiegu, wyszczuplającego sylwetkę. Jaki zabieg wybrać aby efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący? Lipoliza iniekcyjna czy endermologia – na co się zdecydować? Wyjaśniamy.

 

Spis treści:

  • Lipoliza iniekcyjna – co to?
  • Lipoliza iniekcyjna – efekty
  • Endermologia – co to?
  • Endermologia – efekty

We wpisie dowiesz się, czym charakteryzuje się zabieg endermologii a czym zabieg lipolizy iniekcyjnej. Przeczytasz także jakie efekty daje poszczególny zabieg.

 

Lipoliza iniekcyjna – co to?

To bezinwazyjna metoda usuwania zalegającej tkanki tłuszczowej. Jeżeli zmagasz się z miejscowymi fałdkami i boczkami tłuszczu, odpornymi na dietę oraz ćwiczenia, ten zabieg z pewnością pomoże ci się ich pozbyć. Lipoliza ma za zadanie rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała, przy minimalnym ryzyku w przeciwieństwie do liposukcji. Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły, mieszaniny substancji rozpuszczających komórki tłuszczowe. Skóra wokół wstrzykniętego obszaru obkurcza się a komórki tłuszczowe zostają zastąpione tkanką włóknistą. Zbędny tłuszcz jest usuwany w procesach metabolicznych organizmu.

 

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Najważniejszymi efektami uzyskanymi po zabiegu lipolizy iniekcyjnej, jest znaczne zmniejszenie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dzięki lipolizie pozbędziesz się wszelkich fałdek, zaokrąglonego brzucha, tłuszczu nagromadzonego na wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud. Lipoliza iniekcyjna pozwala na pozbycie się wałeczków z okolicy pleców, karku oraz pach. Skutecznie zadziała także na obszar ramion i pośladków. Może być także zastosowana przy redukcji podwójnego podbródka, otłuszczenia worków pod oczami czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na policzkach.

 

Endermologia – co to?

Endermologia to rodzaj masażu, przeprowadzanego przy użyciu specjalnej głowicy, przy użyciu podciśnienia. Zabieg oddziałuje na tkankę łączną, powodując szybszy metabolizm i pobudzając produkcję elastyny i kolagenu. Organizm szybciej usuwa toksyny z organizmu i zalegające tkanki tłuszczowe. Zabieg polega na prowadzeniu głowicy aparatu po wyznaczonych partiach ciała, który równomiernie masuje obszar skóry. Do zabiegu należy założyć specjalny jednorazowy kombinezon. Ułatwia on przesuwanie głowicy i zapobiega uszkodzeniom skóry. Endermologia może odbywać się na obszarze ciała oraz twarzy. Przy zaawansowanym poziomie cellulitu i rozstępów zabieg jest w stanie skutecznie je zredukować a przy wczesnym stadium ich rozwoju – nawet całkowicie usunąć. 

 

Endermologia – efekty

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie. Dobrze dobrana ilość i częstotliwość zabiegu gwarantuje ich pełną skuteczność. Do najważniejszych efektów zabiegu zaliczamy: odmłodzenie i ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, widoczny efekt odchudzenia sylwetki, oczyszczenie organizmu z toksyn czy łagodzenie dokuczliwych bólów mięśni. Endermologia może być również stosowana przez osoby aktywne fizycznie, do rozgrzania mięśni przed wysiłkiem oraz do ich rozluźnienia i regeneracji po intensywnych ćwiczeniach.

Polecane wpisy