Czym jest laserowe ujędrnianie skóry?

Twoja skóra utraciła elastyczność? Borykasz się z problemem zwiotczałej skóry na brzuchu? Rozwiązaniem jest zabieg laserowego ujędrniania skóry. To idealny wybór dla osób, które chcą ujednolicić koloryt, zredukować przebarwienia, wygładzić strukturę, zwężyć rozszerzone pory. Efektem zabiegu jest obkurczenie oraz wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, przebudowa kolagenu, skrócenie włókien kolagenowych oraz zagęszczenie skóry. Jak przebiega zabieg? Kiedy jeszcze się na niego zdecydować? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Sposób na ujędrnienie ciała – zabiegi
  • Zabieg laserowego ujędrniania skóry efekt

Z wpisu dowiesz się, dlaczego ujędrnienie skóry za pomocą lasera jest tak skuteczne oraz kiedy może okazać się bardzo skutecznym zabiegiem.

Sposób na ujędrnienie ciała – zabiegi

Ujędrnienie skóry za pomocą lasera to świetny sposób na to, aby skóra stała się wyraźnie bardziej napięta. Laser działa bezpośrednio na skórę, sprawiając, że poprawia się jej gęstość. Skóra staje się wygładzona, znikają przebarwienia. Kobiety bardzo często decydują się na laserowe ujędrnienie w takich partiach jak brzuch. Pozwala to przywrócić jędrność utraconą np. po ciąży. Tego typu metody ujędrnienia ciała będą również dobrym wyborem wtedy, gdy znacząco schudliśmy i borykamy się ze zwiotczałą skórą w danych partiach ciała. Możesz liczyć na naprawdę zaskakujące efekty, jeśli zdecydujemy się na wykonanie serii zabiegów ustalonej przez kosmetologa.

Zabieg ujędrniania skóry laserem efekt

Do zabiegu ujędrniania skóry laserem należy się odpowiednio przygotować. Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie można opalać się, na dwa tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy zabiegów złuszczających na skórę. Jeśli pacjent stosuje leki: antykoagulanty, sterydy, światłouczulające, trzeba je odstawić na 14 dni przed zabiegiem. W dniu wykonywania zabiegu nie pijemy alkoholu. Dokładnie zmywamy wszystkie kosmetyki.

Po zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny przez 14 dni, unikamy także gorących kąpieli. Jeśli wykonujemy zabieg laserowy na twarz, przez 4 tyg. stosujemy kremy z filtrem. Po wskazanym przez kosmetologa czasie zgłaszamy się na wizytę kontrolną.

Aby uzyskać pożądany efekt, zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów w odstępach co ok. 6-8 tyg. Po zabiegu można odczuwać napięcie skóry, jednak jest to zupełnie naturalne. Na ostateczne efekty należy poczekać ok. 14 dni. Skóra stanie się wyraźnie bardziej gładka, napięta oraz rozjaśniona.

Choć jest to niezwykle skuteczny zabieg, nie każdy może się na niego zdecydować. Jakie przeciwwskazania można wymienić? Należą do nich: cukrzyca, rozrusznik serca, epilepsja, zaburzenia krzepnięcia, opalenizna, skłonność do przebarwień, przyjmowanie sterydów, leków fotouczulających, niektórych antybiotyków, stosowanie niektórych ziół, kremów z retinolem, peelingi na dwa tygodnie przed ujędrnianiem, aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Polecane wpisy
peeling-laserowy-efektyfotoodmładzanie-na-czym-polega