Fotoodmładzanie – na czym polega?

Nie ulega wątpliwości, że każdej kobiecie zależy na tym, by wyglądać pięknie i młodo. Z biegiem czasu skóra traci swoją elastyczność. Dostrzegamy pierwsze zmarszczki czy przebarwienia. Kosmetologia ma sporo do zaoferowania, jeśli chodzi o zatrzymanie efektów starzenia się skóry. Jednym z nich jest fotoodmładzanie. To metoda, która pozwala na odmłodzenie skóry za pomocą wiązki lasera. Jak wygląda zabieg? Kiedy zobaczymy pierwsze efekty? Czy warto się na niego zdecydować? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Na czym polega odmładzanie i leczenie skóry za pomocą lasera?
  • Jak wygląda zabieg?
  • Przeciwwskazania do zabiegu
  • Skuteczność fotoodmładzania

Z wpisu dowiesz się, czym jest odmładzanie za pomocą światła, jak przebiega sam zabieg, jakie są przeciwwskazania oraz na jakie efekty można liczyć.

Na czym polega odmładzanie i leczenie skóry za pomocą światła?

Fotoodmładzanie to zabieg, którego celem jest ogólna poprawa kondycji skóry, jej odmłodzenie oraz rewitalizacja. Podczas zabiegu skóra jest naświetlana wiązką lasera, który jednocześnie ją rozgrzewa. Odpowiednio przygotowana skóra jest pobudzona do tworzenia włókien kolagenowych. Odzyskuje swoją dawną sprężystość i jędrność. Fotoodmładzanie to zabieg, który można wykorzystać na twarzy, dekolcie, dłoniach czy ramionach.

Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg leczenia skóry za pomocą lasera, warto najpierw skonsultować się z kosmetologiem. To właśnie specjalista odpowiednio oceni, czy zmiany, które zamierzamy naświetlać, odpowiednio zareagują na terapię. Sam zabieg nie trwa długo. W zależności od tego, jaki obszar ma zostać poddany terapii, może trwać od pięciu minut do godziny.

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu fotoodmładzania krok po kroku? W trakcie terapii możliwe jest uczucie pieczenia. Ma to związek z faktem, że podczas tego zabiegu  nie znieczula się skóry kremem, gdyż może to osłabiać działanie lasera. Ostatnim etapem zabiegu jest posmarowanie skóry kremem regenerującym z filtrem SPF 50. W pierwszych dniach po fotoodmładzaniu warto zrezygnować z makijażu bądź postawić na jego lżejszą formę. Zabrania się także korzystać z solarium, sauny czy decydować się na wysiłek fizyczny. Nie można stosować toników zawierających alkohol. Bardzo ważne jest to, aby smarować miejsca pozabiegowe kremem z wysokim filtrem.

Fotoodmładzanie sprawdzi się również jako terapia usuwania przebarwień. Będzie równie trafnym wyborem, jeśli naszym problemem są zmiany naczyniowe. Skutecznie poprawi wygląd skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Fotoodmładzanie jest zabiegiem o wysokiej skuteczności, który jest prosty i nieinwazyjny. Nie będzie jednak odpowiednim wyborem dla każdego. Nie stosuje się go u osób stosujących leki zwiększające wrażliwość na światło, z opaloną skórą, kobiet w ciąży, osób chorych na cukrzycę, ze schorzeniami endokrynologicznymi, zaburzeniami krzepnięcia, bielactwem nabytym, łuszczycą. 24 godziny przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu.

Skuteczność fotoodmładzania

Fotoodmładzanie poprawia wygląd skóry, ale także skutecznie ją leczy. Po zabiegu obserwujemy zmniejszone zmarszczki, wyrównany koloryt, poprawę gęstości. To także dobra alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą korzystać z peelingów chemicznych czy dermabrazji laserowej. Leczenie i odmładzanie za pomocą lasera nie niszczy i nie usuwa zewnętrznej warstwy naskórka, która pełni funkcję ochrony skóry.

Zabieg ten jest bezinwazyjny. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty i cofnąć efekty starzenia się skóry, zlikwidować rozszerzone pory, naczyniowe zmiany i inne, należy poddać się ok. 5 zabiegom i wykonywać zabiegi w odstępie od 4-6 tygodni. Pierwsze rezultaty zobaczymy jednak znacznie szybciej.

Polecane wpisy
czym-jest-laserowe-ujędrnianie-skórylipoliza-iniekcyjna-kiedy-widać-efekty