Peeling laserowy – efekty

Peeling laserowy to obecnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetologicznych pozwalających na usuwanie powierzchniowej warstwy naskórka. Zabieg cechuje się wyższą skutecznością niż metody mechaniczne bądź chemiczne. Efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie, ujędrnienie skóry, a także likwidacja blizn, zmarszczek, rozszerzonych porów i przebarwień. Efektem peelingu laserowego jest także ujednolicony odcień skóry. Decydując się na tego typu zabieg, poprawimy napięcie skóry, dodamy jej świeżego blasku, a także zwiększymy napięcie. Co trzeba o nim wiedzieć? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak działa i na czym polega peeling laserem?
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  • Przebieg zabiegu

Z wpisu dowiesz się, jak działa wyjątkowy zabieg usuwania powierzchniowej warstwy naskórka, jakie są przeciwwskazania i wskazania do zabiegu oraz jak przebiega.

Jak działa i na czym polega peeling laserem?

Peeling laserowy jest niezwykle skutecznym zabiegiem. Jego działanie można wykorzystać w takich przypadkach jak: regulacja pracy gruczołów łojowych, wygładzenie skóry, poprawa struktury skóry, wyrównanie kolorytu cery, zwężenie porów. Po peelingu laserowym redukuje się wydzielanie sebum, przez co makijaż jest trwalszy, a kremy oraz inne kosmetyki szybciej się wchłaniają. Skóra staje się młodsza i pełna blasku. Specjalista dobiera odpowiednie parametry, dzięki czemu peeling laserowy poprawia kondycję skóry z trądzikiem, zanieczyszczeniami czy przebarwieniami. Będzie również dobrym wyborem w przypadku, gdy borykamy się z przetłuszczającą się cerą, mamy rozszerzone pory, zależy nam na zredukowaniu blizn potrądzikowych oraz ujednoliceniu kolorytu. Peelingi są także dobrym uzupełnieniem dla takich zabiegów jak Fotona 4D czy resurfacing.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Peeling laserowy jest przede wszystkim zalecany pacjentom, którzy borykają się z przebarwieniami skóry. Wskazaniem do wykonania peelingu są przebarwienia, które powstały w wyniku ciąży oraz karmienia piersią, antykoncepcji hormonalnej, problemów z gospodarką hormonalną, leków zwiększających wrażliwość na promieniowanie UV, nadmiernej ekspozycji na słońce. Zabiegi są również odpowiednie dla osób z trądzikiem, zmianami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, przetłuszczającą się, wrażliwą skórą. Wystarczy udać się na konsultację, a odpowiednio dobierzemy parametry do potrzeb pacjenta.

Przeciwwskazaniem będą: nadmierna ekspozycja na promieniowanie na 4 tygodnie przed zabiegiem, leczenie retinoidami, nowotwory, ciąża, padaczka.

Przebieg zabiegu

Peeling laserowy wykonuje się wiązką lasera o długości 2940 nm.  Jeden rejon skóry to czas zabiegu ok. 15-30 minut. Przez kolejnych 2-3 dni po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Jest to normalne i nie należy się tym przejmować. Przez kolejny tydzień może pojawić się złuszczanie. Warto stosować kremy z filtrem +50 przez ok. 30 dni po peelingu laserowym.

W zależności od rodzaju problemu, zabieg trzeba powtórzyć ok. 2-4 razy. Jeżeli dany problem tego wymaga, liczba zabiegów powinna być większa. Należy dodatkowo pamiętać, aby odstęp między zabiegami wynosił od sześciu do ośmiu tygodni. Co istotne, peeling laserowy zapewnia trwały efekt.

Polecane wpisy
terapia-dwutlenkiem-węgla-efektyczym-jest-laserowe-ujędrnianie-skóry