Czy Dermapen boli?

Dermapen to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością oraz bardzo dużą skutecznością. Pomaga walczyć z cellulitem, rozstępami czy bliznami. Zabieg wykonuje się zwykle w kilku seriach, by efekty były, takie, o jakich marzymy. Zabieg przy użyciu Dermapenu rozbi w naszej skórze mikronakłucia, by substancje czynne mogły w pełni zadziałać. Na myśl o mikronakłuciach pojawia się pytanie: czy Dermapen boli?

Spis treści:

 • Dermapen jak wygląda zabieg?
 • Czy zabieg Dermapen jest bolesny?
 • Cena zabiegu Dermapen
 • Ten tekst wyjaśni, na czym polega zabieg Dermapen, jakie są ku niemu wskazania i przeciwwskazania oraz czy zabieg rzeczywiście jest bolesny. Ponadto dowiesz się, jaka jest cena zabiegu Dermapen.

  Dermapen jak wygląda zabieg?

  Podczas zabiegu, jakim jest Dermapen, do skóry pacjenta, który jest poddany zabiegowi, przykładane jest specjalne urządzenie wyposażone w 12 tytanowych, jednorazowych igieł. Dermapen jest urządzeniem, które do złudzenia przypomina pewnego rodzaju długopis. Zabieg trwa około 30 minut, a przed jego wykonaniem specjalista odpowiednio przygotuje naszą skórę, by zadbać o komfort wykonywania zabiegu. Urządzenie będzie wykonywało w naszej skórze mikronakłucia, dzięki którym do jej głębokich wart bez problemu będą mogły przedostać się substancje czynne. Dermapen działa w 3 fazach, przez które w pełni pobudzany jest kolagen, elastyna i kwas hialuronowy w skórze. To właśnie to sprawia, że następuje redukcja blizn, cellulitu i rozstępów. Wskazaniem do wykonania zabiegu Dermapen jest zwiotczała skóra, widoczne pory, blizny, znamiona, zmarszczki i wspomniany cellulit oraz rozstępy. Niestety do przeprowadzenia zabiegu istnieją także przeciwwskazania takie jak: choroba nowotworowa, ciąża, karmienie piersią, trądzik w fazie aktywnej, opryszczka w fazie aktywnej.

  Czy zabieg Dermapen jest bolesny?

  Podczas zabiegu powstają mikronakłucia, jednak tytanowe igły i głowica są tak zaprojektowane, by redukować ból i dyskomfort do minimum. W czasie bezpośrednim po zabiegu możemy odczuwać lekkie swędzenie i pieczenie, a skóra może być podrażniona. Normalne również będzie, gdy na skórze pojawi się obrzęk i zaczerwienienie, więc nie musi nas to martwić. Skóra, na której fragmencie wykonywany był zabieg Dermapen, może być bolesna i tkliwa, dopuszczalne jest również pojawienie się drobnych zasinień, co jest naturalną reakcją na ukłucia. Z każdym dniem stan skóry będzie się poprawiał. Zabieg Dermapen jest, więc bezbolesny, jednak może być to zmienna zależna od progu bólu pacjenta, czy tkliwości jego skóry.

  Cena zabiegu Dermapen

  Ceny zabiegu wykonanym przy użyciu Dermapenu zaczynają się już od około 499 złotych. Jest to zabieg o bardzo wysokiej skuteczności i wszechstronnym zastosowaniu. Patrząc na to, cena jest więc bardzo korzystna. Więcej informacji o ilości, cenie i zastosowaniu w danym przypadku można ustalić na specjalnej konsultacji w naszej klinice.

  Polecane wpisy
  dermapen-jak-wyglada-zabiegfotoodmladzanie-ile-zabiegow