Fotoodmładzanie ile zabiegów?

Kosmetologia oferuje nam coraz więcej zabiegów, które mają zatrzymać starzenie się naszej skóry. Metodą, która pozwala na osiągnięcie efektu odmładzania skóry, za pomocą wiązki lasera jest fotoodmładzanie. Jest to coraz popularniejszy zabieg, który ma na celu zregenerowanie skóry. Ponadto taka terapia laserowa wygładza strukturę i usuwa zmiany w pigmentacji skóry oraz zmiany naczyniowe.

Spis treści:

 • Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?
 • Skuteczność zabiegu fotoodmładzania
 • Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu
 • Z poniższego wpisu dowiesz się, jak wygląda zabieg fotoodmładzania, jaka jest jego skuteczność, ile zabiegów należy wykonać, by w pełni cieszyć się jego efektami, a także poznasz przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu fotoodmładzania.

  Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

  Odmłodzenie, rewitalizacja i generalna poprawa kondycji skóry, to właśnie główne efekty zabiegu fotoodmładzania. Zabieg ten wykonuje się na twarzy, dekolcie, dłoniach oraz ramionach. Skóra w czasie zabiegu zostaje odpowiednio przygotowana, a następnie naświetlana wiązką lasera. Właśnie to powoduje pobudzenie do tworzenia włókien kolagenowych, które w efekcie nadają skórze sprężystość i jędrność. Zabieg w zależności od obszaru, jaki jest mu poddawany, może trwać nawet 5 minut, aż do godziny.

  W trakcie samego zabiegu fotoodmładzania może towarzyszyć nam uczucie pieczenia. Miejsce, które będzie naświetlane, nie jest znieczulane, gdyż taki preparat może osłabić działanie lasera. Cały zabieg fotoodmładzania zakończony jest posmarowaniem skóry, na której zostało użyte działanie lasera kremem regenerującym z filtrem SPF 50. Po zabiegu zabrania się korzystać z solarium i sauny. Odradzany jest także wysiłek fizyczny. Ponadto warto zrezygnować z makijażu lub postawić na jego lżejszą formę. Na skórę po zabiegu nie można stosować toników, ani innych drażniących specyfików, które zawierają alkohol. Istotne dla efektów jest smarowanie miejsca pozabiegowego kremem z filtrem. Zanim zdecydujesz się na zabieg fotoodmładzania, warto skonsultować się z kosmetologiem. Właśnie on oceni Twoje zmiany, które chcesz poddać zabiegowi fotoodmładzania pod względem ich odpowiedniej reakcji na terapię.

  Skuteczność zabiegu fotoodmładzania

  Zabieg fotoodmładzania jest bezinwazyjny. Najlepsze efekty osiągane są po około 5 zabiegach, które należy wykonać w odstępie od 4 do 6 tygodni. Właśnie w takim przypadku efekty starzenia się skóry zostają cofnięte, a rezultaty spełniają oczekiwania pacjentów. Również w takim założeniu zlikwidowane mogą zostać zmiany naczyniowe i im podobne. Fotoodmładzanie nie niszczy i nie usuwa zewnętrznej warstwy naskórka.

  Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

  Przeciwwskazania do fotoodmładzania to aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, stany zapalne skóry, przewlekłe zapalne dermatozy, choroby nowotworowe skóry, zaburzenia gojenia się skóry, tworzenie się bliznowców, przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegu, terapie doustne retinoidami, izotretinoiną lub steroidami, zioła i leki światłouczulające, skóra ze świeżą opalenizną, choroby na tle nerwowym, ciąża i okres laktacji, antykoagulanty.

  Polecane wpisy
  czy-dermapen-bolina-czym-polega-resurfacing