Na czym polega resurfacing?

Bezbolesne i szybkie odmłodzenie, to właśnie resurfacing. Dzięki niemu możemy uzyskać gładką cerę i pozbyć się zmarszczek. Na czym polega resurfacing? Nazwa zabiegu brzmi nieco tajemniczo, jednak jego efekty są zaskakujące i nie powinniśmy bać się korzystać z takich dobrodziejstw kosmetologii.

Spis treści:

 • Co to jest resurfacing?
 • Jakie efekty daje?
 • Dla kogo jest przeznaczony?
 • Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
 • Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega resurfacing, jakie efekty daje, dla kogo jest przeznaczony oraz jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu.

  Co to jest resurfacing?

  Zabieg laserowy resurfacing jest precyzyjną metodą usuwania wierzchniej warstwy skóry. Laser poprzez swoje działanie tworzy na skórze twarzy od kilkudziesięciu do kilkuset małych uszkodzeń, które zostają otoczone przez skórę zdrową. Dzięki temu skóra o wiele szybciej się regeneruje. Zabieg resurfacingu stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę. Kontrolowane nagrzewanie skóry daje efekt jej odmłodzenia. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. To idealna forma walki z bliznami potrądzikowymi, zmarszczkami, przebarwieniami, bruzdami i zwiotczałą skórą. Kosmetolog dostosowuje odpowiednią moc lasera do skóry pacjenta Po zabiegu pojawiają się zaczerwienienie, a nawet lekki obrzęk. Są to efekty w pełni naturalne, które znikają po kilku dniach. Skóra po zastosowaniu zabiegu resurfacingu może się złuszczać. W ciągu tygodnia jednak wszystko powinno wrócić do normy. Zabieg powinno wykonywać się w seriach od 3 do 5 zabiegów. Po zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli i sauny na 14 dni, ponadto należy stosować kremy z filtrem SPF 50 przez miesiąc od wykonania zabiegu.

  Jakie efekty daje resurfacing?

  Efekty resurfacingu są długotrwałe. Wskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu są przebarwienia, zmarszczki oraz utrata jędrności skóry twarzy. Ten zabieg sprawdzi się także w przypadku ziemistej i poszarzałej cery, rozszerzonych porów czy bruzd. Resurfacing może zniwelować także blizny potrądzikowe. Po kilku dniach od zabiegu skóra zaczyna wracać do normy, a efekty można dostrzec już po 6 tygodniach. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów na twarz. Jeden zabieg daje efekty porównywalne do 10 zabiegów mikrodermabrazji, co tylko potwierdza jego niebywałą skuteczność.

  Dla kogo przeznaczony jest resurfacing?

  Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają problemem z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, zwiotczałą skórą, zmarszczkami, czy bruzdami. Resurfacing to zabieg, który działa głęboko w skórze twarzy.

  Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  Przeciwwskazania do zabiegu resurfacingu to: ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, leki światłouczulające, padaczka, zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne. Wszelkie wątpliwości dotyczące resufacingu rozwieje konsultacja ze specjalistą w naszej klinice.

  Polecane wpisy
  fotoodmladzanie-ile-zabiegowkarboksyterapia-jak-często