Dermapen jak wygląda zabieg?

Zabieg przy użyciu urządzenia Dermapen cieszy się coraz większą popularnością. Sam Dermapen to lekkie i poręczne urządzenie, który przypomina długopis. Jego zastosowanie jest jednak nieopisane! Odmładza skórę, usuwa rozstępy, redukuje cellulit i pozwala pozbyć się blizn. Jeśli zastanawiacie się Dermapen, jak wygląda zabieg? To wyjaśniamy poniżej.

Spis treści:

 • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Dermapen
 • Przebieg zabiegu Dermapen
 • Zalecenia po zabiegu Dermapen
 • Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiega zabieg Dermapen, jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania oraz co zaleca się po wykonanym zabiegu Dermapenem.

  Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu Dermapen

  Dermapen to zabieg, który jest zalecany, jeśli zmagamy się z rozstępami, cellulitem, zmarszczkami, pomarszczonymi dłońmi, bliznami, rozszerzonymi porami i zwiotczałą skórą. Dzięki mikronakłuciom jakie powstają w czasie zabiegu, do skóry mogą bez problemu przedostać się substancje czynne, które to będą zwalczać nasze niedoskonałości, jakich chcemy się pozbyć.

  Niestety zabieg, jakim jest Dermapen, mimo wysokiej skuteczności nie jest odpowiedni dla każdego pacjenta. Powinny z niego zrezygnować osoby, które zmagają się z chorobą nowotworową, kobiety w ciąży i te karmiące piersią, osoby, których trądzik jest w fazie aktywnej i opryszczką czynną. Właśnie dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem Dermapen, podczas niej należy poinformować specjalistę o wszelkich dolegliwościach i chorobach, by zabieg z pewnością był wykonany bez przeszkód.

  Przebieg zabiegu Dermapen

  Dermapen to innowacyjna technologia, która chwali się wysoką skutecznością. Zabieg opiera się na pulsacji igieł, które wykonują mikronakłucia, by w głąb skóry mogła bez trudu przenikać substancje czynne. Zabieg z wykorzystaniem Dermapen powinien być bezbolesny, szybki i niezwykle skuteczny. Sam system działania igieł jest bezpieczny dla naszej skóry i naszego zdrowia. Przed zabiegiem z użyciem Dermapenu konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Specjalista, który będzie przeprowadzał zabieg, przed nim zadba o komfortowe samopoczucie osoby poddającej się Dermapenowi.

  Podczas zabiegu do skóry przykłada się specjalne urządzenie, które tworzy mikronakłucia. To właśnie one powodują szybką regenerację skóry i poprawę jej wyglądu. Głowica zbudowana jest z 12 tytanowych igieł i jest jednorazowa. Zabieg trwa około 30 minut. Sam Dermapen działa w 3 poziomach, stymuluje fibroblasty, przebudowę i syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czego efektem jest napięcie skóry oraz zlikwidowanie jej niedoskonałości, jak cellulit, czy blizny.

  Zalecenia po zabiegu Dermapen

  Przez sześć tygodni po zabiegu z użyciem Dermapenu należy unikać słońca. Ponadto skóra po nim może być lekko zaczerwieniona, w celu szybszej jej regeneracji specjalista często zaleca odpowiednie kosmetyki. Takie kosmetyki łagodzą obrzęki skóry i działają kojąco.

  Polecane wpisy
  usuwanie-przebarwien-laseremczy-dermapen-boli