Laserowe zamykanie naczynek – Twój sposób na piękną skórę!

Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny. Lekceważenie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji. Najczęściej pajączki na nogach mogą informować o słabej wydolności żył. Rozszerzone naczynka w okolicach twarzy mogą prowadzić do powstania trądziku różowatego –  przewlekłej choroby skóry. Skóra z rozszerzonymi naczynkami nazywana jest cerą naczyniową. Szczególnie często występuje ona u kobiet dojrzałych, ale również u młodych osób.

Przyczyn pękania i rozszerzania naczynek jest kilka. Wynika to głównie z predyspozycji genetycznych, zaburzeń hormonalnych i krążeniowych czy schorzeń przewodu pokarmowego. Na delikatne naczynka niekorzystnie wpływa również zbyt długa ekspozycja na słońce, wielogodzinne stanie na obcasach i siedzący tryb życia. Zmiany uwydatniają się mroźną zimą lub upalnym latem.

Zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych:

  • jest bezpieczną i szybką metodą na pozbycie się tego problemu,
  • mogą skorzystać z niego wszystkie osoby, które zmagają się z drobnymi żylakami i nieestetycznymi zmianami naczyniowymi na nogach (pajączkami) oraz twarzy.

Laserowe zamykanie naczynek – na czym polega zabieg?

Zamykanie naczynek polega na zasklepieniu światła naczynia z obu stron. Energia  zostaje pochłonięta przez barwnik – hemoglobinę, co prowadzi do wytworzenia dużej ilości ciepła i wysuszenia ścian naczyń krwionośnych, a w następstwie do ich zniszczenia.

Ile zabiegów zamykania naczynek laserem jest potrzebnych do uzyskania efektu?

Niestety nie można oczekiwać, że już po pierwszym zabiegu wszystkie naczynka zostaną usunięte. Czasami potrzebnych jest kilka sesji. Dlatego najczęściej rekomendujemy od 3-4 zabiegów (w zależności od okolicy, z której chcemy pozbyć się zmian).

Czy usuwanie naczynek laserem jest bezpieczne?

Zabieg nie niesie za sobą żadnych powikłań i można wykonać go w każdą porę roku. Podczas wykonywania zabiegu, można odczuwać tylko lekkie ukłucie w miejscu strzału lasera. Efektem ubocznym, który może utrzymać się do kilku godzin po zabiegu, jest najczęściej siniak lub obrzęk w okolicy, gdzie naczynko było naprawdę duże. Można zniwelować objawy stosując maści łagodzące.

Laserowe zamykanie naczynek – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Warto wspomnieć o przeciwwskazaniach, które są bardzo istotne:

  • Przede wszystkim miesiąc przed zabiegiem nie zaleca się korzystania z solarium, stosowania zabiegów złuszczających skórę (peelingi chemiczne/laserowe)
  • Od 7-14 dni przed zabiegiem, w miarę możliwości, powinno odstawić się również leki tj. antykoagulanty, leki i zioła fotouczulające
  • W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu

Laserowe zamykanie naczynek – postępowanie po zabiegu

Po zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych bardzo istotne jest prawidłowe postępowanie ze skórą:

  • Rekomendowane jest unikanie toników na bazie alkoholu, peelingów oraz innego rodzaju podrażnień skóry, wynikających chociażby ze stosowania gąbek.
  • Kluczową wskazówką do prawidłowej pielęgnacji cery naczyniowej jest unikanie promieniowania UV.
  • Najlepiej stosować filtry z wysoką zawartością SPF.
  • Należy chronić skórę przed nadmierną wilgocią oraz zimnem, przez stosowanie kremów ochronnych w okresie zimowym. Istotne jest również utrzymywanie odpowiedniej ilości witamin w organizmie – szczególnie warto wzmacniać skórę stosując kremy przeznaczone do cery naczyniowej, zawierające witaminę K.

Czy warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem?

Jak widzisz, zabiegi laserowego zamykania naczynek są bezpieczne, skuteczne i mogą pomóc Ci uporać się z niechcianymi defektami skóry. Pamiętaj, że z nami jesteś w dobrych rękach! Ważne jest to, aby decydować się na zabieg w sprawdzonej klinice. Tylko wtedy zabieg zamykania naczynek będzie bezpieczny. Opinie można sprawdzić na forach internetowych lub w mediach społecznościowych. Każdy zabieg usuwania naczyń laserem musi być poprzedzony indywidualną konsultacją, podczas której kosmetolog wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Opowiedzmy również o swoich oczekiwaniach, obawach. To dobry moment na to, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Polecane wpisy
Worki pod oczamiRedukcja blizn potrądzikowych