Laserowe usuwanie blizn po trądziku – jak skutecznie je usunąć?

Trądzik pospolity to problem dotykający nie tylko dojrzewających nastolatków. Coraz częściej zdarza się, że borykają się z nim również osoby, które okres dojrzewania mają dawno za sobą. Przyczyn jego powstawania jest wiele – nadmierny łojotok, wysoka aktywność hormonów, zaburzenie rogowacenia naskórka czy bakteryjne stany zapalne skóry. Niestety wyleczony trądzik to nie koniec problemów. Mogą zostać po nim blizny, które są przyczyną wielu kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego.

Przyczyny powstawania blizn po trądziku

Przyczyną powstawania blizn potrądzikowych jest uszkodzenie skóry właściwej oraz głębszych warstw skóry. Jeśli proces naprawczy, czyli gojenie się ran, postępuje w sposób niewłaściwy, mamy wtedy do czynienia z bliznami potrądzikowymi. Obecnie na rynku istnieje wiele metod, które mogą skutecznie zmniejszyć widoczność blizn lub całkowicie je zniwelować. Specjaliści najczęściej sięgają po zabiegi laserowe, które przynoszą świetne efekty i są jedną z najbezpieczniejszych metod walki z bliznami potrądzikowymi. Jedną z możliwości lasera frakcjonującego jest usuwanie blizn, w tym potrądzikowych.

Likwidowanie blizn jest skuteczne przy zastosowaniu wiązki świetlnej o różnej sile i w różnym czasie. Głowica lasera powoduje koagulacje uszkodzonej tkanki bliznowatej i stymuluje powstanie nowej, zdrowej skóry.

Efekty laserowego usuwania blizn potrądzikowych

Niewątpliwą wartością zabiegu laserowego usuwania blizn jest to, że zabieg przynosi doskonałe efekty w krótkim czasie. Można stosować go nie tylko w przypadku blizn potrądzikowych, ale także zmian, które znajdują się w innych okolicach ciała. Technologia lasera jest używana przy wszystkich typach skóry. Jest odpowiednia dla osób w różnym wieku.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn

Przeciwwskazaniami do zabiegu mogą być w szczególności :

  1. epilepsja
  2. stosowanie leków/ziół fotouczulających
  3. rozrusznik serca
  4. ciąża i karmienie piersią
  5. świeża opalenizna
  6. cukrzyca
  7. stosowanie antybiotyków
  8. sterydów i retinoidów

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem, który wyeliminuje wszelkie przeciwwskazania i zakwalifikuje nas do zabiegu.

Zabieg prowadzi do złuszczania się warstwy naskórka, dlatego należy pamiętać, by po zabiegu, w okresie rekonwalescencji nie stosować preparatów na bazie alkoholu, nie używać peelingów, nie korzystać z sauny. Jeśli zabieg został przeprowadzony na twarzy, należy koniecznie używać filtrów przeciwsłonecznych z wysoką zawartością SPF.

Blizny można całkowicie zniwelować, jednak należy pamiętać, że przy wieloletnich zmianach nie zawsze będzie to możliwe. Możemy jednak uzyskać znaczną poprawę wyglądu, estetyki skóry i Twojego samopoczucia!

Polecane wpisy
laserowe-zamykanie-naczynekmezoterapia-głowa-skóry