Laserowe Usuwanie rozstępów – Dlaczego powstają rozstępy?

Na rynku możemy znaleźć wiele produktów i kosmetyków, które mają za zadanie pomóc w walce z rozstępami. Jednak cechują się one niską skutecznością i są raczej pomocne przy zapobieganiu powstawania rozstępów – nie samego ich usuwania. W jaki sposób powstają rozstępy? Dlaczego powstają rozstępy? Czy jesteśmy w stanie temu zapobiec?

Spis treści:

 • Dlaczego powstają rozstępy?
 • Jak nie dopuścić do powstawania rozstępów?
 • Laserowe usuwanie rozstępów

Z wpisu dowiesz się dlaczego powstają rozstępy i co można zrobić aby nie dopuścić do powstania rozstępów. Przeczytasz na czym polega zabieg laserowego usuwania rozstępów, czy jest to zabieg popularny i bezpieczny. 

Dlaczego powstają rozstępy?

Przyczyn powstawania rozstępów jest kilka. Nie ma tutaj znaczenia czy jesteś osobą szczupłą czy nie, rozstępy mogą powstać u każdej osoby, niezależnie od wagi. Do najważniejszych przyczyn należą:

 • gwałtowny przyrost masy ciała
 • gwałtowny spadek masy ciała
 • szybki wzrost w okresie dojrzewania
 • predyspozycje genetyczne
 • pasywny tryb życia
 • odwodnienie skóry
 • leki, zwłaszcza glikokortykosteroidy, tabletki antykoncepcyjne, sterydy
 • ciąża

Szczególnie podatne na powstawanie rozstępów są kobiety w ciąży, które muszą zmagać się z napięciem skóry na brzuchu i piersiach, gwałtownymi wahaniami wagi i zaburzoną gospodarką hormonalną. 

Jak nie dopuścić do powstawania rozstępów?

Można zapobiec powstawaniu rozstępów stosując się do kilku ważnych zasad, jednakże będzie to utrudnione w momencie gdy jesteśmy obciążeni genetycznie ich powstawaniem. Co najważniejsze, należy stale kontrolować swoją masę ciała i nie dopuszczać do jej gwałtownych zmian. Zbilansowana dieta, aktywny tryb życia – z pewnością uchronią nas przed powstawaniem rozstępów. Codzienna pielęgnacja skóry jest kluczowa dla zachowania jędrności i elastyczności skóry, co finalnie uchroni ją przed rozstępami. Stosujmy kosmetyki nawilżające tj. balsamy, masła, olejki, kremy przeciw rozstępom, aby dostarczyć skórze odpowiedniej ilości nawilżenia. Najlepiej stosować kosmetyki zawierające w składzie substancje odżywcze, takie jak witaminy A,E,C oraz witaminy z grupy B, masło shea, olej macadamia i podobne. Kosmetyki w  swoim składzie powinny zawierać także wyciąg ze skrzypu polnego, cynk i krzem. Istotne jest także aby regularnie wykonywać peeling ciała, by pozbyć się złuszczonego naskórka, pobudzić krążenie krwi i pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Możesz też stosować hartujące prysznice, polegające na polewaniu ciała naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Możesz także poddawać się regularnym masażom tych części ciała, które są narażone na występowanie rozstępów, na przykład przy użyciu naturalnych olejków.

Laserowe usuwanie rozstępów

Jak pozbyć się rozstępów za pomocą medycyny estetycznej? Laserowemu usuwaniu rozstępów mogą poddać się osoby, u których występują rozstępy na takich obszarach jak uda, brzuch, piersi oraz ramiona. Jest to zabieg niezwykle popularny oraz bezpieczny. Zabiegu leczenia laserem frakcyjnym, nie należy wykonywać jeżeli chorujesz na cukrzycę, masz skłonności do blizn lub masz świeżą opaleniznę. Rezultaty zabiegu są uzależnione od stopnia zaawansowania rozstępów. Zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, w jego trakcie odczujemy lekkie szczypanie i pieczenie. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, a skóra podczas jego przeprowadzania jest stale schładzana. Taka metoda laserowego usuwania rozstępów sprawia, że działamy bezpośrednio na tkanki podskórne i skórę w miejscu rozstępu. Laserowe usuwanie rozstępów dociera do głębokich warstw skóry, co zwiększa skuteczność zabiegów, a wąska wiązka lasera powoduje, że zabieg jest niezwykle precyzyjny. Po wygojeniu zaczerwienień w miejscach gdzie występowały rozstępy, skóra jest gładsza, rozstępy są spłycone, a kolor skóry jednolity.

Polecane wpisy
Laserowe Usuwanie rozstępów – Jak pozbyć się rozstępów?Depilacja laserowa – wady i zalety zabiegu