Dermapen – czy można używać w domu?

Dermapen do mezoterapii mikroigłowej to urządzenie, które umożliwia wykonanie zabiegu samodzielnie w domu. Zabieg jest na tyle popularny, że coraz większe grono klientów zadaje sobie pytanie – jak mogę samodzielnie wykonać domową mezoterapię? Efekt odmłodzonej i zregenerowanej skóry jest niezwykle kuszący, a sam zabieg niebywale prosty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak można przeprowadzić go samodzielnie w domu, to dobrze trafiłeś – zapraszamy do dalszej części wpisu.

Dermapen – co to jest?

Dermapen to urządzenie do nakłuwania skóry, w kształcie i o ergonomii większego długopisu. Za pomocą pulsacyjnie poruszających się igieł powstają mikrourazy – co jest oczywiście pożądanym efektem zabiegu. Igły podczas ruchu wprowadzają w głąb skóry substancję czynną. Skóra podczas nakłuwania dostaje sygnał o uszkodzeniu i koncentruje swoje siły regeneracyjne na naruszonych partiach skóry. Ta metoda z zakresu medycyny estetycznej stymuluje powstawanie kolagenu i elastyny, napina skórę, poprawia jej gęstość. Zabieg ten jest idealny dla osób, które zmagają się ze zwiotczeniem skóry czy przebarwieniami, dodatkowo jest całkowicie bezpieczny.

Jakie są korzyści z zabiegu?

Urządzenia kosmetyczne dermapen dostępne na rynku, mają możliwość stosowania wymiennych głowic o różnym przeznaczeniu. Jedno urządzenie jest wyposażone w wiele funkcji, w zależności od działania konkretnej końcówki. Niektóre typy urządzeń umożliwiają nawet samodzielne wykonanie makijażu permanentnego.

Jeżeli stosuje się Dermapen regularnie, możemy osiągnąć niezwykle satysfakcjonujące efekty

 • usunięcie blizn,
 • zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,
 • redukcja zmian potrądzikowych,
 • redukcja rozstępów,
 • poprawa krążenia krwi,
 • zapobieganie powstawaniu zmarszczek,
 • wypadanie włosów.

Najlepsze efekty są dostrzegalne już po 3-4 zabiegach, przy czym każdy z nich powinno się wykonywać w odstępach 4 tygodni. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem zabiegów skonsultować się z lekarzem, który oceni czy są one wskazane dla twojego typu skóry. Zależy to od problemów, z jakimi się zmagasz i oczekiwanych przez ciebie efektów.

Dermapen w domu – przeciwwskazania

Jeśli chcesz wykonać zabieg dermapen w domu, zapoznaj się najpierw z możliwymi przeciwwskazaniami, choć zalecamy jednak wykonanie zabiegu w profesjonalnym gabinecie kosmetologii.

W naszym salonie ProClinic przed przystąpieniem do zabiegu dermapen przeprowadzamy zawsze dokładną rozmowę z pacjentem w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu dermapen?

 • Cukrzyca
 • Choroby grzybicze
 • Zaburzenia odporności
 • Choroby skórne np. egzema, łuszczyca
 • Otwarte rany
 • Trądzik pospolity i trądzik różowaty
 • Przyjmowanie leków przeciwzapalnych, leków rozrzedzających krew np. ibuprofen – możliwe ryzyko wystąpienia krwawienia
 • Choroby skórne wirusowe np. opryszczka

Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej w domu

Temat wykonywania zabiegu dermapen w domu jest dość kontrowersyjną kwestią, głównie wynika to z obawy o zachowanie odpowiednich warunków higienicznych, których wymaga ten typ zabiegu. Jeśli do wnętrza skóry podczas nakłuwania dostanie się brud – bakterie, może się to wiązać z konsekwencjami w postaci zakażeń bakteryjnych skóry.

Jeśli zdecydowałaś się jednak na wykonanie zabiegu w domu, dobrą opcją jest np. Roller Genosys, do tego igły niewielkiej długości od 0,2 do 0,3 mm. Należy pamiętać jednak, że efekt tak przeprowadzonej mezoterapii nigdy nie dorówna profesjonalnie przeprowadzonemu zabiegowi w klinice kosmetycznej.

Dermapen – jak wygląda zabieg w domu?

Po konsultacji z lekarzem, który zalecił ci zabieg urządzeniem kosmetycznym dermapen, możesz przystąpić do działania.
Jak się za to zabrać?

 • Po pierwsze należy nanieść preparat znieczulający na powierzchnię skóry, w miejscu, które ma być poddane zabiegowi.
 • Zacznij przejeżdżać wałkiem po skórze. Możesz wykonywać ruchy dowolnie – poziomo lub pionowo
 • Jeżeli skóra zaczyna się czerwienić, zmień obszar ruchu
 • Wykonuj maksymalnie do 10 ruchów w górę i w dół lub z lewej do prawej, w jednym obszarze ciała lub twarzy
 • Po zakończeniu zabiegu nałóż na twarz krem nawilżający, maskę lub specjalnie przeznaczony do mezoterapii preparat
 • Zdezynfekuj wałek i przechowuj w suchym i ciemnym miejscu

Zabieg powinien trwać maksymalnie 15 minut. Nie wolno nakłuwać okolic powiek i oczu – skóra w tych obszarach jest niezwykle cienka i wrażliwa!

Dermapen – zalecenia po wykonaniu zabiegu

Skóra po nakłuciach charakteryzuje się przeważnie dużą wrażliwością, dlatego po zabiegu zalecane jest stosowanie specjalnych kosmetyków, które przyspieszają regenerację skóry, złagodzą objawy podrażnienia oraz pozwolą zabezpieczyć skórę przed działaniem szkodliwych promieni UV. Dodatkowo po zabiegu zalecane jest unikanie intensywnego pocenia, dlatego niewskazana jest sauna, długie kąpiele w wannie i intensywny wysiłek fizyczny, zalecane jest również unikanie opalania odkrytej skóry po zabiegowej na słońcu, a także w solarium. Należy zrezygnować także z zabiegów złuszczających, epilacji i depilacji laserowej.

Jeśli na skórze pojawią się ewentualne strupki, pozostaw je do samoistnego zagojenia. Dodatkowo zalecane jest wzmożone dbanie o higienę i unikanie pocierania skóry, co tyczy się również kontaktu z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Dermapen – terapie dodatkowe (łączone)

Terapie łączone, czyli dobranie do zabiegu dermapen zabiegów dodatkowych, pozwala na osiągnięcie bardziej spektakularnych efektów. Takie zabiegi łączone należy jednak wykonywać po konsultacji z kosmetologiem w gabinecie higieny kosmetycznej.
Dermapen oczywiście można wykonać samemu w domu, co zapewne stanowi oszczędność cenową, jednak jeśli nie jesteś specjalistą w dziedzinie kosmetologii, to lepiej pozostawić przeprowadzanie zabiegów tego typu profesjonalistom, dzięki którym z pewnością uzyskasz lepsze efekty i nie zniszczysz skóry w tak delikatnym miejscu, jak twarz. Specjalista kosmetolog pomoże Ci również dobrać odpowiedni dla Twojej cery zabieg towarzyszący.  

 • Zwykle stosuje się łączenie dermapen, czyli mikrodermabrazji z peelingiem kawitacyjnym poprzez nakłuwanie skóry. Taki zabieg łączony daje lepsze efekty szczególnie w przypadku blizn potrądzikowych i skórnych nierówności.
 • Kolejnym często stosowanym zabiegiem łączonym jest perforacja skóry z peelingiem chemicznym, najpierw wykonywany jest peeling, który przygotowuje skórę do zabiegu perforacji – taka forma jest szczególnie zalecana osobom ze skórą dojrzałą, która wymaga odświeżenia. Zabiegi łączone dają zdecydowanie lepsze efekty i pozwalają na szybszą regenerację naskórka.

Dermapen / mezoterapia mikroigłowa – cena

Zabieg dermapen w naszej klinice ProClinic we Wrocławiu wykonujemy na takich obszarach ciała jak: skóra twarzy, dekolt, szyja, okolica oczu, dłonie, cellulit, rozstępy.

Ceny zabiegów zależą od wybranej partii ciała, oscylują w granicach od 299 zł do 799 zł. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, wówczas nasz konsultant wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości i przedstawi ofertę indywidualnie dopasowaną do potrzeb Twojej skóry.

Polecane wpisy
Wakacje bez cellulitu – jakie zabiegi pomogą?Pękające naczynka – dlaczego powstają? Jak się ich pozbyć?