Depilacja laserowa – co po zabiegu?

Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg szczególnie wśród kobiet.Laserowa metoda usuwania zbędnego owłosienia pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków na dowolnym obszarze ciała. Pozostaje jednak pytanie: co po zabiegu depilacji laserowej? Jak postępować, aby utrzymać efekty i zadbać o swoją skórę? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Wpływ lasera na skórę
  • Pielęgnacja skóry tuż po depilacji laserowej
  • Pielęgnacja skóry po depilacji laserem w kolejnych dniach

Z wpisu dowiesz się, jak laser LightSheer wpływa na skórę, jak pielęgnować skórę bezpośrednio po depilacji laserowej oraz kilka dni po depilacji laserem.

Wpływ lasera na skórę

Obecnie depilacja laserowa laserem LightSheer Duet jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających na pozbycie się niechcianego owłosienia. Depilację laserem poleca się szczególnie osobom, które mają do czynienia z podrażnieniem skóry przy tradycyjnych metodach usuwania włosków. Będzie również świetnym wyborem wtedy, gdy cierpimy na zapalenie mieszków włosowych lub mamy problem z wrastającymi włoskami. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak rumień szybko ustępuje. To naturalna reakcja skóry, która świadczy o prawidłowo przeprowadzonym zabiegu. Ważne jest to, że depilacja laserowa powoduje trwałe uszkodzenie mieszków włosowych, jednocześnie nie uszkadzając przy tym skóry. Jest to bezpieczna metoda.

Pielęgnacja skóry tuż po depilacji laserowej

Bardzo ważne jest to, aby po zabiegu nie narażać skóry na dodatkowe podrażnienia. Unikamy niektórych kosmetyków czy zabiegów. Zabronione jest również opalanie się. Pierwszego dnia po zabiegu bardzo dobrze sprawdzą się maści, kremy lub preparaty o właściwościach kojących, chłodzących i łagodzących. Bezpiecznie jest sięgnąć po produkty apteczne, które są łagodne w działaniu. Nie mają one drążniących skórę składników. To bardzo ważne, gdy skóra piecze czy swędzi. Jeśli depilacja laserowa była wykonywana w okolicy twarzy, zrezygnujmy z makijażu tego samego dnia. Poczekajmy, aż zaczerwienienie całkowicie zniknie. Czasami oznacza to zaledwie jeden dzień rezygnacji, za to mamy pewność, że prawidłowo dbamy o skórę po zabiegu depilacji laserowej.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserem w kolejnych dniach

W kolejnych dniach po depilacji laserowej bez obaw możemy wrócić do stosowania tradycyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Trzeba jednak bacznie obserwować skórę i w przypadku, gdy zaobserwujemy obrzęk, zaczerwienienie, które utrzymuje się przez dłuższy czas, warto zastosować rekomendowane przez kosmetologa produkty, np. kojące, regenerujące. Kilka dni po zabiegu unikamy także czynników, które mogą mieć wpływ na podrażnienia skóry, np. gorące kąpiele, sauna, opalanie się w solarium czy na słońcu, przemywanie skóry produktami na bazie alkoholu, złuszczanie naskórka w gabinecie kosmetycznym, stosowanie peelingów w warunkach domowych. O tym, jak dbać o skórę po depilacji laserowej opowie także specjalista w klinice. Odpowiednie postępowanie pozabiegowe pozwoli na uzyskanie optymalnych rezultatów.

Polecane wpisy
jak-przygotowac-sie-do-depilacji-laserowej-pach