Czy zabiegi laserowe można wykonywać w okresie letnim? – część II

Zabiegi laserowe wykonywane w salonach kosmetycznych stały się hitem, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Coraz cieplejsze miesiące powodują, że zaczynamy intensywniej myśleć o wyjazdach wakacyjnych i lekkich ubraniach. Dlaczego zabiegi laserowe wykonywane w okresie letnim, wzbudzają tyle wątpliwości i obawy? Jak to wygląda w praktyce?

Spis treści:

  • Zamykanie naczynek – czy można robić latem?
  • Odmłodzenie i ujędrnienie skóry – czy można robić latem?
  • Podsumowanie

Z poniższego wpisu dowiesz się, czy wykonywanie zabiegów laserowych w okresie letnim jest możliwe i bezpieczne. Skoncentrujemy się na najpopularniejszych zabiegach wykonywanych z myślą o lecie – zamykaniu naczynek oraz odmładzaniu i ujędrnianiu skóry.

Zamykanie naczynek – czy można robić latem?

Laserowe zamykanie naczynek jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Dla posiadaczy cery naczynkowej okres letni jest wyjątkowo trudny, dlatego pacjenci chętnie korzystają z tego zabiegu. Promieniowanie słoneczne może powodować nasilenie rumienia oraz pękanie naczynek, a w konsekwencji ich utrwalenie. Skóra naczynkowa ze względu na swój charakter, wymaga szczególnej ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Wiele osób intensywniej zmaga się z problemami cery naczynkowej, właśnie w okresie letnim. Laseroterapia pomaga skutecznie kontrolować problem rumienia – nie dopuszcza do rozwoju trądziku różowatego i zapobiega nasileniu rumienia. Wiązka światła lasera działa precyzyjnie na hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Światło lasera doprowadza do zamknięcia naczynka w wyniku użycia kontrolowanej temperatury. Zabiegi laserowe na naczynka są przeprowadzane także latem, ale należy pamiętać o bezwzględnej ochronie skóry przed promieniowaniem. Po zabiegu, kremy z filtrem, należy aplikować kilka razy dziennie.

Odmłodzenie i ujędrnienie skóry – czy można robić latem?

Zabieg fotoodmładzania cieszy się bardzo dużą popularnością. Dzięki laserowemu odmładzaniu skóry, możesz dłużej cieszyć się jędrnym i młodym wyglądem. Odmładzanie skóry za pomocą laserowego światła pomaga przy zwiotczenie skóry, zamknięciu porów, likwidowaniu przebarwień oraz spłyceniu zmarszczek. Laser działa w głębokiej warstwie skóry i pobudza produkcję nowego kolagenu i elastyny. Zabieg ten można bez przeszkód wykonywać w okresie letnim, ponieważ zachodzące zmiany odbywają się wewnątrz skóry, nie na jej powierzchni. Znaczenie ma także długość fal emitowanych przez laser. Oczywiście, w przypadku fotoodmładzania również należy przestrzegać zasad ochrony przeciwsłonecznej i chronić powierzchnię skóry przed promieniowaniem UV.

Podsumowanie

Najczęściej powikłaniem zabiegów laserowych jest przyciemnienie skóry i występowanie przebarwień. Aby temu zapobiec niezbędne jest zapewnienie bariery ochronnej skórze, po wykonanym zabiegu. Należy stosować odpowiednie kremy i balsamy z wysokim filtrem SPF, w odpowiedniej częstotliwości (kilka razy dziennie). Należy powstrzymać się przed eksponowaniem skóry na słońcu kilka tygodni po wykonaniu zabiegów, aby nie doprowadzić do podrażnień skóry i utrwalenia powstałych przebarwień. Jeżeli będziemy się bezwzględnie stosować do ochrony słonecznej możemy wykonywać oba zabiegi w okresie letnim.

Polecane wpisy
Czy zabiegi laserowe można wykonywać w okresie letnim? – część IWakacje bez cellulitu – jakie zabiegi pomogą?