Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Wokół depilacji laserowej narosło sporo mitów. Wszystko ze względu na to, że jest to stosunkowo nowa metoda depilacji, a do zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt. Stąd właśnie rozbieżność w opiniach. Jeden z mitów dotyczy skuteczności depilacji laserowej. Kluczem do zrozumienia jest uświadomienie sobie, że istnieje wiele urządzeń do depilacji laserowej i nie każde z nich będzie tak samo efektywne.

Jeszcze kilka lat temu korzystano z innego sprzętu niż obecnie. Jednym z najbardziej skutecznych, innowacyjnych laserów jest LightSheer DUET. Dzięki niemu trwałe pozbycie się włosków jest jak najbardziej możliwe.

Spis treści:

  • Efekty depilacji laserowej
  • Jakie partie można poddać depilacji laserem?
  • Kiedy nie można wykonać depilacji laserowej?

Z wpisu dowiesz się, na jakie efekty depilacji laserowej można liczyć, które partie można poddać depilacji oraz jakie są przeciwwskazania do zabiegu.

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest wykonywana w seriach. Przeważnie jest to około 6 zabiegów w odstępie co ok. 8-12 tygodni. Pozbywamy się wtedy aż 95% włosków! Pozostałe 5% włosków może się pojawić w ciągu roku od ostatniej wizyty. Trzeba wtedy wykonać zabieg przypominający.

Jeśli chcemy, aby zabiegi były naprawdę skuteczne, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Niektóre z nich dotyczą okresu nawet na miesiąc przed zabiegiem. Około 4 tygodnie przed nie możemy się opalać ani stosować samoopalaczy w miejscu zabiegowym. Skóra nie może być także depilowana – stosujemy jedynie zwykłą maszynkę.

Jakie partie można poddać depilacji laserem?

Ogromnym atutem depilacji laserowej jest to, że pozwala na pozbycie się owłosienia praktycznie z całego ciała. Możemy depilować twarz, ramiona, plecy, brzuch, bikini, uda, łydki, stopy itd. Unika się depilowania okolic oka czy brwi. To zbyt wrażliwa strefa.

Laser LightSheer Duet generuje wiązkę promieni świetlnych o określonej długości fali, działając na zawarty w skórze i włosach barwnik, czyli melaninę. Transferuje energię do mieszków włosowych i skutecznie je niszczy. Włoski nie odrosną!

Osoby o jasnym kolorze włosów będą musiały prawdopodobnie wykonać większą liczbę zabiegów. Laserowa depilacja szybciej przyniesie efekt w przypadku jasnej karnacji.

Kiedy nie można wykonać depilacji laserowej?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania depilacji laserowej. Nie jest ona wskazana podczas ciąży, posiadania na skórze naturalnej lub sztucznej opalenizny (trzeba zrobić przerwę w opalaniu na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem). Do przeciwwskazań należy także stosowanie samoopalaczy, picie fotoalergicznych, fototoksycznych ziół – dziurawiec, nagietek itp.

Podczas pierwszej wizyty specjalista przeprowadzi wywiad i oceni, czy depilacja laserowa będzie skuteczna. Później odbywa się próba na niewielkiej partii skóry. Jeśli wyjdzie pozytywnie, wykonuje się zabieg właściwy. Już po pierwszym zabiegu zauważymy zmniejszone owłosienie, co potwierdza skuteczność tej metody depilacji.

Polecane wpisy
zabiegi dla kobiet na wiosnę