Depilacja laserowa – czy warto?

Depilacja laserowa wiąże się z jednorazowym wyższym kosztem niż tradycyjna depilacja woskiem czy stosowanie maszynki. Nic w tym dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na depilację z użyciem lasera. Wyjaśniamy wszelkie nieścisłości i podpowiadamy, na jakie efekty można liczyć.

Depilacja laserowa co trzeba wiedzieć

Tak jak już wspomnieliśmy depilacja laserem nie należy do najtańszych, ale warto wiedzieć, że zdecydowanie należy do najskuteczniejszych metod w temacie usuwania zbędnego owłosienia. Już dzięki kilku zabiegom możesz zapomnieć o niekomfortowym owłosieniu na długi czas.

Depilacja laserowa może być zastosowana na każdej sferze ciała np. okolice intymne, plecy, twarz, bikini, pachy, nogi, ręce. Zabieg depilacji nie jest jak mówią reklamodawcy zabiegiem, który usunie owłosienie na zawsze, ale z pewnością sprawi, że problem nadmiaru włosków zniknie na kilka lat.

Chcesz wiedzieć na jak długo? Niestety na to pytanie nie udzielimy Ci odpowiedzi, wszystko zależy od kwestii indywidualnych organizmu danego pacjenta, od grubości włosa, gospodarki hormonalnej.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Najczęstszą przyczyną, dla której panowie i panie decydują się na zabieg depilacji laserowej, są względy estetyczne. Codzienne golenie wybranej partii ciała za pomocą maszynki bywa męczące. Z kolei depilacja woskiem jest bolesna i może być przyczyną alergii..  Inną kwestią są problemy zdrowotne, np. zapalenie mieszków włosowych. Wrastające włoski są prawdziwą zmorą. Do tego przebarwienia i nieestetyczne ranki.

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na maści, kremy, jednorazowe maszynki, plastry do depilacji czy drogie depilatory mechaniczne. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia na zawsze! Efekty są naprawdę zaskakujące, a gładkie ciało to komfort i pewność siebie w każdej sytuacji.

Depilacja laserem LightSheer DUET

Zanim udamy się na zabieg depilacji laserowej, warto mieć świadomość, że istnieją różne urządzenia przeznaczone do tego celu. Nie każdy laser będzie tak samo skuteczny. Jeśli masz dość częstego golenia bądź depilacji, masz podrażnioną skórę, idealnym wyborem będzie depilacja laserowa z użyciem Light Sheer DUET. 

Uwaga! Często depilacja laserowa jest mylona z IPL czy VPL. W przeciwieństwie do lasera, przy IPL oraz VPL stosuje się lampę ksenonową, która wysyła wiązki światła o różnej długości. Wiązki nie działają konkretnie na włos, ale także na okoliczne tkanki! To dlatego VPL i IPL zredukuje, ale nie usunie całkowicie niechcianego owłosienia. Skuteczność gwarantuje jedynie laser diodowy LightSheer Duet!

Epilacja laserowa jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków. Wiązka lasera dociera kilka milimetrów w głąb skóry, niszcząc cebulki włosów będących w fazie wzrostu. Potrzeba ok. 6 sesji, aby całkowicie pozbyć się włosów z wybranej partii ciała. Efekt utrzymuje się na zawsze!

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zanim nasi specjaliści zapiszą Cię na zabieg depilacji laserowej, zostaniesz poproszona o wypełnienie ankiety, która sprawdzi ogólny stan Twojego zdrowia. Takie wstępne rozeznanie pomoże też wskazać czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Jeśli takowych nie ma, wówczas kosmetolog rozpocznie proces przygotowania do zabiegu: oczyści skórę, zmierzy poziom melaniny i ustali względem tego parametry lasera.

 

Warto wiedzieć jak wygląda sam zabieg – do skóry kosmetolog przykłada głowicę lasera – w naszym gabinecie używamy jest laser diodowy LightSheer DUET, następnie uruchamia urządzenie, które wykonuje serię strzałów wiązką światła w głąb skóry. Strumień lasera jest pochłaniany przez melaninę, dzięki której następuje zniszczenie struktury włosa – mieszków włosowych. W czasie kilku tygodni po zabiegu zauważysz proces przebicia włosków na powierzchnię skóry, po czym nastąpi samoistne ich wypadanie. Czas trwania zabiegu to zwykle od 30 minut do 1,5 godziny.

Jeśli chcesz uzyskać trwały efekt będziesz musiała powtórzyć zabieg minimum 6-8 razy w przedziale czasowym co 4-6 tygodni. Tą samą ilość  serii zabiegów 6-8 razy warto powtarzać co kilka lat, w formie zabiegów przypominających.

Postępowanie przed i po zabiegu

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, na który możemy zdecydować się “z marszu”. Do wykonania zabiegu konieczne jest wcześniejsze przygotowanie. O wszelkich zaleceniach można dowiedzieć się podczas konsultacji. Ważne jest to, aby nie opalać się przez 4 tygodnie przed zabiegiem. Skóra nie może być podrażniona. Dbamy o to, aby kontrast między włoskami a skórą był możliwie jak największy.

Unikamy innych metod depilacji, wyrywania włosków pęsetą przez minimum 4-8 tygodni przed zabiegiem. Włoski muszą być silne, a ich jak największa liczba powinna być w fazie wzrostu. Pozwoli to uniknąć przebarwień.

Po przeprowadzonym zabiegu otrzymamy zalecenia dotyczące tego, jak dbać o skórę oraz kiedy zgłosić się na kolejny zabieg.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Tak jak w przypadku każdego, nawet najprostszego zabiegu, tak przy depilacji laserowej, która jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i mało inwazyjnym istnieją przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kosmetolog przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań, które mogłyby uniemożliwić przystąpienie do zabiegu.
Jakie to przeciwwskazania?

  • Stałe – choroby przewlekłe m.in. padaczka, łuszczyca, cukrzyca, bielactwo, choroby skórne, implanty metalowe, rozrusznik serca, jasny pigment włosa (jasne włosy nie reagują na światło lasera).
  • Czasowe m.in. stosowanie leków, ziół, które powodują zwiększenie światłoczułości (warto z nich zrezygnować na miesiąc przed zabiegiem); używanie kremów z witaminą A i C, z retanolem; świeża i intensywna opalenizna; niedawna depilacja depilatorem lub woskiem; peeling; przebyte zabiegi chirurgiczne; ciąża; leki obniżające krzepliwość krwi.

Depilacja laserowa – cena

W naszym gabinecie Proclinic Wrocław używamy lasera LightSheer DUET.

Jeśli zamierzasz wykonać całą serię zabiegów depilacją laserową, wówczas oferujemy promocyjne ceny pakietów np. przy 6 zabiegach możesz zaoszczędzić aż 120 zł, a przy 24 aż 1200 zł, suma za zabieg spada wówczas do 149 zł.

Cena zabiegów i czas ich trwania zależy również od wybranej sfery ciała, która ma być poddana depilacji.

Do wyboru mamy takie opcje jak:

  • pakiet open – to Ty decydujesz, na które partie ciała wykorzystasz ten pakiet, obejmuje duże obszary, dostępny jest w cenie od 199 zł,
  • mała partia S – obejmuje ceny za pojedynczy zabieg m.in. kolan, linii brzucha, sutków, wąsika – w cenie od 99 zł,
  • duża partia M – dotyczy większej części ciała m.in. bikini całkowite (szpara pośladkowa gratis), brzuch, dłonie, pachy, plecy, kark, cała twarz, baki, przedramiona, uda, szyja – w cenie od 149 zł do 199 zł,
  • partia XL – dotyczy zabiegów na większej części ciała m.in. nogi (łydki i uda + gratis kolana i stopy), ręce (ramiona i przedramiona + gratis dłonie) – w cenie od 298 zł do 399 zł.

Jeśli chcesz zapisać się do nas na zabieg depilacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do skontaktowania się z nami poprzez wiadomość e mail.

Polecane wpisy
czy-depilacja-laserowa-jest-skutecznaczy-depilacja-laserowa-boli