Dermatolog Wrocław

Konsultacja dermatologa

Bardzo dużo osób odczuwa różne dolegliwości skórne. Metody badań dermatologicznych, które stosujemy są zwykle bezpieczne. Zaliczamy do nich: dermatoskopię, trichoskopię, kapilaroskopię czy histopatologię. Pamiętaj, że regularne konsultacje z dermatologiem mogą uchronić Cię przed poważnymi powikłaniami chorób skóry lub odpowiednio wcześnie zareagować na zmiany nowotworowe.

Centrum medyczne – dermatolog Wrocław- jakimi schorzeniami się zajmuje? 

 1. trądzik (młodzieńczy)
 2. łojotok, łojotokowe zapalenie skóry
 3. choroby skóry głowy
 4. choroby alergiczne skóry
 5. kurzajki
 6. zapalenia skórne
 7. grzybica skóry i paznokci
 8. inne dolegliwości mieszczące się w zakresie dermatologii (leczenie zmian skórnych)

Co to jest dermokonsultacja i na czym polega?

W naszej Klinice Medycznej – centrum medyczne ProClinic  oferujemy profesjonalną pomoc dermatologa. Zawsze zapraszamy na konsultację – jest to dokładny wywiad z pacjentem, najczęściej wykonywany podczas pierwszej wizyty. Dzięki niemu możliwe jest zdiagnozowanie ogólnego stanu zdrowia skóry oraz określenie rodzaju cery.

Zadzwoń do nas i umów wizytę! Wrocław centrum medyczne Proclinic.

Dermokonsultacja to pierwszy krok w większości terapii związanych z poprawą stanu skóry pacjenta. Podczas spotkania pacjent podlega indywidualnej konsultacji, dzięki której oceniany jest dokładnie stan jego zmian skórnych (chorób skóry) – poprzez wywiad, w czasie którego dowiadujemy się, jakie są nawyki pielęgnacyjne danej osoby, jak przebiegały dotychczasowe choroby skóry (jeżeli występowały), jakie skóra sprawia problemy i jakie efekty pacjent chciałby osiągnąć.

Wypadanie włosów – czy dermatolog pomoże rozwiązać problem?

Zauważając u siebie problem osłabionych włosów, można w pierwszej kolejności udać się do fryzjera. Pomoże on określić, czy przyczyną problemu nie jest zła pielęgnacja. Jeśli zmiana szamponu lub sposobu suszenia włosów nie przyniesie rezultatów, należy udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa. Pierwszym krokiem do diagnozy jest wykonanie zleconych przez lekarza badań. Konsultacja pozwoli na dopasowanie odpowiednich kroków. Dermatolog w klinice ProClinic Wrocław to specjalista z wieloletnim doświadczeniem.

Łojotok – objawy – dermatolog Wrocław

Dermatolog zajmuje się także leczeniem łojotoku. Do najczęściej zauważalnych zmian świadczących o łojotoku skóry należą:

 • zmiany skórne,
 • okolice ciała błyszczące się od sebum,
 • łuszczenie skóry,
 • uporczywe swędzenie
 • delikatne zaczerwienienie,
 • bardzo szybkie przetłuszczanie się włosów, a nawet ich utrata
 • wzmożona skłonność do schorzeń łojotokowych, jak: łojotokowe zapalenie skóry, łupież łojotokowy.

Dermatolog lekarz zajmuje się naprawdę różnorodnymi schorzeniami skóry. Medycyna estetyczna prężnie się rozwija, dlatego zarówno lekarz medycyny estetycznej, jak i dermatolog są w stanie zaproponować nowsze i skuteczne metody leczenia i dobrać odpowiednie zabiegi

Gabinet dermatologiczny Wrocław – konsultacja ze specjalistą

Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Wrocław, odwiedź gabinet dermatologii estetycznej i umów wizytę. Konsultacja pozwoli na dobranie odpowiedniej metody leczenia. Specjalista pomaga pacjentom z różnorodnymi problemami, a medycyna estetyczna pozwala na skorzystanie z wielu zabiegów o dużej skuteczności. Nasz dermatolog posiada wszechstronną wiedzę i doświadczenie, dlatego konsultacja przyniesie oczekiwane rezultaty. Dermatologia to szeroka dziedzina, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Dermatolog podczas konsultacji zdiagnozuje problem i podsunie odpowiednie metody leczenia. Ważne, aby leczenie rozpocząć jak najszybciej. To dlatego konsultacja jest niezbędna.

Łupież – przyczyny powstawania  – Wrocław dermatolog

Jeśli masz problem z łupieżem (problem grzybiczych zmian skórnych głowy), odwiedź gabinet dermatologiczny we Wrocławiu. Dermatolog zajmuje się również leczeniem łupieżu, którego występowanie może mieć różne podłoże. Konsultacja dermatologiczna pozwoli rozwiać wątpliwości i dobrać odpowiednie leczenie czy zabiegi. Koniecznie zadzwoń i umów wizytę!

 • Zaburzenie pH skóry, co w konsekwencji prowadzi do namnażania się na skalpie grzyba drożdżopodobnego Malassezia furfur lub gronkowców. Drobnoustroje te produkują metabolity, które drażniąc skórę pobudzają proces podziału komórek naskórka. Z kolei, nadmierny ich podział powoduje bardziej obfite złuszczanie rogowej warstwy skóry.
 • Nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy, zbyt częste zabiegi stylizujące i koloryzujące ingerujące w skórę głowy, naruszające strukturę włosów, przegrzewanie i wysuszanie skalpu, suszarką.
 • Zbyt rzadkie mycie głowy, powodujące narastanie łoju i martwych komórek naskórka
 • Alergia lub nadwrażliwość na kosmetyki do włosów
 • Sucha skóra oraz przebywanie w suchych i zbytnio nagrzewanych pomieszczeniach
 • Skóra podrażniona, występowanie łojotokowych chorób skóry
 • Stres
 • Nadmierne spożywanie węglowodanów i tłuszczów nasyconych
 • Łuszczyca
 • Egzema

 

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Dermatologia jest nauką, która zajmuje się badaniem i leczeniem problemów skórnych. Zmiany w postaci trądziku młodzieńczego, łojotokowe zapalenie skóry (łojotok), choroby skóry głowy, choroby alergiczne, kurzajki, zapalenia skórne, grzybicze zmiany skórne (grzybica skóry i paznokci) i wiele innych to choroby, w których obrębie prowadzi badania i leczenie lekarz dermatologii. W naszej klinice medycyny estetycznej znajdziesz wielu wykwalifikowanych specjalistów dermatologii, którzy pomogą Ci wyleczyć się ze skórnych dolegliwości.

Pierwsza wizyta to tzw. konsultacja dermatologiczna. Lekarz dermatolog bada pacjenta i ocena stan skóry, stopień zaawansowania zmian chorobowych, następnie proponuje pacjentowi plan leczenia, ewentualne zabiegi, który pomogą w uporaniu się ze skórnymi dolegliwościami.
W naszej klinice medycyny estetycznej – Wrocławi centrum medyczne Proclinic, umożliwiamy wykonanie wszystkich badań na miejscu, oferujemy pełen zakres zabiegów, które pomagają w wyleczeniu problemów skórnych, problemów natury estetycznej: wygładzenie zmarszczek, redukcja cellulitu, rozstępów, blizn, cieni pod oczami i wiele innych zabiegów, które niwelują problemy dermatologiczne i nie tylko. Oferujemy zabiegi bezinwazyjne, jak również operacje plastyczne, kosmetyczne.

Profesjonalne podejście naszych specjalistów z Wrocław centrum medyczne Proclinic gwarantuje odpowiednie zdiagnozowanie i dobranie najbardziej naturalnej i efektywnej metody leczenia. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i dopasowujemy odpowiednie badania, farmakologię i zabiegi dopasowane do potrzeb pacjenta. Stosujemy wiele rodzai zabiegów np. endermologia alliance, leczenie trądziku, zamykanie naczyń krwionośnych, mezoterapia, fotoodmładzanie laserowe, usuwanie przebarwień, resufacing, lifting skóry smooth, lifting skóry bez skalpela – Fotona 4D, redukcja rozstępów, usuwanie blizn, karboksyterapia, mikronakłuwanie skóry dermapen, peeling laserowy, ujędrnianie skóry, peelingi chemiczne, lipoliza iniekcyjna, endermolifting i wiele innych.

Zajmujemy się również leczeniem takich chorób skórnych (zmian skórnych) jak:

-atopowe zapalenie skóry – choroba ta ma podłoże genetyczne, wywołuje zapalenie skóry o zasięgu miejscowym, powoduje suchość, podrażnienie i wiele innych objawów,
-blizny i przebarwienia – w naszej klinice pomagamy w likwidacji blizn, które powstały w wyniku urazów, oparzeń, zapaleń, jak również blizny potrądzikowe,
-choroby skórne, takie jak trądzik (również trądzik różowaty), łuszczyca, nadpotliwość, zapalenia skóry,
– grzybica skóry i paznokci – w zależności od obszaru zmian chorobowych i procesu zaawansowania stosujemy farmakoterapię, odpowiednie zalecenia dietetyczne i wspomagawczo laseroterapię,
– trądzik młodzieńczy – u osób dorosłych najczęściej występuje trądzik różowaty, u dzieci i młodzieży jest to najczęściej trądzik pospolity w jednej z odmian: trądzik grudkowy, krostkowy, zaskórnikowy i wiele innych.
Podłoże choroby nie jest do końca znane, podejrzewa sie, że u jej źródeł leżeć mogą czynniki natury autoimmunologicznej i zaburzenia naczynioworuchowe, a także zakażenia pajęczaków – nużeńców.
W celu zdiagnozowania najlepiej umówić się na konsultację dermatologiczną do naszej kliniki medycyny estetycznej.
łuszczyca – o łuszczycy wspomnieliśmy już wcześniej, warto jednak dodać, że przyczyny powstania tej choroby autoimmunologicznej nie są dokładnie znane. Choroba ta ma również tendencje do nawrotów, a jej leczenie jest trudnym wyzwaniem. Warto znaleźć wykwalifikowanego specjalistę, który pomoże w doborze odpowiedniego rodzaju farmakologii i zabiegów do danego typu zmian o charakterze łuszczycy.
– Pęknięte naczynka – pęknięte naczynka to dzisiaj problem dosyć powszechny. W tego typu zmianach warto skonsultować się z dermatologiem w celu podjęcia odpowiedniego leczenia. Zmiany te usuwane są zwykle bezboleśnie.
Nadpotliwość – wstydliwa choroba nowoczesnych czasów, która utrudnia życie wielu pacjentom. W naszej klinice medycyny estetycznej we Wrocławiu nasi lekarze pomogą Ci dobrać odpowiednie leczenie, które pomoże Ci odzyskać radość życia codziennego.

Zapraszamy do naszej kliniki – Wrocław centrum medyczne ProClinic!

Cennik

Konsultacja dermatologa
220 zł
Badanie do 5 znamion

wliczone w koszt konsultacji.

0 zł
Badanie powyżej 5 znamion
Cena ustalana indywidualnie na konsultacji dermatologicznej.
znamię barwnikowe (pieprzyk, brodawka), modzel, odcisk
*Cena jednej zmiany. Większa ilość – ustalana indywidualnie.
od 149 zł do 399 zł
brodawki pospolite (kurzajki), brodawki wirusowe
*Cena jednej zmiany. Większa ilość – ustalana indywidualnie.
od 149 zł do 299 zł
inne narośla skórne
*Cena jednej zmiany. Większa ilość – ustalana indywidualnie.
od 149 zł do 399 zł
grudki perliste, kłykciny
*Cena jednej zmiany. Większa ilość – ustalana indywidualnie.
od 399 zł

Umów się na wizytę już dziś!