Peeling laserowy to obecnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów kosmetologicznych pozwalających na usuwanie powierzchniowej warstwy naskórka. Zabieg cechuje się wyższą skutecznością niż metody mechaniczne bądź chemiczne. Efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie, ujędrnienie skóry, a także likwidacja blizn, zmarszczek, rozszerzonych porów i przebarwień. Efektem peelingu laserowego jest także ujednolicony odcień skóry. Decydując się na tego typu zabieg, poprawimy napięcie skóry, dodamy jej świeżego blasku, a także zwiększymy napięcie. Co trzeba o nim wiedzieć? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak działa i na czym polega peeling laserem?
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  • Przebieg zabiegu

 

Z wpisu dowiesz się, jak działa wyjątkowy zabieg usuwania powierzchniowej warstwy naskórka, jakie są przeciwwskazania i wskazania do zabiegu oraz jak przebiega.

Jak działa i na czym polega peeling laserem?

Peeling laserowy jest niezwykle skutecznym zabiegiem. Jego działanie można wykorzystać w takich przypadkach jak: regulacja pracy gruczołów łojowych, wygładzenie skóry, poprawa struktury skóry, wyrównanie kolorytu cery, zwężenie porów. Po peelingu laserowym redukuje się wydzielanie sebum, przez co makijaż jest trwalszy, a kremy oraz inne kosmetyki szybciej się wchłaniają. Skóra staje się młodsza i pełna blasku. Specjalista dobiera odpowiednie parametry, dzięki czemu peeling laserowy poprawia kondycję skóry z trądzikiem, zanieczyszczeniami czy przebarwieniami. Będzie również dobrym wyborem w przypadku, gdy borykamy się z przetłuszczającą się cerą, mamy rozszerzone pory, zależy nam na zredukowaniu blizn potrądzikowych oraz ujednoliceniu kolorytu. Peelingi są także dobrym uzupełnieniem dla takich zabiegów jak Fotona 4D czy resurfacing.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Peeling laserowy jest przede wszystkim zalecany pacjentom, którzy borykają się z przebarwieniami skóry. Wskazaniem do wykonania peelingu są przebarwienia, które powstały w wyniku ciąży oraz karmienia piersią, antykoncepcji hormonalnej, problemów z gospodarką hormonalną, leków zwiększających wrażliwość na promieniowanie UV, nadmiernej ekspozycji na słońce. Zabiegi są również odpowiednie dla osób z trądzikiem, zmianami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, przetłuszczającą się, wrażliwą skórą. Wystarczy udać się na konsultację, a odpowiednio dobierzemy parametry do potrzeb pacjenta.

 Przeciwwskazaniem będą: nadmierna ekspozycja na promieniowanie na 4 tygodnie przed zabiegiem, leczenie retinoidami, nowotwory, ciąża, padaczka.

Przebieg zabiegu

Peeling laserowy wykonuje się wiązką lasera o długości 2940 nm.  Jeden rejon skóry to czas zabiegu ok. 15-30 minut. Przez kolejnych 2-3 dni po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Jest to normalne i nie należy się tym przejmować. Przez kolejny tydzień może pojawić się złuszczanie. Warto stosować kremy z filtrem +50 przez ok. 30 dni po peelingu laserowym.

W zależności od rodzaju problemu, zabieg trzeba powtórzyć ok. 2-4 razy. Jeżeli dany problem tego wymaga, liczba zabiegów powinna być większa. Należy dodatkowo pamiętać, aby odstęp między zabiegami wynosił od sześciu do ośmiu tygodni. Co istotne, peeling laserowy zapewnia trwały efekt.