Na pewno któraś z Was choć raz słyszała o zabiegu laserowego obkurczania pochwy.  Pewnie zdziwił Was ten temat,  a może nawet zawstydził. Wiotkość mięśni pochwy, to problem, który dotyczy lub może dotyczyć większości z nas. Mimo że mięśnie pochwy uznawane są za najbardziej rozciągliwe (związane jest to z ciążą), z biegiem lat, mogą stracić na elastyczności i sprężystości. Luźność pochwy najczęściej dotyczy kobiet, które miały bardzo ciężki poród lub przeszły go wielokrotnie, ale powodem jest także okres menopauzy.

Laserowe obkurczanie pochwy – jak pozbyć się trapiącego problemu

U wielu kobiet luźność pochwy jest związana ze zmniejszoną pewnością siebie, utratą satysfakcji ze współżycia, a w konsekwencji może doprowadzić to do problemu z nietrzymaniem moczu.

Intimalase – Laserowe obkurczanie pochwy, to sposób na pozbycie się trapiącego i niekomfortowego problemu. Jest to niechirurgiczny i nieinwazyjny zabieg, który nie przyniesie żadnych powikłań, a efekt jest widoczny w szybkim tempie.
Laserowe obkurczanie pochwy, uznawane jest za najnowsze osiągnięcie medycyny estetycznej. Celem zabiegu jest zwiększenie napięcia tkanek, dzięki temu błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta, dzięki zwiększonej produkcji włókien kolagenowych. Jak to wygląda w praktyce?
Do zabiegu wykorzystywany jest laser, który bezpośrednio oddziałuje na ściany pochwy. Wiązka lasera, dociera w głąb ścian i tam stymuluje kolagen.  Dzięki niemu zabieg staje się bardzo precyzyjny i odpowiednio zwalcza dolegliwości towarzyszące wiotkości pochwy. Przede wszystkim tkanki pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne, dzięki czemu pochwa staje się ciaśniejsza. Polepsza to doznania seksualna, ale też poprawia jakość i komfort współżycia. Oczekiwany efekt zabiegu laserowego uzyskuje się po około miesiąca od jego wykonania i utrzymuje się około dwóch lat. Oczywiście jego trwałość wynika z trybu życia kobiety oraz z aktywności fizycznej. Im więcej sportu, tym efekt lepiej się utrzyma.

Laserowe obkurczanie pochwy – ile trwa zabieg?

Sam zabieg trwa około 30 minut, wcześniej Pacjentka może zostać znieczulona. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności. Przez miesiąc należy powstrzymać się od aktywności seksualnej i stosować żel z estrogenami 2 razy w tygodniu. Po dwóch miesiącach należy zgłosić się na wizytę kontrolną do ginekologa.
W teorii do osiągnięcia odpowiednich efektów wystarczy wykonanie jednego zabiegu, natomiast jeśli indywidualne preferencje są inne i końcowy rezultat nie jest odpowiedni, zabieg można powtórzyć.
W przypadku, gdy kobieta jest w okresie menopauzy, należy stosować terapię hormonalną zastępczą, dzięki czemu efekt na pewno będzie utrzymywał się dłużej.
W celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań jakimi są m.in.: miesiączka, aktywna infekcja pochwy lub nieuregulowana cukrzyca, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem ginekologiem. Na konsultacji lekarz wykona także USG oraz zleci wykonanie badania cytologicznego, które jest niezbędne przy kwalifikacji do zabiegu.
Nie bójmy się rozmawiać o problemach dotyczących nas – kobiet. Niektóre tematy są wstydliwe i może niecodzienne, ale warto pozbyć się bariery i zacząć o nich rozmawiać.