Na pewno któraś z Was choć raz słyszała o zabiegu laserowego obkurczania pochwy. Pewnie zdziwił Was ten temat, a może nawet zawstydził. Wiotkość mięśni pochwy, to problem, który dotyczy lub może dotyczyć większości z nas. Mimo że mięśnie pochwy uznawane są za najbardziej rozciągliwe (związane jest to z ciążą), z biegiem lat, mogą stracić na elastyczności i sprężystości. Luźność pochwy najczęściej dotyczy kobiet, które miały bardzo ciężki poród lub przeszły go wielokrotnie, ale powodem jest także okres menopauzy.

Laserowe obkurczanie pochwy – jak pozbyć się trapiącego problemu

U wielu kobiet luźność pochwy jest związana ze zmniejszoną pewnością siebie. Przede wsztystkim utratą satysfakcji ze współżycia, a w konsekwencji może doprowadzić to do problemu z nietrzymaniem moczu. Intimalase to sposób na pozbycie się trapiącego i niekomfortowego problemu. Jest to niechirurgiczny i nieinwazyjny zabieg, który nie przyniesie żadnych powikłań, a efekt jest widoczny w szybkim tempie.

Obkurczanie pochwy przy użyciu lasera, uznawane jest za najnowsze osiągnięcie medycyny estetycznej. Celem zabiegu laserowego obkurczania pochwy jest zwiększenie napięcia tkanek, dzięki temu błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Jak to wygląda w praktyce?
Do zabiegu wykorzystywany jest laser, który bezpośrednio oddziałuje na ściany pochwy. Wiązka lasera, dociera w głąb ścian i tam stymuluje kolagen.  Dzięki niemu zabieg staje się bardzo precyzyjny i odpowiednio zwalcza dolegliwości towarzyszące wiotkości pochwy.

Przede wszystkim tkanki pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne, dzięki czemu pochwa staje się ciaśniejsza. Polepsza to doznania seksualna, ale też poprawia jakość i komfort współżycia. Oczekiwany efekt zabiegu laserowego uzyskuje się po około miesiąca od jego wykonania i utrzymuje się około dwóch lat. Oczywiście jego trwałość wynika z trybu życia kobiety oraz z aktywności fizycznej. Im więcej sportu, tym efekt lepiej się utrzyma.

Ile trwa zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Sam zabieg trwa około 30 minut, wcześniej Pacjentka może zostać znieczulona. Bezpośrednio po laserowym obkurczaniu pochwy można powrócić do codziennej aktywności. Przez miesiąc należy powstrzymać się od aktywności seksualnej i stosować żel z estrogenami 2 razy w tygodniu. Po dwóch miesiącach należy zgłosić się na wizytę kontrolną do ginekologa.

W teorii do osiągnięcia odpowiednich efektów wystarczy wykonanie jednego zabiegu, natomiast jeśli indywidualne preferencje są inne i końcowy rezultat nie jest odpowiedni, zabieg można powtórzyć.
W przypadku, gdy kobieta jest w okresie menopauzy, należy stosować terapię hormonalną zastępczą, dzięki czemu efekt na pewno będzie utrzymywał się dłużej. O tym koniecznie musisz pamiętać!
W celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań jakimi są m.in.: miesiączka, aktywna infekcja pochwy lub nieuregulowana cukrzyca, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem ginekologiem. Na konsultacji lekarz wykona Ci także USG oraz zleci wykonanie badania cytologicznego, które jest niezbędne przy kwalifikacji do zabiegu.

Nie bójmy się rozmawiać o problemach dotyczących nas – kobiet. Niektóre tematy są wstydliwe i może niecodzienne takie też jak nietrzymanie moczu, ale warto pozbyć się bariery i zacząć walczyć o swoje lepsze samopoczucie! Bądź bardziej świadoma!