Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na długi czas pozbyć się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od grubości, koloru włosków, a także od samego urządzenia wykorzystywanego do depilacji. W naszej klinice stosujemy innowacyjny laser LightSheer Duet, który wyróżnia się najwyższą skutecznością. Pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia oraz uzyskanie jedwabiście gładkiej skóry. To jednak nie wszystkie zalety płynące z depilacji laserowej. Brak niechcianego owłosienia to większa pewność siebie, wyższa estetyka i komfort. Ile trwa depilacja laserowa? Na jak długo wystarczają efekty depilacji laserowej? Wyjaśniamy wszelkie istotne kwestie.

Spis treści:

  • Ile trwa zabieg depilacji laserowej?
  • Ile trwa efekt depilacji laserowej?

Z wpisu dowiesz się, ile czasu trwa zabieg depilacji laserowej w zależności od partii ciała, jak długo utrzymują się efekty zabiegu.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Ile czasu trzeba zarezerwować na zabieg depilacji laserowej? Czas zabiegu jest uzależniony od miejsca, które poddajemy depilacji. Przykładowo, depilacja laserem diodowym Light Sheer Duet pach trwa około 3-5 minut. Gdy decydujemy się na usuwanie owłosienia z okolic bikini, trzeba na to przeznaczyć ok. 15-25 minut. Zabieg laserem w okolicach ramion to czas ok. 10-15 minut, pleców 20-30 minut, klatki piersiowej 15-20 minut, łydek 15-20 minut, ud 20-30 minut, całych nóg ok. 45 minut. Można także zdecydować się na laserowe usuwanie wąsika, które trwa 10 minut, lub bródki ok. 5-15 minut. Jak widać, depilacja laserowa to stosunkowo szybki zabieg, dlatego nie trzeba przeznaczać na niego sporo czasu.

Ile trwa efekt depilacji laserowej?

Osoby decydujące się na depilację laserową, z pewnością zastanawiają się, ile trwa efekt. Pierwsze efekty zobaczymy już po jednym zabiegu, jednak trzeba mieć na uwadze, że będą one niewielkie. Owłosienie stanie się rzadsze, jednak nie należy oczekiwać spektakularnych rezultatów. Depilacja laserowa wiąże się z kilkoma zabiegami. Tylko wtedy pozbędziemy się niemal całkowicie zbędnego owłosienia. Po każdej serii po ok. tygodniu od przeprowadzonego zabiegu zobaczymy efekt. Mniej więcej 7 dni potrzebują włoski, aby wypaść z wewnętrznej warstwy skóry. Ważne, by wiedzieć, że choć laser znacząco osłabia owłosienie już w trakcie sesji, często pozostaje ono jednak na ciele przez kilka dni. Po tym czasie skóra będzie się stawać piękna i gładka. 

Co istotne, proces wzrostu samego włosa odbywa się cyklicznie w konkretnych odstępach czasowych. To dlatego nie pozbędziemy się całego owłosienia podczas jednego zabiegu. Podczas zabiegu nie zostaną usunięte te włoski, które są uśpione w głębszych warstwach cebulki. Nie reagują one na wiązki lasera. Aby efekt gładkiej skóry utrzymywał się przez długi czas, niezbędne jest wykonanie całej serii zabiegów depilacji laserowej. Pojedyncza sesja pozwala na pozbycie się włosków w ok. 30 %. Liczbę zabiegów dobierze specjalista na podstawie analizy oraz wywiadu z pacjentem. Wykonujemy zabiegi co kilka tygodni.