Depilacja laserowa wiąże się z jednorazowym wyższym kosztem niż tradycyjna depilacja woskiem czy stosowanie maszynki. Nic w tym dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na depilację laserową. Wyjaśniamy wszelkie nieścisłości i podpowiadamy, na jakie efekty można liczyć.

Spis treści:

  • Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?
  • Depilacja laserem LightSheer Duet
  • Postępowanie przed i po zabiegu

Z wpisu dowiesz się, czy warto zdecydować się na depilację laserem, czym jest laser LightSheer Duet oraz jak przygotować się do zabiegu.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Najczęstszą przyczyną, dla której panowie i panie decydują się na depilację laserową, są względy estetyczne. Codzienne golenie wybranej partii ciała za pomocą maszynki bywa męczące. Z kolei depilacja woskiem jest bolesna i nie dla każdego. Inną przyczyną są problemy zdrowotne, np. zapalenie mieszków włosowych. Wrastające włoski są prawdziwą zmorą. Do tego przebarwienia i nieestetyczne ranki.

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na maści, kremy, jednorazowe maszynki, plastry do depilacji czy drogie depilatory mechaniczne. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia na zawsze! Efekty są naprawdę zaskakujące, a gładkie ciało to komfort i pewność siebie w każdej sytuacji.

Depilacja laserem LightSheer DUET

Zanim udamy się na zabieg depilacji laserowej, warto mieć świadomość, że istnieją różne urządzenia przeznaczone do tego celu. Nie każdy laser będzie tak samo skuteczny. Jeśli masz dość częstego golenia bądź depilacji, masz podrażnioną skórę, idealnym wyborem będzie epilacja laserowa. 

Uwaga! Często depilacja laserowa jest mylona z IPL czy VPL. W przeciwieństwie do lasera, przy IPL oraz VPL stosuje się lampę ksenonową, która wysyła wiązki światła o różnej długości. Wiązki nie działają konkretnie na włos, ale także na okoliczne tkanki! To dlatego VPL i IPL zredukuje, ale nie usunie całkowicie niechcianego owłosienia. Skuteczność gwarantuje jedynie laser diodowy LightSheer Duet!

Epilacja laserowa jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków. Wiązka lasera dociera kilka milimetrów w głąb skóry, niszcząc cebulki włosów będących w fazie wzrostu. Potrzeba ok. 6 sesji, aby całkowicie pozbyć się włosów z wybranej partii ciała. Efekt utrzymuje się na zawsze!

Postępowanie przed i po zabiegu

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, na który możemy zdecydować się “z marszu”. Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie. O wszelkich zaleceniach można dowiedzieć się podczas konsultacji. Ważne jest to, aby nie opalać się przez 4 tygodnie przed zabiegiem. Skóra nie może być podrażniona. Dbamy o to, aby kontrast między włoskami a skórą był możliwie jak największy.

Unikamy innych metod depilacji, wyrywania włosków pęsetą przez minimum 4-8 tygodni przed zabiegiem. Włoski muszą być silne, a ich jak największa liczba powinna być w fazie wzrostu. Odstawiamy także leki, zioła światłouczulające na 2-4 tygodnie przed zabiegiem. Pozwoli to uniknąć przebarwień.

Po przeprowadzonym zabiegu otrzymamy zalecenia dotyczące tego, jak dbać o skórę oraz kiedy zgłosić się na kolejny zabieg depilacji laserowej.