Praktycznie na każdym forum internetowym dotyczącym urody można znaleźć dylematy typu – depilacja IPL czy laser Light Sheer. Każdemu zależy na tym, aby metoda była skuteczna, szybka i bezbolesna. Do wyboru jest wiele innowacyjnych technologii. Niektóre kuszą niską ceną, za to cechują się równie niską skutecznością. Inne zaś wymagają zastosowania serii zabiegów, za to usuwają owłosienie na zawsze. Wydawać by się mogło, że spór nie ma końca. Faktem jest jednak to, że istnieje technologia, która obecnie nie ma sobie równych. 

Spis treści:

  • IPL a laser LightSheer
  • Depilacja laserem a IPL – skuteczność
  • Lepsza metoda depilacji – IPL a LightSheer

 

Z poradnika dowiesz się, czy lepszym wyborem będzie IPL, czy laser, czym różni się zabieg IPL od depilacji laserem oraz która metoda jest lepsza.

IPL a laser LightSheer

 

Warto najpierw wyjaśnić sobie pewne nieścisłości. Jak wskazuje słowo “laser” pochodzące z języka angielskiego, jest to skrót od słów Light Amplification by Stimulated Emissfion of Radiation. Urządzenie działa przy pomocy uporządkowanej wiązki światła o jednej długości fali. Natomiast IPL nie jest laserem! Z kolei LightSheer jest technologią, która pojawiła się na rynku już w latach 80. Od tamtej pory jest stale rozwijana, a efekty uzyskane przy pomocy lasera diodowego Light Sheer nie mają praktycznie sobie równych. Od samego początku laser ten gwarantował skuteczne efekty. Jednocześnie funkcjonowały lasery aleksandrytowy, rubinowy, Nd:Yag. Ze względu na to, że zabieg z ich użyciem był inwazyjny i bolesny, zostały wyparte przez laser diodowy.

Depilacja laserem a IPL – skuteczność

 

W latach 90. pojawiły się urządzenia IPL. Często można spotkać się z tym, że są wymieniane obok klasycznych laserów, jednak należy wyraźnie podkreślić, że nie są laserami. Wykorzystują działanie niespójnych pulsujących fal świetlnych. Wadą tego typu urządzeń jest to, że nie działają na barwnik włosa, ale także na sąsiadujące tkanki, co może prowadzić do ich uszkodzenia. Faktem jest to, że urządzenia IPL nie dorównują laserom Light Sheer, jeśli chodzi o skuteczność. 

Lepsza metoda depilacji – IPL a LightSheer

 

Przede wszystkim zabieg wykonany przez urządzenie IPL nie pozwala trwale usunąć włosków. Często mówi się także, że wiąże się on z większym uczuciem dyskomfortu niż zabieg laserem diodowym Light Sheer. Trzeba zaznaczyć, że depilacje laserem Light Sheer Duet jest najskuteczniejszą metodą na pozbycie się owłosienia oferowaną obecnie na rynku. Nie daj się „nabrać” na niską cenę. Wybierz klinikę, gdzie stosuje się urządzenia, które posiadają odpowiednie atesty, a zabiegi przeprowadzane są przez wykfalifikowane osoby.