Panowie coraz częściej decydują się na depilację niemal całego ciała. Przez wiele lat panowało przekonanie, że prawdziwy mężczyzna to taki, który ma włosy na całym ciele. To dlatego zapuszczano długie, gęste brody, a o depilacji praktycznie nikt nie słyszał. Ostatnia dekada przyniosła prawdziwą rewolucję. Mężczyźni chętnie wykonują regularną depilację – również tę intymną. Trend utrzymuje się przez długi czas i wszystko wskazuje na to, że zachowa się na dłużej. To dlatego warto poznać sposoby męskiej depilacji, by wiedzieć, która z nich może poszczycić się największą skutecznością.

Spis treści:

 

  • Popularność męskiej depilacji
  • Męska depilacja intymna – czy warto?
  • Najnowsze metody męskiej depilacji

 

Z wpisu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na depilację dla mężczyzn oraz jakie metody depilacji mają do dyspozycji panowie. 

 

Popularność męskiej depilacji

 

Wielu panów decyduje się na depilację pleców, klatki piersiowej, dłoni czy nawet nóg. Nieco rzadziej mężczyźni wybierają depilację intymną. Dlaczego? Wbrew pozorom, wcale przeszkodą nie jest wstyd czy strach przed bólem i dyskomfortem. Płeć męska nie zna się na metodach depilacji, stąd nie wie, która z nich sprawdzi się najlepiej w ich przypadku. Na zabieg najczęściej decydują się sportowcy – głównie ze względów praktycznych. 

Męska depilacja intymna – czy warto?

 

Warto podkreślić, że męska depilacja intymna ma sporo zalet. Przede wszystkim ogromnym atutem jest łatwiejsza higiena właśnie w tym okolicach. To plus szczególnie latem, gdy panują wysokie temperatury. Kobiety uważają również, że wydepilowana skóra w miejscach intymnych u mężczyzn jest atutem. Ogolone narządy płciowe wydają się optycznie większe oraz atrakcyjniejsze z punktu widzenia partnerki. 

Najnowsze metody męskiej depilacji

 

Panowie mają do wyboru kilka metod depilacji. Pierwszą z nich jest depilacja woskiem lub depilacja cukrowa. Przeprowadza się go ok. raz w miesiącu. Woskowanie jest dość bolesną metodą pozbywania się zbędnego owłosienia na ciele. Co więcej, początkowo należy zapuścić włosy do odpowiedniej długości. Nie każdy mężczyzna chce czekać – zwłaszcza, że chodzi o aspekt estetyki. To dlatego panowie decydują się na alternatywy.

 

Innym sposobem jest elektroliza, która jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na wprowadzeniu cienkiej elektrody do mieszka włosowego. Jej zadaniem jest zniszczenie cebulki. Tym sposobem można usunąć owłosienie na wszystkich obszarach ciała. 

 

Zdecydowanie najbardziej polecaną metodą męskiej depilacji jest depilacja laserowa LightSheer Duet. Jest bezpieczna i niezwykle skuteczna. Specjalna nakładka chłodząca zmniejsza dyskomfort do minimum. Co ważne, jest to metoda trwała. Oznacza to, że po wykonanej serii zabiegów depilacji laserowej, włoski już nigdy nie odrosną. Specjalny laser diodowy LightSheer Duet nie powoduje żadnych podrażnień. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, dlatego laserowa depilacja cieszy się rosnącą popularnością.