Wrastające włoski są częstym problemem kobiet – szczególnie tych, które depilują się maszynką elektryczną lub woskiem. Może być to również efekt tradycyjnego golenia. Wrastające włoski wyglądają jak czarne punkciki na skórze. Nie zdołały one przebić się przez skórę, więc zaczęły się pod nią skręcać. Wrastanie włosków może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Wtedy na nogach, rękach lub w innych miejscach pojawiają się nieestetyczne krosty. Uporczywe bywa także swędzenie. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić. Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Spis treści:

 

  • Laser LightSheer sposobem na wrastające włoski
  • Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
  • Wrastające włoski a przygotowanie do zabiegu

 

Z wpisu dowiesz się, czy po depilacji laserem wrastają włoski, na czym polega zabieg depilacji laserowej oraz jak przygotować się do zabiegu, mając wrośnięte włoski. 

Laser LightSheer sposobem na wrastające włoski

 

Laser LightSheer Duet to znakomity sposób na pozbycie się problemu wrastających włosów. Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozprawienie się z tym kłopotem. Bardzo często laserową depilację wykonuje się ze wskazań medycznych. Wrastanie włosków jest jednym z nich. Istnieją inne metody walki z uporczywym problemem, jednak to właśnie depilacja laserowa sprawia, że pozbywamy się tej dolegliwości raz na zawsze!

 

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

 

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod depilacji laserowej jest depilacja przy pomocy lasera LightSheer Duet. To wysoce skuteczny, innowacyjny sprzęt, który może się poszczycić wysoką skutecznością. Podczas zabiegu na włosy działa wiązka lasera, która pozwala na trwałe usunięcie włosków z miejsca objętego zabiegiem. Głowica lasera Light Sheer zostaje przyłożona miejsce przy miejscu, np. na nogach, w okolicach bikini, rękach. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście- kilkadziesiąt minut w zależności od obszaru, który został poddany depilacji laserowej. Depilację laserową można wykonywać praktycznie w każdym miejscu ciała. Największą zaletą jest to, że efekty są trwałe. Zostaje również zredukowany dyskomfort podczas samego zabiegu. Wszystko ze względu na to, że laser LightSheer Duet posiada specjalną głowicę chłodzącą, która redukuje pieczenie oraz ból. 

Wrastające włoski a przygotowanie do zabiegu

 

Jeśli masz wrastające włoski i chcesz zdecydować się na zabieg depilacji laserowej, należy udać się na konsultację do kliniki. Nie są one przeciwwskazaniem. Ważne jest jednak to, aby zgolić je maszynką jednorazową przed zabiegiem. Wybieraj wyłącznie profesjonalną klinikę, która pracuje na medycznych laserach. Laser diodowy powinien posiadać atesty. Promieniowanie wydzielane przez laser jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik mieszków włosowych i skóry. Cebulka włosa zostaje zniszczona w taki sposób, że już się nie odnawia. Aby cieszyć się trwałym efektem, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w ustalonych z kosmetologiem odstępach czasowych.