Depilacja laserowa jest stosunkowo nową metodą usuwania zbędnego owłosienia, dlatego wokół niej pojawiło się sporo mitów. Nic dziwnego, że zanim zdecydujemy się na depilację laserową, chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na jej temat. Zanim udamy się na zabieg, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji. Podczas niej specjalista omawia ewentualne przeciwwskazania, ocenia włos. Może także wykonać próbę laserem. Bezpośrednio dzień przed zabiegiem usuwamy włosy z danego miejsca za pomocą maszynki jednorazowej. Nie można ich wyrywać pęsetą czy usuwać woskiem. Trzeba także zrezygnować z opalania się.  Z pewnością o przygotowaniu opowie specjalista w profesjonalnej klinice. Gdy już poddamy się zabiegowi depilacji laserowej, nadal pozostaje wiele pytań. Dokładne zalecenia pozabiegowe przekaże nam kosmetolog w klinice. Jeśli jednak o czym zapomnimy, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy po depilacji laserowej można się golić? Jak dbać o skórę? Wyjaśniamy! 

Spis treści:

  • Czy między zabiegami depilacji laserowej można się golić?
  • Dlaczego trzeba zachować odstęp między zabiegami?

Z wpisu dowiesz się, czy można stosować maszynkę do golenia, depilator, wosk między zabiegami depilacji laserowej oraz dlaczego odstęp między zabiegami jest konieczny.

Czy między zabiegami depilacji laserowej można się golić?

W czasie trwania całej serii zabiegów depilacji laserowej możliwe jest korzystanie wyłącznie z jednorazowej maszynki do golenia. Alternatywą jest przycinanie włosów, np. przy użyciu trymera. Co najmniej na miesiąc przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej laserem LightSheer Duet należy zrezygnować z depilatora, pęsety oraz wosku. Pamiętajmy, że wyrywając włosy, usuwamy również cebulkę! Wpływa to negatywnie na efekt depilacji laserowej. 

Zaleca się, aby w trakcie trwania serii zabiegów usuwania owłosienia rzadko golić włosy. Częste usuwanie owłosienia może dodatkowo wzmacniać włos, czyli wpływać negatywnie na efekt końcowy. Wszystkie tradycyjne metody pozbywania się niechcianego owłosienia mogą osłabiać rezultat depilacji laserowej. To dlatego możemy używać jednorazowej maszynki, jednak możliwe jak najrzadziej.

Dlaczego trzeba zachować odstęp między zabiegami?

Zabiegi depilacji laserowej powtarzamy w odstępach co ok. 4-6 tygodni. Maksymalna przerwa wynosi 8 tygodni. Laser diodowy Light Sheer działa na włosy w fazie aktywnego wzrostu. W tym czasie włos zaczyna kiełkować z mieszka, a następnie zwiększa swoją długość poprzez podział komórek u podstawy. Faza ta trwa ok. 4-8 tygodni na ciele. Kolejnym etapem jest faza przejściowa, gdy włos uwalniany jest z brodawki i przesuwa się ku górze. Jest gotowy do wypadnięcia. Ostatnia faza to telogen. Trwa ok. 2-3 miesiące. Po telogenie ponownie następuje anagen, czyli cały cykl rozpoczyna się na nowo. Dwie ostatnie fazy nie są wrażliwe na działanie lasera, gdyż nie absorbują wiązki światła. To dlatego zachowanie odstępów czasowych jest koniecznością. Nie wydłużajmy przerw między zabiegami, gdyż opóźni to ostateczny efekt całej serii zabiegów depilacji laserowej.