Coraz więcej osób decyduje się na zabieg depilacji laserowej. Wszystko ze względu na to, że cieszy się on wysoką skutecznością. Ważne jest jednak to, aby na depilację laserową decydować się wyłącznie w renomowanej klinice. Urządzenie, jakie wykorzystuje się do depilacji laserowej również ma ogromny wpływ na ostateczny efekt. Jednym z najbardziej innowacyjnych laserów jest LightSheer Duet. To właśnie ten laser diodowy znacznie zmniejsza liczbę koniecznych zabiegów oraz pozwala na redukcję owłosienia nawet o 90%! Pozostaje jednak ważne pytanie – czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze? Odpowiadamy w poniższym wpisie!

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Skuteczność depilacji laserowej
  • Czy depilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze?

Z poradnika dowiesz się, czym jest depilacja laserowa i na czym polega, na jakie efekty można liczyć, decydując się na zabieg depilacji laserowej oraz czy jest możliwe usunięcie owłosienia na stałe.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, w którym wykorzystuje się różne urządzenia, m.in. laser aleksandrytowy, laser diodowy czy IPL. Ten ostatni nie jest laserem. Zabieg z użyciem IPL jest znacznie mniej komfortowy niż ten z wykorzystaniem lasera. Obecnie jednym z najskuteczniejszych laserów jest LightSheer Duet, czyli laser diodowy. Wiązka światła tego lasera osiąga nawet 810 nm. Wnika skutecznie w głębsze partie naskórka i pozwala na skuteczne usunięcie owłosienia. To dlatego zabiegi z użyciem lasera diodowego Light Sheer wyróżniają się spektakularnymi efektami.

Skuteczność depilacji laserowej

Zasada wszystkich urządzeń przeznaczonych do depilacji laserowej jest taka sama, jednak efekty będą różne. Wpływ ma na to różna długość fali. Melanina znajdująca się we włosie wchłania wiązki światła, które pochodzą z lasera. W wyniku tego zostają uszkodzone mieszki i komórki, które wykorzystywane są w procesie odrastania włosów. Zabieg pozwala na trwałe pozbycie się włosów, w których znajduje się odpowiednia ilość melaniny. To dlatego najlepsze efekty mogą osiągnąć osoby o ciemnych, grubszych włoskach. 

Zanim zdecydujemy się na zabieg, należy unikać słońca, nie stosować kremów do opalania czy kremów nawilżających w dzień zabiegu, nie depilujemy ciała za pomocą wosku czy depilatora ok. miesiąc przed zabiegiem! Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej usuwamy włoski z danej partii przy pomocy tradycyjnej maszynki. 

Czy depilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze?

Każdy organizm jest inny, dlatego inaczej będzie reagować na zabieg depilacji laserowej. Szacuje się jednak, że depilacja laserem jest skuteczna w około 95%. Efekty są jednak indywidualnie uzależnione od danego pacjenta. Liczbę zabiegów określa specjalista. Wpływ na nią ma kolor, grubość włosa. Przeważnie jest to jednak ok. 4-6 zabiegów. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, jakie urządzenia są stosowane do depilacji. Diodowe lasery do depilacji skutecznie usuwają włoski, jednak są mylone z urządzeniem IPL, które nie jest laserem!