Depilacja laserowa jest innowacyjnym sposobem na to, aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. To dlatego wokół depilacji laserowej krąży bardzo wiele mitów. Powszechnie wiadomo, że depilacja laserowa wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością. Chcąc cieszyć się jedwabiście gładkimi nogami, najlepiej zdecydować się właśnie na tę metodę. Pojawia się jednak pytanie: czy depilacja laserem boli? Czy faktycznie jest się czego obawiać? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Czy depilacja laserem jest bolesna?
  • Depilacja laserowa a ból
  • Depilacja których partii ciała jest najbardziej bolesna?

Z poradnika dowiesz się, czy depilacja laserem jest bezbolesna, które miejsca są najbardziej wrażliwe na ból podczas depilacji laserowej.

Czy depilacja laserem jest bolesna?

Każdy zabieg pielęgnacyjny czy zdrowotny może wiązać się z pewnego rodzaju dyskomfortem. Nic w tym dziwnego, że decydując się na depilację laserem, obawiamy się bólu. Ma to tym większe znaczenie, gdy zabieg ma odbywać się we wrażliwych miejscach, np. okolicach bikini. Odczuwanie bólu jest jednak bardzo indywidualną kwestią. Będzie więc zależne od kilku czynników. Spory wpływ na to, czy depilacja laserem boli, ma zawartość melaniny we włoskach i naskórku. Światło lasera LightSheer Duet działa głównie na barwnik, dlatego inaczej będą to odczuwać osoby o jasnych włoskach, a inaczej osoby z ciemniejszym owłosieniem. Znaczenie ma również konstrukcja włosów. Im są one grubsze, tym ból może być większy. 

Depilacja laserem może być również bardziej odczuwalna dla osób z ciemniejszą karnacją. Na dyskomfort wpływ dodatkowo opalenizna, dlatego tak ważne jest, aby zrezygnować na jakiś czas z kąpieli słonecznych. Nowoczesne lasery, jak laser diodowy LightSheer Duet, mają specjalną technologię chłodzenia kontaktowego. To dlatego skóra jest chłodzona przed emisją wiązki lasera. Dyskomfort podczas zabiegu jest ograniczony do minimum. 

Depilacja laserowa a ból

Głównym celem zabiegu depilacji laserowej jest osiągnięcie trwałych rezultatów. To na nich skupiamy się w naszej klinice. Dla niektórych depilacja laserowa może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Nie można jednak odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czy depilacja laserem boli. Wszystko zależy od rodzaju włosków danej osoby. W naszej klinice podpowiadamy, jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej oraz jak odpowiednio przygotować się do samego zabiegu, aby uniknąć niepożądanych efektów. 

Depilacja których partii ciała jest najbardziej bolesna?

Najmniejszą odpornością na ból cechuje się górna warga. To właśnie to miejsce należy do najbardziej wrażliwych. Depilacja laserem może okazać się nieprzyjemna, jednak pamiętajmy, że jest to niewielki obszar, dlatego zabieg będzie trwał zaledwie kilka chwil. Na większy dyskomfort mogą się również przygotować osoby, które zdecydowały się na usuwanie owłosienia w okolicach pach i bikini. Depilacja laserowa nóg nie należy do najbardziej bolesnych. Radzi się również unikać depilacji laserowej podczas miesiączki, gdyż możemy wtedy odczuwać większy ból.