Zabiegi kosmetyczne które powinnaś wykonać jesienią

Jesień to najlepszy czas na wykonanie wybranych zabiegów z dziedziny kosmetologii. To pora roku kiedy słońce nie świeci już tak mocno, a temperatura powietrza obniża się, co sprzyja wykonywaniu zabiegów kosmetycznych. Jesień to idealny czas na nawilżenie i intensywną regenerację przesuszonej i podrażnionej po lecie skóry. Zobacz jakie zabiegi możesz wykonać w okresie jesiennym, aby cieszyć się gładką, jędrną skórą!

Spis treści:

  • Depilacja laserowa
  • Peeling chemiczny
  • Fotoodmładzanie światłem

We wpisie dowiesz się jakie zabiegi kosmetyczne na jesień warto wykonać i dlaczego.

Depilacja laserowa

Depilacja za pomocą wiązki lasera, to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna forma likwidacji niechcianego owłosienia. Warto wykonać ją w okresie jesiennym, ze względu na zalecenia przed i pozabiegowe, które są ściśle powiązane z opalaniem i wystawieniem skóry na słońce. Na około 4-5 tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej, należy unikać opalania skóry, stosowania samoopalaczy czy uczęszczania na solarium. Wiążę się to bezpośrednio z zastosowaną podczas depilacji technologią – wiązka lasera działa bezpośrednio na melaninę zawartą we włosach a co za tym idzie, melaninę zawartą w naskórku, który znajduje się dookoła włoska. Opalona skóra, która zawiera zwiększoną ilość melaniny, może potęgować dyskomfort powstający podczas wykonywania zabiegu. Unikanie promieni słonecznych przez kilka tygodni, jest także bezwzględnym zaleceniem po wykonanym zabiegu depilacji. Skóra po zabiegu jest bowiem wrażliwa na wszelkie uszkodzenia lub podrażnienia i należy obchodzić się z nią delikatnie. Latem ciężko będzie nam uniknąć bezpośredniego kontaktu ze słońcem ze względu na panującą wysoką temperaturę oraz częste, słoneczne dni. W okresie jesiennym łatwiej o unikanie promieni słonecznych i ukrycie przed słońcem miejsc poddanych zabiegowi.

Peeling chemiczny

Kolejnym zabiegiem kosmetycznym idealnym na jesień, jest peeling kwasami. Peelingi chemiczny to zabieg, polegający na mechanicznym usuwaniu martwego naskórka, którego siła działania jest ściśle uzależniona od stężenia substancji złuszczających w nim zawartych. Pozwala na skuteczne złuszczenie, a w konsekwencji zregenerowanie naskórka. Peeling dociera do płytszej lub głębszej warstwy skóry, w zależności od jego stężenia. Peelingi chemiczne najczęściej wykonuje się na twarzy, dekolcie i szyi. Zabiegi kwasami są niezwykle skuteczne, istotne jest jednak aby ich moc była precyzyjnie dobrana do potrzeb pacjenta. Dlaczego warto zdecydować się na peeling w okresie jesiennym? Pozwoli on na przywrócenie pięknego wyglądu skóry po wakacjach – usunie nawarstwiony naskórek, rozjaśni powstałe podczas wakacji przebarwienia posłoneczne i odświeży skórę. Peeling chemiczny działa także rewelacyjnie na spłycanie niewielkich zmarszczek, które powstają w skutek działania szkodliwego promieniowania UV.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie laserowe polega na wytwarzaniu przez laser wiązki światła, która stymuluje skórę do wytwarzania kolagenu i dzięki temu pobudza oraz przyspiesza jej regenerację. Laser działa na fibroblasty czyli białka budujące skórę, odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Na co dzień odpowiadają one za nawilżenie skóry i utrzymywanie jej elastyczności. Dodatkowym działaniem laserowego odmładzania, jest rozjaśnienie przebarwień powstałych latem na skórze. Wszelkie plamy pigmentacyjne powstałe na słońcu zostają rozjaśnione, a skóra odzyskuje jędrność i promienny wygląd. Fotoodmładzanie warto przeprowadzać w chłodniejsze pory roku, ponieważ dajemy skórze niezbędny czas na regenerację, którego tak potrzebuje po zabiegu.

Polecane wpisy