Zabiegi kosmetyczne które powinnaś wykonać jesienią cz. II

Latem, niszczący wpływ promieni słonecznych, ostrego wiatru i suchego powietrza z klimatyzacji, powoduje przesuszenie, odwodnienie i podrażnienie naszej skóry. Z pomocą w odzyskaniu idealnej kondycji cery przychodzą zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Regeneracja i intensywne nawilżenie skóry są głównymi czynnościami, na których powinniśmy się skupić po upalnym sezonie wakacyjnym. Szkodliwe promieniowanie UV może przyczynić się do pojawiania się przebarwień, a chlorowana lub słona woda, do powstawania wyprysków. Jakie zabiegi pomogą przywrócić skórze jędrny i zdrowy wygląd? Wyjaśniamy.

Spis Treści

We wpisie dowiesz się dlaczego jesień jest odpowiednim okresem na wykonanie zabiegów takich jak mezoterapia, laserowe zamykanie naczynek, peeling chemiczny, depilacja laserowa oraz usuwanie przebarwień.

Mezoterapia

Jesień to idealny okres na poddanie się zabiegowi mezoterapii. Pozwala ona na wprowadzenie w głąb skóry cennych witamin i składników, wpływających na jej pełną odbudowę.

Mezoterapia polega na zaaplikowaniu do głębokiej warstwy skóry właściwej, koktajlu witaminowego z zawartością kwasu hialuronowego, wiążącego wodę w skórze.

Mikronakłucia powodują kontrolowany stan zapalny, jednocześnie stymulując tkankę skóry do wytwarzania nowych włókien elastynowych i kolagenowych, które są bezpośrednio odpowiedzialne za elastyczność i napięcie skóry.

Efekty jakie można zaobserwować po zastosowaniu mezoterapii, to przede wszystkim dotlenienie, nawilżenie i ujędrnienie skóry. Dla każdego pacjenta wybiera się indywidualnie skomponowany koktajl witaminowy, którym można rozwiązać konkretny problem z cerą.

Pomimo, że efekty zabiegu widać już po pierwszej wizycie w klinice, najlepsze rezultaty będą widoczne po wykonaniu około 4 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Laserowe zamykanie naczynek

Lato to szczególnie trudny okres dla posiadaczy cery naczynkowej. Widoczne zaczerwienienia, rumień i pajączki na twarzy, są efektem działania wysokiej temperatury i promieniowania UV na powierzchnię skóry, które powodują nadmierne rozszerzanie się naczynek krwionośnych.

Popękane naczynka mogą wyglądać nieestetycznie i najczęściej występować na policzkach, wokół płatków nosa lub na nogach. Zabiegiem, który skutecznie likwiduje ten problem, a który warto wykonać jesienią, jest laserowe zamykanie naczyń krwionośnych

Zabieg polega na działaniu światła lasera wewnątrz naczynia, absorbowaniu przez barwnik światła które zostaje zamienione w energię cieplną. Pod wpływem wytworzonej energii, z rozszerzonego naczynka zostaje odparowana woda. Po naczynku pozostają jedynie jego ścianki, które ulegają wchłonięciu przez skórę.

Zabieg pomaga zredukować rozszerzone naczynka, likwiduje widoczne, rozszerzone pory oraz plamy posłoneczne.

Peeling chemiczny

Jesień, to najlepszy czas na peeling chemiczny. Gdy letnia opalenizna zacznie znikać, możemy zaobserwować nierówny koloryt skóry i nierównomierne rozłożenie się pigmentu pod jej powierzchnią.

  • W usunięciu tego problemu pomoże nam zabieg kwasami, czyli peeling chemiczny, który pozwala dokładnie złuszczyć martwy naskórek i przywrócić jej zdrowy, jednolity wygląd.
  • Stężenie kwasu i siłę jego działania, dobiera się indywidualnie do stanu skóry pacjenta oraz efektów, jakie chcemy za jego pomocą osiągnąć.
  • Poza przebarwieniami, peeling chemiczny pomaga zwalczyć inne problemy skórne, takie jak zmarszczki, zmiany potrądzikowe czy nadmierną produkcję sebum przez skórę.

Depilacja laserowa nóg

Jednym z najważniejszych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej jest nadmierne opalanie. Z tego powodu, najlepszym okresem do wykonania zabiegu depilacji będzie okres jesienno-zimowy, w którym eksponowanie skóry na działanie promieni słonecznych jest ograniczone.

Pochmurna pogoda i zabudowany ubiór, sprzyjają w czynnościach przygotowywujących do zabiegu oraz do przestrzegania zaleceń pozabiegowych. Ważne jest, aby pomimo mniejszej ilości słońca, stosować preparaty zawierające filtry UV zabezpieczające skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych o każdej porze roku.

Aby skutecznie usunąć niechciane owłosienie, należy wykonać minimum 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Usuwanie przebarwień na twarzy

Po wakacjach zaobserwowałaś nowe przebarwienia, które pojawiły się na skórze? Ich przyczyną może być intensywna ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych. Słońce pobudza produkcję melaniny w komórkach skóry, a zbyt szybkie lub nadmierne opalanie, może powodować jego nieregularne wchłanianie. W efekcie powstają nieestetyczne, nieregularne przebarwienia.

  • Aby się ich pozbyć warto skorzystać z laserowego usuwania przebarwień. W wyniku działania światła lasera na zmiany pigmentacyjne, początkowo ulegają one przyciemnieniu.
  • Następnie dochodzi do naturalnego procesu złuszczania naskórka, trwającego około 2 dni. Po zabiegu pozbędziesz się nie tylko plam, przebarwień pigmentacyjnych, ale także pajączków i trądziku różowatego.
Polecane wpisy