Zabiegi kosmetyczne dla panny młodej – pół roku przed ślubem

Pół roku przed ślubem dopinamy wszelkie formalności i z niecierpliwością czekamy na ten wyjątkowy w życiu dzień. Warto pomyśleć o własnym komforcie w dniu ślubu oraz o swojej skórze, której stan może pogorszyć się ze względu na przepracowanie i długotrwały stres. Warto postawić na zabiegi pielęgnujące , nawilżające oraz odżywiające skórę twarzy. Jakie konkretne zabiegi powinna wykonać panna młoda, na pół roku przed ślubem? Wyjaśniamy!

 

Spis treści:

  • Fotoodmładzanie laserowe twarzy
  • Resurfacing twarzy
  • Dermapen

We wpisie dowiesz się czym charakteryzują się polecane na pół roku przed ślubem zabiegi: fotoodmładzania, resurfacing oraz dermapen. 

 

Fotoodmładzanie laserowe twarzy

Laserowe odmładzanie skóry, to delikatna metoda regeneracji naskórka za pomocą światła. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i bezinwazyjny. Jest to terapia uniwersalna, ponieważ podczas zabiegu można uzyskać wiele korzyści jednocześnie. Emitowane przez urządzenie światło, pobudza komórki do wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny. Zabieg wpływa na poprawienie gęstości skóry, stymuluje tkankę do odnowy oraz przywraca zdrowy koloryt skóry. Pomaga pozbyć się przebarwień posłonecznych, potrądzikowych, wpływa także na wypłycenie zmarszczek. Skutecznie powstrzymuje procesy starzenia się, niweluje pękające naczynka tzn. pajączki. Fotoodmładzaniu najczęściej poddaje się okolice twarzy, dekoltu, szyi, ramion i dłoni. 

 

Resurfacing twarzy

Jest to laserowe odmładzanie skóry, które charakteryzuje się wykorzystaniem wiązki lasera frakcyjnego. Pozwala między innymi na zmniejszenie widocznych porów, likwidację zmarszczek, blizn potrądzikowych i przebarwień. Wiązka lasera powoduje mikroskopijne, kontrolowane uszkodzenia skóry, czym pobudza ją do intensywnej odbudowy i regeneracji. Zabieg najczęściej wykonywany jest na skórze twarzy, szyi dekoltu i dłoni. W efekcie uzyskujemy wygładzoną, ujednolicą i jędrną skórę, pozbawioną przebarwień i blizn. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu: owal twarzy zostaje poprawiony, skóra jest uniesiona i elastyczna.

 

Dermapen

Dermapen to niewielkie urządzenie w formie większego długopisu, które poprzez mikronakłucia pozwala wprowadzić w głąb skóry substancje czynne. Pulsacyjny ruch igieł powoduje, że zabieg przebiega szybko i bezboleśnie. Głębokość nakłuć jest regulowana przez specjalistę przeprowadzającego zabieg. Sam zabieg zwiększa penetrację składników aktywnych, wgłąb skóry. Koktajle na skórę  to mieszaniny kwasu hialuronowego, witamin, peptydów, aminokwasów czy krzemów organicznych. Mikrouszkodzenia skóry powodują uruchomienie procesów regeneracyjnych naskórka. Zabieg poprawia krążenie krwi i dotlenienie tkanek, wypłyca zmarszczki mimiczne, napina powierzchnię skóry, a także poprawia owal i kontur twarzy. Efekty są widoczne już po 2-3 zabiegach, u niektórych osób nawet po pierwszym zabiegu. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny i testowany klinicznie.

Polecane wpisy